Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Retusz biżuterii srebrnej i złotej
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Retusz biżuterii srebrnej i złotej  (Przeczytany 1449 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mateuszjulita
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

mateuszjulita


Zobacz profil
« : 20.04.2016, 10:13:45 »

Witam, szukam tutoriala dla gimpa na temat retuszu fotografii biżuterii.
Coś takiego: https://www.youtube.com/watch?v=x-iBXdUw3ug
Dużo jest tutoriali jak to zrobić w photoshopie niestety czegoś podobnego dla gimpa nie mogę znaleźć.
Chcę uzyskać podobny efekt jak w tym tutorialu, wyeksponowane cyrkonie i ładny kolor srebra.

Dziękuje i pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 30.04.2016, 14:09:26 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 21.04.2016, 00:17:13 »

Nie wiem czy znajdziesz gotowy tutorial dla GIMP-a, ale postępowanie jest bardzo podobne do tego, co widać na tutorialu dla PS-a. Trzeba dokładnie wyciąć przedmiot z tła i wstawić jednolicie białe. Na samym obiekcie zmniejszyć nasycenie, wyostrzyć za pomocą maski wyostrzającej, poprawić kontrast za pomocą krzywych lub poziomów kolorów (narzędzie identyczne jak w PS). Każde zdjęcie będzie wymagało nieco innych ustawień i zabiegów, jest to kwestia wyczucia. Wg mnie w podlinkowanym tutorialu autor przesadził nieco z tym wyostrzeniem i kontrastem na cyrkoniach. Efekt wcale nie był najlepszy.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Retusz biżuterii srebrnej i złotej
Skocz do: