Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aBitwy i konkursyKonkursySpecial CompetitionSpecial Competition - głosowaniaWątek: Special Competition #21 - Konkurs wakacyjny - Głosowanie: dogrywka
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Special Competition #21 - Konkurs wakacyjny - Głosowanie: dogrywka  (Przeczytany 16635 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 12.09.2016, 22:52:11 »

Special Competition #21 - Głosowanie: dogrywka


Lime Point Temat edycji: "Sygnatura w stylu gamingowym (gra dowolna)"

Lime Point Rozmiary: nie mniejsze niż 400 x 200 px i nie większe niż 600 x 300 px (orientacja pozioma).

Lime Point Zadanie: Używając dowolnej techniki cyfrowej, należy wykonać sygnaturę w stylu gamingowym (motyw z dowolnej gry komputerowej).

Lime Point Termin zakończenia głosowania: 19.09.2016, godz. 22:00



Prace według kolejności zgłoszeń:

MareroQ


zwykly.gosc


HowlingToTheMoon


uKreskowane


Ejos




Głosujemy oddając 2 głosy na pracę Waszym zdaniem zasługującą na miejsce drugie i 1 głos na pracę, której chcielibyście przyznać miejsce trzecie. Uzasadnienie głosu nie jest wymagane, ale mile widziane.
Proszę swój głos zaznaczyć kolorem!

MareroQ: 0
zwykly.gosc: 0
HowlingToTheMoon: 0
uKreskowane: 0
Ejos: 0

Powodzenia!
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 12.09.2016, 23:06:18 »

MareroQ: 0 - Tu już w sumie opisałam swoje zastrzeżenia w głosowaniu głównym, więc nie będę się powtarzać
zwykly.gosc: 0 - Wahałam się pomiędzy tą pracą, a sygnaturą uKreskowane. Jest całkiem niezła, dobrze dobrany napis, ale mi osobiście jakoś niezbyt przyjemnie patrzy się na taki chaos. Nie wiadomo, czy głównym, mającym przyciągać wzrok elementem kompozycji jest render, czy też wieża strażnicza z reflektorem. Gdyby jeszcze ten filtr (Zniekształcenia -> Wiatr?) był tylko w tle, nie na rederze... Chociaż gdyby było można, to przyznałabym po jednym głosie obu pracom, ale mogłam wybrać tylko jedną z nich Smutny
HowlingToTheMoon: 0 - Nie jest najgorzej, ale napis niedopracowany, za ciemny i lewa strona tła mocno nieciekawa
uKreskowane: 1 - Jak dla mnie najbardziej przyjemna dla oka, dość klimatyczna, ciekawy wybór stocka i ładnie wkomponowany napis. Przyznałabym może nawet 2 głosy, gdyby ten ludek tam tak bardzo się nie odcinał. I jeszcze światła na wodzie wyglądają niezbyt realistycznie; ogólnie ta woda jakoś dziwnie wygląda. Może trzeba było ją zakryć kłębami mgły? Widać tam miejscami lekką mgiełkę, a nad wodą zawsze mgła jest gęstsza, więc wyglądałoby naturalnie i oszczędziło problemu.
Ejos: 2 - Spójna, poprawnie wykonana, ładny, ciekawie zaprezentowany napis. Nie dostrzegam tam żadnych większych błędów. Nie robi jakiegoś wielkiego wrażenia, nie jest szczególnie oryginalna, ale estetyczna.
« Ostatnia zmiana: 13.09.2016, 05:56:37 wysłane przez be@ » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 13.09.2016, 08:41:34 »

MareroQ: 0
zwykly.gosc: 0
HowlingToTheMoon: 0
uKreskowane: 2 Zgadzam się z Beą. Wszystko fajnie, pięknie, ale ten odcinający się ludzik...
Ejos: 4 Najbardziej spójna. W ogóle to tu także bea wymieniła to co chciałbym powiedzieć o tej pracy.
Zapisane

Koyot1222
Nowicjusz

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 13.09.2016, 09:52:08 »

MareroQ: 0
Wydaje mi się, że kompozycję mocno zepsuło nagromadzenie elementów po lewej stronie. Ostatecznie widać niezbyt starannie wycięte elementy z tła, tak jakby były wycinane zwykła selekcją a nie wektorowym narzędziem.
zwykly.gosc: 0
Ciekawy pomysł, ostatecznie efekt wygląda trochę jak skan starej wyblakłej i wytartej gazety. Napis niestety całkiem zniknął.
HowlingToTheMoon: 0
Ciekawy pomysł, czytelny napis. Za mało widać.
uKreskowane: 0
Bardzo fajna praca, kompozycja bardzo ok. Mi się ta praca bardzo podoba i miałem dylemat przy głosowaniu. Zgrzytem niestety jest napis, o ile jest czytelny to ani czcionka ani ogólny wygląd nie pasuje mi do tego ładnego klimatu fantasy.
Coś podobnego kompozycyjnie kiedyś widziałem przy SofM na SNES. Ogólnie dobra referencja:

Ejos: 2
Kompozycja jakoś się trzyma, napis w stylu ilustracji. Najbardziej ok.
Zapisane

Wspieraj Project R3D na Patreon - https://www.patreon.com/user?u=3166416
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 13.09.2016, 16:03:15 »

Koyot1222 - przyznałeś głos tylko jednej pracy, poza tym nie doliczyłeś głosów swoich poprzedników. Pozwolę sobie pominąć twój głos, najwyżej zagłosujesz ponownie - poprawnie.

O każdej pracy wypowiedziałem się już w głosowaniu głównym, więc dodam tylko co zadecydowało o moim głosie.

MareroQ: 0
zwykly.gosc: 0
HowlingToTheMoon: 0
uKreskowane: 3 - Mały wkład własny, ale zastosowany ładny stock, przez co całość ładnie wygląda.
Ejos: 6 - Najbardziej spójna i estetyczna.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Koyot1222
Nowicjusz

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 13.09.2016, 21:08:59 »

MareroQ: 0
zwykly.gosc: 0
HowlingToTheMoon: 0
uKreskowane: 1
Ejos: 2


//be@: Swoje głosy trzeba dodać do poprzednich. Jeśli oddajesz 1 głos na pracę uKreskowane, to 3 + 1 = 4 i 2 głosy na pracę Ejosa, czyli 6 + 2 = 8.
« Ostatnia zmiana: 13.09.2016, 21:16:13 wysłane przez be@ » Zapisane

Wspieraj Project R3D na Patreon - https://www.patreon.com/user?u=3166416
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 16.09.2016, 02:31:50 »

UWAGA: Jeśli ktoś chciałby jeszcze zagłosować, to głos użytkownika Koyot1222 jest niestety nieważny, proszę głosować tak, jakby go nie było.

@Koyot1222 - będziesz musiał zagłosować jeszcze raz, tak jak wytłumaczyłam pod Twoim ostatnim postem, dodając swoje głosy do dotychczasowych.
« Ostatnia zmiana: 17.09.2016, 02:32:09 wysłane przez be@ » Zapisane
Kulok
√ ι ק

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 777
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 17.09.2016, 02:28:01 »

MareroQ: 0
zwykly.gosc: 0
HowlingToTheMoon: 0
uKreskowane: 4 - tekst nie jest tak ładnie wkomponowany jak ten w pracy Ejosa, jednakże całkiem ładne efekty świetlne i estetyczne wykonanie wyróżniają pracę na tle reszty.
Ejos: 8 - napis pasuje do tła, ładna tekstura i szum oraz bardzo estetyczne wykonanie.
Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 18.09.2016, 01:01:08 »

MareroQ: 0

Nikt nie dał się nabrać na moją pierwszą w życiu pseudo sygnaturę (ale nie obiecuję, że ostatnią - jeżeli zmieni mi się gust) wykonaną tylko dla rozruszania konkursu.
Poświęcony kwadrans czasu nie był całkiem stracony - ponieważ to było dla mnie jednak nowe doświadczenie.
Gdybym miał aspirację artysty-grafika to pewnie obraziłbym się na niektóre komentarze (lub dyskutował z opiniami) - ale to jest tylko (i aż) ZABAWA do której zawsze zachęcam - bo przez takie konkursy można się czegoś nauczyć o GIMP-ie oraz ewentualnie zaistnieć (choć anonimowo) jako AUTOR pracy (z cenną dla niektórych ewentualną bardziej lub mniej trafną oceną wizji i techniki wykonania - lub ogólnie czy dana praca oraz pośrednio Twój talent i styl się podoba czy też nie).

Mam nadzieję, że w następnym konkursie będzie jeszcze więcej uczestników i głosujących (a ja również śmiertelnie poważnie wezmę w nim udział).

zwykly.gosc: 1

HowlingToTheMoon: 2

uKreskowane: 4

Ejos: 8

ps. Dla dalszej zachęty proponuję eksperymentalnie (od następnego konkursu) przyznawanie jednego punktu reputacji (za odwagę) za samo zgłoszenie pracy.
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 18.09.2016, 09:43:25 »

UWAGA: Jeśli ktoś chciałby jeszcze zagłosować, to głos użytkownika MareroQ jest niestety nieważny, proszę głosować tak, jakby go nie było.

@MareroQ Mrugnięcie Co z zasadą niech się dzieło broni samo?Uśmiech
Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 18.09.2016, 10:42:59 »

Ziomiosław - konkurs miał się odbyć na zasadach ubiegłorocznych, więc proszę o precyzyjne wyjaśnienie dlaczego mój głos jest nieważny?
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 431
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 18.09.2016, 11:31:36 »

Bo uczestnicy konkursy raczej nie mogą głosować, myślałem, że to jasne.
Możesz mi pokazać gdzie ubiegłoroczny regulamin konkursu na to pozwalał? To "odunieważnię" Twój głos.
Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 18.09.2016, 11:43:06 »

Bo uczestnicy konkursy raczej nie mogą głosować, myślałem, że to jasne.
Sprawdź również łaskawie czy uczestnicy poprzedniego konkursu brali udział w głosowaniu!
Podpowiem - że ja tak.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 18.09.2016, 11:48:16 »

@MareroQ: brałeś udział w głosowaniu, ale tylko w dogrywce, w której Twoja praca nie brała udziału. Tak samo jak teraz mógł zagłosować Koyot1222.
Uczestnicy nie powinni głosować z tego względu, że ktoś może się poczuć zobligowany do rewanżu. Stawia to innych uczestników w niezręcznej sytuacji.
Zapisane
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aBitwy i konkursyKonkursySpecial CompetitionSpecial Competition - głosowaniaWątek: Special Competition #21 - Konkurs wakacyjny - Głosowanie: dogrywka
Skocz do: