Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Zmiana tła w animowanym gifie
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Zmiana tła w animowanym gifie  (Przeczytany 1391 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ensom
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

Ensom


Zobacz profil
« : 04.07.2016, 13:05:46 »

Witam,tak jak w tytule mam animowany napis 230x42  a potrzebuje zrobić tło 271x42 pixele tylko tak aby nie gasł napis na ułamek sekundy. Jest to możliwe,a jak tak to jak to zrobić?


* logo1.gif (38.29 KB, 230x42 - wyświetlony 305 razy.)
« Ostatnia zmiana: 16.07.2016, 00:57:49 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 04.07.2016, 13:17:14 »

1. Otwierasz animację w GIMP-ie i zmieniasz wymiary obszaru roboczego do 271 x 42 px: Obraz -> Wymiary płótna. Po wpisaniu nowych wymiarów trzeba kliknąć w przycisk: Wyśrodkuj.
2. Dodajesz nową warstwę w kolorze tła.
3. Warstwę umieszczasz na samym dole stosu warstw i używasz skryptu: Combine background.
(Jeśli nie chcesz instalować skryptu, to po prostu powielasz warstwę tyle razy, ile masz klatek animacji. Następnie umieszczasz ją pod każdą klatką (licząc od góry, w stosie warstw ma być na przemian warstwa z napisem i dodana warstwa z tłem) i łączysz warstwy parami.)
4. Po użyciu skryptu usuwasz najniższą warstwę (tę bez napisu) i zapisujesz jako animację
@Edycja:
Jeszcze inny sposób, to po dodaniu warstwy z tłem i umieszczeniu jej na samym dole stosu warstw, łączysz ją z warstwą powyżej i zapisujesz jako animację w trybie: Kumulacja warstw (składanie). Ten sposób nie wymaga powielania tła ani użycia skryptu.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Zmiana tła w animowanym gifie
Skocz do: