Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak obrysować obiekt?  (Przeczytany 3995 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Daany1
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

Daany1


Zobacz profil
« : 13.04.2016, 11:39:25 »

Witam. Chciałbym trochę pobawić się grafiką i odpaliłem sobie gimpa. Odkrywam jego tajniki czytam poradniki, oglądam video ale ni w ząb nie mogę sobie poradzić z taką rzeczą jak zamalowanie danego obiektu. Mam taki obiekt http://abload.de/image.php?img=beznazwyl6uuv.jpg i chciałbym kontury zrobić na czarno. Panowie i Panie powiedzcie mi jak to zrobić, bo albo koloruje we wnętrze albo zewnątrz? Pozdrawiam.

//be@: Poprawiłam tytuł
« Ostatnia zmiana: 17.04.2016, 15:34:16 wysłane przez be@ » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 13.04.2016, 13:02:31 »

Kliknij PPM na tę warstwę z obiektem(w oknie warstw). Z menu, które się wyświetli wybierz "kanał alfa na zaznaczenie". Lub Warstwa->Przeźroczystość-> Kanał alfa na zaznaczenie. Oczywiście twój obiekt musi być na przeźroczystym tle. Jak się już zaznaczy to Edycja-> Rysuj wzdłuż zaznaczenia. Opcjonalnie możesz przed odrysowaniem wybrać opcję Zaznaczenie->Przekształć na ścieżkę, Pozbyć się zaznaczenia Zaznaczenie->Brak a później Edycja-> Rysuj wzdłuż ścieżki. Zamiana zaznaczenia na ścieżkę wygładzi krawędzie. W obu przypadkach wyświetli ci się okienko z opcjami odrysowania. Możesz wybrać grubość oraz styl linii, lub wybrać opcję rysowania narzędziem. Jeśli chciałbyś wypełnić kolorem obiekt który powstał z zamiany zaznaczenia na ścieżkę, możesz zamienić z powrotem ścieżkę na zaznaczenie Zaznaczenie->ze ścieżki. Najlepiej robić to na osobnej warstwie, a oryginał usunąć.
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Jak obrysować obiekt?
Skocz do: