Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Tworzenie wielu obrazów różniących się jednym elementem
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Tworzenie wielu obrazów różniących się jednym elementem  (Przeczytany 1450 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kalmanisto
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

kalmanisto


Zobacz profil
« : 10.02.2016, 21:23:06 »

Cześć wszystkim!
Mój problem polega na tym, że muszę zrobić baaardzo dużo obrazów (dokładnie 1000) i na każdym tło jest identyczne, lecz każdy z nich różni się jednym elementem (chodzi o kody QR albo zwykłe kreskowe). Dotarłem do takiego momentu, że mam te wszystkie kody zapisane jako warstwy i widoczna jest tylko pierwsza warstwa z kodem i ostatnia, która zawiera tło no. Problematyczne jest to, że te kody muszę przesunąć (muszą znajdować się w konkretnym miejscu którym nie jest środek obrazu) ustawiłem prowadnice na dokładny wymiar tych warstw z kodami, lecz każdy z nich muszę osobno przesuwać i zapisywać. Czy jest możliwość zoptymalizowania tego procesu chociaż poprzez wymuszenie, by te 1000 warstw "wskoczyło" w pole wyznaczone przez prowadnice? A może jest coś innego, co ułatwi wykonanie tego zadania?
Z góry dzięki za odpowiedź!
« Ostatnia zmiana: 12.02.2016, 20:29:24 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 10.02.2016, 21:40:32 »

Hmm, a nie możesz tych warstw połączyć (ikona łańcucha w oknie warstw, aby połączyć wszystkie trzeba ją kliknąć z SHIFT-em) i przesunąć wszystkich jednocześnie? Chyba, że coś źle zrozumiałam i każda ma się znajdować w innym miejscu?
Zapisane
kalmanisto
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

kalmanisto


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 12.02.2016, 20:22:27 »

Dziękuję bardzo za pomoc, właśnie czegoś takiego szukałem, bardzo mi to ułatwi pracę!
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 12.02.2016, 20:28:05 »

A jeśli potrzebujesz zapisać każdą warstwę jako osobny obraz, to użyj skryptu: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,34874.0.html
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Tworzenie wielu obrazów różniących się jednym elementem
Skocz do: