Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jak zrobić lustrzane odbicie obrazu i nakleić obraz na obraz
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak zrobić lustrzane odbicie obrazu i nakleić obraz na obraz  (Przeczytany 7611 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
black raven
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 35
Galeria Użytkownika

black raven


Zobacz profil
« : 16.01.2016, 09:58:53 »

Witam.

Mam mały problem i zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Mianowicie mam obraz i potrzebuję zrobić jego odbicie w poziomie. I o ile nie ma problemu ze zrobieniem odbicia po kliknięciu na odpowiednią opcję, to mam problem z tym jak " zakotwiczyć " pierwotne miejsce obrazu, żeby nie zmieniał on swojego miejsca tylko niejako kopiował swoje położenie w lustrzanym odbiciu?

Prosiłbym też o wskazówkę jak mogę umieścić jakiś obrazek na innym obrazku?
« Ostatnia zmiana: 10.02.2017, 00:23:37 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 16.01.2016, 12:13:44 »

Obraz nie zmienia miejsca po zastosowaniu odbicia, chyba że jest mniejszy od wymiarów płótna. Mam jednak wrażenie, że Tobie chodzi właśnie o to, aby miejsce zmienił...
Aby umieścić obrazek na obrazku wystarczy otworzyć obydwa obrazki jako warstwy: Plik -> Otwórz jako warstwy. W razie potrzeby ustawić odpowiednią kolejność w oknie warstw i przesunąć  Przesuwanie wyższą warstwę na wybrane miejsce. Przy czym obrazek na wyższej warstwie musi być mniejszy, bo inaczej całkowicie przesłoni ten drugi.
Zapisane
black raven
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 35
Galeria Użytkownika

black raven


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 16.01.2016, 12:18:52 »

Nie do końca się rozumiemy. Przykładowo mam strzałkę która wygląda tak -----> i jak zrobić aby po drugiej stronie wyglądała tak <----- ?
Rozmiar jest ( bo musi być ) taki sam.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 16.01.2016, 12:20:21 »

Wystarczy użyć odbicia w poziomie odbicie-poziome
Zapisane
black raven
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 35
Galeria Użytkownika

black raven


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 16.01.2016, 12:21:12 »

No właśnie nie wystarczy bo wtedy to co jest tak -----> znika na rzecz tego co ma być tak <-----
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 16.01.2016, 12:24:39 »

Jeśli strzałka nie znajduje się na środku obrazu, to rzeczywiście się przemieści. Ale strzałka, to tylko element na obrazku, nie cały obraz. Obraz się nie przemieszcza.
A znika, ponieważ odbijasz oryginalny obraz. Jeśli chcesz zachować oryginał ze strzałką w pierwotnym położeniu, to musisz zastosować odbicie na kopii. Opcja odbijania obrazu tylko go odbija, nie powiela.
Zapisane
black raven
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 35
Galeria Użytkownika

black raven


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 16.01.2016, 12:25:47 »

Opiszę mój problem inaczej. Załóżmy że mam otwartą na środku książkę. I teraz jak zrobić aby wyraz ( przykładowo GIMP ) z lewej strony kartki odbił się na wyraz PMIG po prawej ? Wiadomo że rozmiar kartki i tekstu musi być siłą rzeczy taki sam.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 16.01.2016, 12:26:40 »

Przecież już masz odpowiedź w poście powyżej. Odbicie odbija całą warstwę, nie tylko jakiś element na niej. Czyli cała książka zostanie odwrócona.
Zapisane
black raven
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 35
Galeria Użytkownika

black raven


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 16.01.2016, 12:31:34 »

Fajnie, że mam odpowiedź, szkoda tylko że nic z tego nie rozumiem Uśmiech Czyli jak mam postąpić krok po kroku aby uzyskać zamierzony efekt?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 16.01.2016, 12:35:59 »

Musisz dokładnie zaznaczyć element, który chcesz odbić i wtedy zastosować odbicie.
Zapisane
black raven
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 35
Galeria Użytkownika

black raven


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 16.01.2016, 12:37:06 »

Muszę zaznaczyć za pomocą ścieżek czy innej opcji?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 16.01.2016, 12:41:08 »

Możesz użyć zaznaczenia odręcznego Lasso Generalnie to zależy jak ten obrazek wygląda, na jakim tle jest ów element. Zaznaczenie zostanie oderwane i odbite, dokładnie tak, jakbyś wyciął nożyczkami z kartki jakiś fragment, odwrócił i położył na to miejsce. Jeśli wycięty element będzie mieć nieregularny kształt, to nie zakryje powstałej w ten sposób dziury. To samo będzie w GIMP-ie, tylko zamiast dziury zostanie obszar w kolorze drugoplanowym albo przezroczysty (zależnie czy warstwa posiada kanał alfa). Jeśli więc zaznaczysz prostokąt lub koło, to po odbiciu zakryjesz całkowicie miejsce oderwania. W przypadku innego kształtu może być problem, chyba że element znajduje się na przezroczystym lub jednolitym tle.
Zapisane
black raven
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 35
Galeria Użytkownika

black raven


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 16.01.2016, 12:47:08 »

Będzie prościej i szybciej jak narysuję potrzebny element odwrotnie, bo nic mi z tego nie wychodzi Uśmiech
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 16.01.2016, 12:50:24 »

Jak chcesz, to mogę pomóc przez Skype z opcją współdzielenia ekranu, wtedy łatwiej coś wytłumaczyć czy pokazać jak to zrobić.
Zapisane
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jak zrobić lustrzane odbicie obrazu i nakleić obraz na obraz
Skocz do: