Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Aktualizacja GIMP-a do wersji 2.8.16 a wybór partycji?
Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Aktualizacja GIMP-a do wersji 2.8.16 a wybór partycji?  (Przeczytany 12547 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Fantasta
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 13.01.2016, 10:49:01 »

A jaki to problem później jedną odinstalować? To my mamy za Ciebie sprawdzać?
Dobrze to dziękuję za taką pomoc, nie mam więcej pytań. Nie tylko niczego nie zdołałem się tutaj dowiedzieć, ale nawet co dziwniejsze potwierdzić oczywistych faktów. Miłego dnia.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 13.01.2016, 10:55:12 »

Masz bardzo roszczeniową postawę. Nikt nam tutaj nie płaci za odpowiadanie na Twoje pytania. Jesteśmy takimi samymi użytkownikami GIMP-a jak i Ty. Staramy się podzielić naszą wiedzą i doświadczeniem na tyle, na ile jesteśmy w stanie. Dlaczego mamy sprawdzać za Ciebie coś, co sam z łatwością możesz sprawdzić?
Zapisane
Fantasta
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 13.01.2016, 11:14:47 »

Nie mam żadnych roszczeń, to tylko i wył. twoja ekspresja. Pytam jedynie o pewne fakty, ich potwierdzenie lub też o pomoc innych, którzy być może już problem rozwiązali lub wiedzą jak to zrobić. To nazywasz roszczeniem ? Aż tyle i tylko tyle.  Mrugnięcie
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 13.01.2016, 11:18:46 »

Nie, to nie jest moja ekspresja, tylko wyraźne pretensje w Twoim poprzednim poście. Nie rób z kogoś idioty.
A biorąc pod uwagę ilość aktywnych użytkowników na forum, możesz się na takie potwierdzenie nie doczekać, dlatego doradziłam najszybszy i prosty sposób, abyś sprawdził to samodzielnie.
Zapisane
Fantasta
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 13.01.2016, 11:34:27 »

Sprawdzić to ja mogłem nie pisząc tutaj nawet 1 słowa. I po co ta dyskusja poza tematem, dyskutujmy ale na temat dobrze.

Czy ktoś może wiarygodnie tu napisać gdzie dokładnie w tym przypadku mogę zgłosić swe pytanie do autorów programu ?
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Online Online

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 13.01.2016, 11:52:30 »

Czy istnieje jakiś sposób aby zgłosić to oficjalnie do programistów lub wsparcia programu ? Jeśli tak to jaki sposób najlepszy ?

http://www.gimp.org/bugs/
Zapisane
Aaseel
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 84
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 13.01.2016, 16:05:21 »

Trochę się pobawiłem i doszedłem jak to działa. Czysta instalacja umożliwia wybór miejsca, a po wykryciu starszej zainstalowanej wersji, już nie.
Zapisane

03-03-2016 o 21:16:15 Ziomioslaw - no i jak człowiek używa Linuksa, to się przyzwyczaja do tego, że wszystko działa i nie trzeba się zastanawiać
Fantasta
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : 13.01.2016, 16:51:13 »

Tak dokładnie potwierdzam to, ale widzę że kolega był szybszy ode mnie. Znalazłem rozwiązanie na stronce, którą podał kolega @ Ziomioslaw także dzięki mu za tę wskazówkę. Należy oczywiście odinstalować poprzednią wersję i pobrać nową wtedy będzie wybór.

Mam tylko jedno teraz pytanie dodatkowe. W GIMP-ie mam dotychczas doinstalowane również wtyczki typu np. GAP, inne skrypty oraz np. dodatkowe Tła, Desenie. Czy będę musiał je pobierać od nowa ?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : 13.01.2016, 16:55:56 »

Jeśli są w folderze użytkownika, to nie. Jeśli w innym, to je sobie skopiuj gdzieś i później wrzucisz z powrotem.
Zapisane
Fantasta
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #23 : 13.01.2016, 19:30:31 »

Jeżeli chodzi o wtyczki to tak znajdują się one zawsze w folderze użytkownika, natomiast rzeczone Gradienty i Skrypty - je z zasady instaluje się w podfolderach programu.
I rozumiem, że je muszę pobrać od nowa ?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #24 : 13.01.2016, 19:35:21 »

Pobierać nie, wystarczy skopiować z tego folderu, w którym są teraz i wkleić do folderu użytkownika. Jedynie GAP prawdopodobnie trzeba będzie zainstalować od nowa. Następnym razem takie rzeczy jak gradienty i skrypty wrzucaj do folderu użytkownika.
Zapisane
Fantasta
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : 13.01.2016, 20:25:33 »

Ale ja mam z czego pobrać w razie czego. Poza tym wg mojej wiedzy jest dokładnie obojętne czy dodatki takie jak Skrypty, Gradienty czy nawet Wtyczki mogą być wklejane zarówno do folderu Usera jak i głównego dla programu. Wystarczy wejść w GIMP > menu Preferencje i tam wszystko jest podane i potwierdza moje słowa. Zawsze się też tym posługiwałem.
klik

Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #26 : 13.01.2016, 20:29:10 »

Jasne, że mogą, ale wszystko z folderów użytkownika, w razie deinstalacji programu, zostaje na dysku, a to co jest w folderach głównych programu zostaje usunięte razem z nim.
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #27 : 13.01.2016, 20:29:27 »

Nie jest obojętne, ponieważ podczas reinstalacji/instalacji nowej wersji wszystko co doinstalowałeś/wrzuciłeś do folderu instalacyjnego GIMP-a zostanie skasowane, natomiast w folderze użytkownika pliki pozostaną nienaruszone.
Zapisane
Strony: 1 [2] 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Aktualizacja GIMP-a do wersji 2.8.16 a wybór partycji?
Skocz do: