Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] SWF w Gimpie - ogólne zapytania
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] SWF w Gimpie - ogólne zapytania  (Przeczytany 1793 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
zaocisco
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 38
Galeria Użytkownika

zaocisco


Zobacz profil
« : 18.04.2016, 19:10:06 »

Witam!

Prześledziłem ten wątek http://www.gimpuj.info/index.php?topic=57335.0

W poradniku są informacje o potrzebie między innymi instalacji "Python". Korzystam osobiście z Gimpa Painter 2.6 portable i nie mam tam "Pythona". Znalazłem w poradniku pdf taki link : https://sourceforge.net/projects/gimp-packagers/files/
GIMP2.7_WindowsFriendly_32bit -problem w tym, że ja nie widzę tam takiego pliku....����




Chodzi o to iż chciałbym ściągnąć już "gotową" wersję Gimpa bez potrzeby instalacji tych wszystkich dodatków jako, że jestem laikiem. Czy istnieje wersja portable tego typu?


« Ostatnia zmiana: 30.04.2016, 14:08:52 wysłane przez be@ » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 18.04.2016, 19:18:20 »

Ja mam też GIMP Paintera portable, tyle, że 2.8 i mam Pythona. Inna sprawa, że nawet nie wiem jakiego pliku nie widzisz pod tym linkiem?

Edit, acha już rozumiem. Szukasz GIMP2.7_WindowsFriendly_32bit. A dlaczego akurat tej wersji?
Edit2. Dopiero wstawiłeś obrazki. Ja akurat nie mam pojęcia, czy istnieje wersja ze wszystkimi dodatkami. Jest ich naprawdę sporo. Każdy ma swoje własne potrzeby i taki GIMP, który miałby wszystkie dodatki od razu zainstalowane zajmowałby okropnie dużo miejsca.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 18.04.2016, 19:42:59 »

Być może nie ma tam już tego pliku do pobrania, bo 2.7 to wersja niestabilna, starsza od najnowszej stabilnej, czyli 2.8. A czy jest jakaś kompilacja 2.8 z tymi samymi dodatkami, to się niestety nie orientuję. Może Zbyma72age lub MareroQ będą wiedzieć.
Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 19.04.2016, 13:14:10 »

Odpowiednikiem GIMP-2.7_Windows-Friendly jest właśnie GIMP-PC_Lab-2_8_2. (a przed ewentualnym pobraniem upewnij się, że masz aktualnego antywirusa - bo wiele złego napisano o sourceforge.net).

Jest to jednak też bardzo stara wersja Gimpa - bo sprzed 4 lat więc zdecydowanie polecam pobranie najnowszej wersji
z oficjalnej strony  (jest to wersja instalacyjna ale bardzo łatwa do przerobienia na portable):

http://www.gimp.org/downloads/

lub najnowszą wersję rozwojową 2.9.3 (portable)ze strony:

http://samjcreations.blogspot.it/2016/03/version-de-developpement-gimp-293.html

której sam używam od dłuższego czasu bez większych problemów.

Obie wersje zawierają wsparcie wtyczek Pythona a wersja 2.9.3 również najważniejszy plugin czyli GMIC oraz pędzle MyPaint.

Uzupełnianie Gimpa o dodatkowe wtyczki nie jest sprawą trudną ("najtrudniejszy pierwszy raz"?) zwłaszcza gdy się przeczytało poradnik Zbyszka- i w przypadku SWF to są trzy proste kroki:

1. Pobierasz załącznik SWF_GIMP_PL.zip.
2. Rozpakowujesz go w dowolnym miejscu.
3. Odszukujesz dwa katalogi: bin i plug-ins (będą dwa - wybierasz ten określony jako pierwszy w menu Gimpa: Edycja -> Preferencje -> Katalogi -> Wtyczki) gdzie kopiujesz (wklejasz) odpowiednio do bin: swfc.exe i do plug-ins: ExportSWFE_PL.py

Wtyczkę (plugin) sprawdziłem w wersji 2.8 i 2.9 32bit - działa poprawnie.


* SWF_PL.png (43.31 KB, 574x609 - wyświetlony 221 razy.)
* SWF_GIMP_PL.ZIP (749.93 KB - pobrany 98 razy.)
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] SWF w Gimpie - ogólne zapytania
Skocz do: