Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPluginy i Script-FuWątek: Tam i z powrotem czyli otwórz ścieżkę z Gimpa w Inkscape - edytuj i wróć
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Tam i z powrotem czyli otwórz ścieżkę z Gimpa w Inkscape - edytuj i wróć  (Przeczytany 2327 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« : 29.02.2016, 12:13:31 »

Gimp posiada opcję eksportu do pliku *.svg (aktywnej ścieżki lub wszystkich ścieżek).

Skoro Inkskape ma większe możliwości pracy z wektorami to w celu automatyzacji przepływu plików napisałem plugin do tego przeznaczony.

Ten plugin otwiera ścieżki (aktywną lub wszystkie) w Inkscape a po edycji (zapisaniu zmian i zamknięciu) pozwala powrócić ze zmianami do Gimpa.

W menu: Ścieżki -> Open path in Inkscape...

Niestety aktualnie nie są akceptowane polskie litery w nazwach ścieżek.

Ten plugin jest napisany dla Windows - możliwe, że niebawem będzie wersja dla Linux (co zależy od udostępnienia przez innego użytkownika - wątek na GimpChat: http://gimpchat.com/viewtopic.php?f=9&t=13723&sid=50c119964df4855cc98eba0001151b6f).

Plugin jest na tyle prosty, że chyba nie wymaga spolszczenia (a co jest możliwe tylko gdy będzie kilku zainteresowanych).


* Tam i z powrotem Gimp - Inkskape.png (36.66 KB, 460x522 - wyświetlony 284 razy.)
« Ostatnia zmiana: 07.03.2016, 12:10:01 wysłane przez MareroQ » Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 07.03.2016, 12:09:18 »

Ponieważ do pracy nad wtyczką wciągnąłem Roberta Brizarda (bardzo dobrego programistę z Hiszpanii) teraz są obsługiwane polskie litery oraz plugin działa w Linux (czego sam nie sprawdzałem).
« Ostatnia zmiana: 15.03.2016, 21:37:46 wysłane przez MareroQ » Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 15.03.2016, 21:40:07 »

W końcowej wersji tej wtyczki (Gimp_to_Inkscape.py 0.4) rozszerzona została możliwość powrotu z Inkscape o Render (jako nowa warstwa w GIMP-ie).

Jest też plik tłumaczenia na polski (Uwaga: lokalizacja w katalogu plug-ins).

Testowane w Windows i Linux (przez Roberta).

Zmieniłem też nazwę wtyczki - teraz w menu: Ścieżki -> Połączenie z Inkscape &...


* Connection to Inscape.png (596.35 KB, 1437x827 - wyświetlony 287 razy.)
* Gimp_to_Inkscape -V.0.4.zip (4.84 KB - pobrany 102 razy.)
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPluginy i Script-FuWątek: Tam i z powrotem czyli otwórz ścieżkę z Gimpa w Inkscape - edytuj i wróć
Skocz do: