Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Wypełnienie tła np. spodni wzorem
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Wypełnienie tła np. spodni wzorem  (Przeczytany 2880 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kris0707
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

kris0707


Zobacz profil
« : 11.11.2016, 02:26:33 »

mam pytanie chciałbym na swoim zdjęciu zmienić kolor spodni na wzór np. moro jak mogę to zrobić Co?
wiem że kiedyś kolega to robił w fotoshopie ,ale nie wiem jak:/. Wszędzie są samouczki jak zmienić kolor np.(z niebieskiego na zielony ), a nie jak można zastąpić kolor wzorem ;/Proszę o pomoc
« Ostatnia zmiana: 25.08.2017, 14:54:50 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 11.11.2016, 03:16:27 »

Trzeba sobie znaleźć odpowiednią teksturę lub deseń, dodać jako nową warstwę powyżej zdjęcia i dostosować wielkość, ułożenie itp. Prawdopodobnie trzeba też będzie nieco zdeformować, aby dopasować do kształtu spodni, różnych fałd i zagnieceń. Na koniec usunąć zbędne fragmenty, wystające poza kontury spodni i zmienić tryb warstwy. Wybór trybu zależy od oryginalnego koloru i jasności spodni. Być może z tym też trzeba będzie pokombinować.
Przydatny tutorial: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,53227.0.html
Zapisane
kris0707
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

kris0707


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 11.11.2016, 11:18:33 »

dziękuje tak myślałem, że trzeba robić w taki sposób jak na tym nakładaniu obrazu na mur ,ale nawet to mi nie wychodzi. Robię tak jak jest napisane ,ale coś nie tak jest z warstwami nic się nie nakłada Skwaszony jeszcze dziś popróbuje szkoda zenie ma żadnego filmiku może byłoby łatwiej Skwaszony

Scalenie postów: 11.11.2016, 13:03:36 (używaj opcji Modyfikuj!)
coś z tymi warstwami jest nie tak jak wklejam obrazek to jest na białym tle i już nie mogę go nanieść na bluzę i tworzyć nowych warstw Skwaszony jest napisane oderwane zaznaczenie wklejona warstwa Skwaszony co robię nie tak Co?
« Ostatnia zmiana: 11.11.2016, 13:03:36 wysłane przez Hasia » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 11.11.2016, 13:03:12 »

Zakotwicz warstwę (Ctrl + H) lub dodaj nową, wtedy wycięty element doda się na oddzielnej warstwie.
Sprawdź, przed wycinaniem, czy warstwa ma kanał alfa, jeśli nie ma to dodaj, bo zamiast przeźroczystości pozostanie ci kolor tła. Aby dodać kanał alfa, kliknij PPM na warstwie w oknie warstw i wybierz dodaj kanał alfa.
Zapisane

kris0707
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

kris0707


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 11.11.2016, 20:19:31 »

mam jeszcze jedno pytanie mogę zmieniać kolor ciuchów ale nie na biały czemu Co? robię czerwony i inne kolory ale gdy robię biały to się nic nie dzieje Skwaszony
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 11.11.2016, 20:26:04 »

A w jaki sposób zmieniasz ten kolor? Biały to właściwie nie jest kolor...
Zapisane
kris0707
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

kris0707


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 11.11.2016, 20:32:11 »

włączam maskę maluje później ją wyłączam dodaje warstwę maluje obszar który miałem zaznaczony, na kolor jaki chce i działa ale nie działa gdy maluje na biało bo jak maluje to w panelu z prawej strony wchodzę na kolor by to pomalowanie wtopiło się w obiekt dzięki temu są wszystkie cienie https://www.youtube.com/watch?v=zDxu_r6UtfA robie jak na tym filmie Uśmiech
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 11.11.2016, 20:38:10 »

No a co by miało się zmienić? Jak pomalujesz na biało i zmienisz tryb na Kolor, to będziesz miał odcienie szarości. Tak jak pisałam wcześniej, biel nie jest kolorem. Musiałbyś mocniej rozjaśnić, tak, aby najjaśniejsze fragmenty stały się białe.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Wypełnienie tła np. spodni wzorem
Skocz do: