Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] G'MIC - nie działa na wielu warstwach
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] G'MIC - nie działa na wielu warstwach  (Przeczytany 1958 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
McGavish
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

McGavish


Zobacz profil
« : 20.03.2016, 09:43:10 »

Witam wszystkich użytkowników!
Problem wygląda następująco. Mam kilkaset obrazków, które są klatkami animacji i importuję je jako warstwy. Następnie chcę na wszystkich na raz użyć denoiser (Ms nmleans c noise2). Zmieniam Input na All (testowałem wszystkie w razie czego), Output na New Image i klikam zastosuj. Filtr zastosował się tylko na aktywnej warstwie, a pozostałe zostały tylko skopiowane bez zmian.

Gimp 2.8.16

Proszę o pomoc, co może być przyczyną?

Pozdrawiam


EDIT:
Dokładne rozwiązanie to nie jest, ale klikając szybko ctrl+F (powtórz ostatni filtr) i strzałkę w dół mogę całkiem sprawnie zaaplikować to do wielu warstw.
« Ostatnia zmiana: 20.03.2016, 17:28:59 wysłane przez be@ » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 20.03.2016, 10:28:12 »

Naprawdę nie wiem co może nie działać. Wypróbowałam u siebie, tylko na innym filtrze (Zwyczajnie jakoś nie mogłam znaleźć tego, który podałeś) i znacznie mniejszą ilością warstw (dokładnie na 7) i filtr poszedł po każdej klatce. Może ma to związek z dużą ilością klatek?
Zapisane

McGavish
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

McGavish


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 20.03.2016, 10:34:33 »

Testowałem to samo z innymi filtrami i na kilku klatkach i efekt ten sam. Pewnie trzeba będzie zrobić reinstall jednego i drugiego.

Problem w każdym razie rozwiązałem skrótem klawiszowym i szybkiej zmianie na następną warstwę.

Dziękuję za zainteresowanie.
Pozdrawiam
Zapisane
Aaseel
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 84
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 20.03.2016, 10:42:13 »

Naprawdę nie wiem co może nie działać. Wypróbowałam u siebie, tylko na innym filtrze (Zwyczajnie jakoś nie mogłam znaleźć tego, który podałeś) i znacznie mniejszą ilością warstw (dokładnie na 7) i filtr poszedł po każdej klatce. Może ma to związek z dużą ilością klatek?

Ten konkretny nie działa, sprawdzałem u siebie i nie ma to związku z ilością warstw, miałem tylko trzy. Może nie działa bo jest w Testing (Testing > Iain fergusson > Ms nmleans c noise2)
Zapisane

03-03-2016 o 21:16:15 Ziomioslaw - no i jak człowiek używa Linuksa, to się przyzwyczaja do tego, że wszystko działa i nie trzeba się zastanawiać
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 20.03.2016, 12:39:11 »

Dzięki Aaseel,
Faktycznie, teraz jak podałeś gdzie go znaleźć sprawdziłam raz jeszcze i nie działa. Sprawdziłam też kilka innych z Testing i niektóre nie działają poprawnie. Np. Testing->Corvo-> corvo's paiting 5 wygenerował mi obraz gdzie z pliku o 3 warstwach powstał 5 warstwowy oraz jedna warstwa zgadzała się z podglądem, dwie miały całkiem inny wygląd a reszta pozostała bez zmian.
Zapisane

McGavish
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

McGavish


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 20.03.2016, 12:42:26 »

Czyli przyczyna znaleziona. Dziękuję Wam za pomoc.

Pozdrawiam.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] G'MIC - nie działa na wielu warstwach
Skocz do: