Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DRóżne (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Coś w stylu plakatu, ale nie do końca.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Coś w stylu plakatu, ale nie do końca.  (Przeczytany 5402 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
PDesign.
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika


Gimnazjum atakuje...


Zobacz profil
« : 28.07.2016, 14:24:36 »

Witam. To mój taki drugi temat w którym proszę o opinie przy moich pracach. Projekt tego al'a plakatu miał być prosty i estetyczny (przynajmniej moim zdaniem   Zawstydzony)



Mam nadzieję, że się podoba!
Pozdrawiam. Uśmiech
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 28.07.2016, 14:32:14 »

Ale czemu ten plakat ma właściwie służyć? Bo ciężko ocenić, nie wiedząc, jaką ma pełnić rolę. Czy ma to być tylko ozdoba na ścianę? Jeśli tak, to jak na mój gust jest zbyt jaskrawy i pstrokaty. Może zamiast tej białej siatki lepiej pokombinować z napisem i jakoś ciekawiej go zaprezentować. Chodzi mi o układ liter, jakąś ciekawą typografię, coś w tym stylu np.: http://cdnstatic.visualizeus.com/thumbs/c1/b8/typography,typo,poster,design,type,teksts-c1b888c7aeb5ca6b8ce7df7c8839414a_h.jpg. Bo na tą chwilę to są po prostu 2 desenie rzucone jeden na drugi i praktycznie zwyczajny, niczym się nie wyróżniający napis. Jedynie czcionka jest całkiem niezła.
Zapisane
PDesign.
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika


Gimnazjum atakuje...


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 28.07.2016, 14:38:33 »

Ale czemu ten plakat ma właściwie służyć? Bo ciężko ocenić, nie wiedząc, jaką ma pełnić rolę. Czy ma to być tylko ozdoba na ścianę? Jeśli tak, to jak na mój gust jest zbyt jaskrawy i pstrokaty. Może zamiast tej białej siatki lepiej pokombinować z napisem i jakoś ciekawiej go zaprezentować. Chodzi mi o układ liter, jakąś ciekawą typografię, coś w tym stylu np.: http://cdnstatic.visualizeus.com/thumbs/c1/b8/typography,typo,poster,design,type,teksts-c1b888c7aeb5ca6b8ce7df7c8839414a_h.jpg. Bo na tą chwilę to są po prostu 2 desenie rzucone jeden na drugi i praktycznie zwyczajny, niczym się nie wyróżniający napis. Jedynie czcionka jest całkiem niezła.

Plakat ma być ozdobny, jak dla mnie nie jest jaskrawy, tym bardziej, że pokój raczej jest w odcieniach ciemnego niebieskiego, czarnego, grafitowego oraz takiego szarego. Jeśli chodzi o układ liter to mogę coś pokombinować. Czcionka to "Nexa Bold" Uśmiech
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 28.07.2016, 14:46:23 »

No to też właśnie, ciężko ocenić jaskrawość, bo wiele zależy od otoczenia w którym będzie ów plakat się znajdować. Tutaj na ciemnoszarym tle forum wydaje się jaskrawy.
Natomiast pstrokaty jak dla mnie jest za bardzo, przynajmniej pod napis dałabym jednolite tło. Można np. napis umieścić w jakimś trójkącie o jednolitym, niebieskim tle.
Zapisane
PDesign.
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7
Galeria Użytkownika


Gimnazjum atakuje...


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 28.07.2016, 15:16:32 »

No to też właśnie, ciężko ocenić jaskrawość, bo wiele zależy od otoczenia w którym będzie ów plakat się znajdować. Tutaj na ciemnoszarym tle forum wydaje się jaskrawy.
Natomiast pstrokaty jak dla mnie jest za bardzo, przynajmniej pod napis dałabym jednolite tło. Można np. napis umieścić w jakimś trójkącie o jednolitym, niebieskim tle.

Bardzo dobry pomysł, dziękuję. Uśmiech
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DRóżne (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Coś w stylu plakatu, ale nie do końca.
Skocz do: