Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Podmiana tła na projekcie
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Podmiana tła na projekcie  (Przeczytany 1357 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dariush
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

dariush


Zobacz profil
« : 23.07.2016, 11:55:01 »

Witam serdecznie,

Używam GIMP'a do fotomontaży zdjęć. Powiedzmy, że montuje samochody na różnych tłach.

Na chwilę obecną robię to tak:
1) Pierwsza warstwa - Interesujące tło na którym chce bazować,
2) Druga warstwa - Samochód który wklejam w w/w tło,
3) Trzecia warstwa - Jakaś ładna Pani koło samochodu
4) I tak dalej i tak dalej ... - Razem mam około 20 warstw (tak aby móc w przyszłości którąś np. wyłączyć, edytować etc ...)

Nad w/w projektem spędzam około godziny czasu na przygotowanie. Dla mnie to dużo czasu. Teraz naszła mnie ochota zmiany głównego tła (pierwszej warstwy) Jak mogę podmienić to tło tak aby reszta była bez zmian ? Tzn. tło nie nadpisze mi się na projekt i będę tylko je widział tylko będzie tak jakby z tyłu czyli widać resztę moich montaży.

Mam nadzieję, że dobrze to opisałem :-)
« Ostatnia zmiana: 11.08.2016, 07:04:56 wysłane przez be@ » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 23.07.2016, 12:12:35 »

Trochę nie zrozumiałam tego:
Cytuj
tło nie nadpisze mi się na projekt i będę tylko je widział tylko będzie tak jakby z tyłu czyli widać resztę moich montaży.
Ale podejrzewam, że chcesz podmienić tło Duży uśmiech Wystarczy jak warstwę z nowym tłem umieścisz zaraz nad tym poprzednim. Możesz wyłączyć dodatkowo widoczność warstwy ze starym tłem klikając na  Widoczność warstwy przy warstwie. Otwarte okno warstw wiele ułatwia, więc jeśli jeszcze nie masz go, to wciśnij Ctrl+L lub przejdź z menu do Okna->Dokowalne okna dialogowe->Warstwy. Za pomocą zielonych strzałek możesz przesuwać aktywną warstwę niżej lub wyżej, ja zwyczajnie chwytam warstwę, przeciągam i opuszczam w miejscu, gdzie chcę ją umieścić.

Dla ułatwienia, pozwoliłam sobie wkleić obrazek z galerii Ba@:
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Podmiana tła na projekcie
Skocz do: