Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Aktualizacja GIMP-a do wersji 2.8.16 a wybór partycji?
Strony: [1] 2 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Aktualizacja GIMP-a do wersji 2.8.16 a wybór partycji?  (Przeczytany 12549 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Fantasta
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 10.01.2016, 19:38:23 »

Witam. Mam zamiar zaktualizować GIMP-a do najnowszej wersji 2.8.16, ale instalator nie pyta się o miejsce docelowe instalacji. Nie wiem zatem czy mogę go po prostu tak jak chce zainstalować do katalogu w którym mam GIMP-a obecnie na czym mi zależy ?
« Ostatnia zmiana: 17.01.2016, 14:23:36 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 11.01.2016, 09:56:20 »

Na Windows x64 powinien się zainstalować w C:\Program Files\GIMP 2 jeśli masz system na dysku C. W przypadku systemu 32-bitowego będzie to C:\Program Files (x86)\GIMP 2
Zapisane
Fantasta
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 11.01.2016, 11:10:49 »

System jest x64, a GIMP-a mam właśnie na drugiej partycji, nie C:\. Z tego co pamiętam w poprzedniej instalacji była możliwość wyboru miejsca, a jak będzie teraz ?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 11.01.2016, 11:14:01 »

Niestety nie pamiętam już, jak to wyglądało, kiedy instalowałam najnowszego GIMP-a. Jeśli na pewno nie ma tam żadnego wyboru sposobu instalacji, to myślę, że domyślnie GIMP zainstaluje się w lokalizacji, którą podałam w poprzednim poście.
Zapisane
Aaseel
Użytkownik

Reputacja: 6 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 84
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 11.01.2016, 11:33:23 »

Po uruchomieniu instalatora kliknij w "Dostosuj", następnie "Dalej" i pojawi się możliwość wyboru.
Zapisane

03-03-2016 o 21:16:15 Ziomioslaw - no i jak człowiek używa Linuksa, to się przyzwyczaja do tego, że wszystko działa i nie trzeba się zastanawiać
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 11.01.2016, 11:36:03 »

No właśnie też mi się wydaje, że był tam jakiś wybór.
Zapisane
Fantasta
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 11.01.2016, 12:01:27 »

No więc jak ? Jest w tej wersji możliwość tego wyboru ktoś może potwierdzić, bo ja w Dostosuj takiej opcji nie widzę, a zależy mi na wybranej lokalizacji ? Może to jakiś bug, bo dotąd była taka możliwość ?

Czy istnieje jakiś sposób aby zgłosić to oficjalnie do programistów lub wsparcia programu ? Jeśli tak to jaki sposób najlepszy ?
« Ostatnia zmiana: 12.01.2016, 19:24:08 wysłane przez Fantasta » Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 12.01.2016, 21:45:51 »

Czy istnieje jakiś sposób aby zgłosić to oficjalnie do programistów lub wsparcia programu ? Jeśli tak to jaki sposób najlepszy ?

http://www.gimp.org/bugs/
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 13.01.2016, 06:45:05 »

No więc jak ? Jest w tej wersji możliwość tego wyboru ktoś może potwierdzić, bo ja w Dostosuj takiej opcji nie widzę, a zależy mi na wybranej lokalizacji ? Może to jakiś bug, bo dotąd była taka możliwość?
Jedyny sposób, aby to sprawdzić, to pobrać ten instalator i rozpocząć instalację. Ja już tę wersję GIMP-a mam zainstalowaną, mam tam parę rzeczy pozmienianych, więc nie będę ryzykować, że coś sobie nadpiszę nową instalacją, a nie wiem, czy będzie możliwość przerwania jej w odpowiednim momencie. Także ja tego nie sprawdzę.
Jeśli faktycznie wyboru nie ma, a chcesz koniecznie mieć GIMP-a na innej partycji niż jest instalowany domyślnie, to może pobierz sobie wersję portable? Można nawet wypróbować 2.9.2, podobno jest dość stabilna a ma kilka nowych, ciekawych ficzerków: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,66199.0.html.
Jest mnóstwo aplikacji, które nie dają takiego wyboru podczas instalacji. Z tego co kojarzę, instalacja GIMP-a na innej partycji niż systemowa bywała nierzadko przyczyną problemów, możliwe więc, że twórcy GIMP-a rozmyślnie usunęli ten wybór.
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 13.01.2016, 08:09:19 »

Z tego co pamiętam, to GIMP 2.8 nadpisywał swoje poprzednie wersje. Kiedy pierwszy raz go instalowałam to usunął mi 2.6, czego bardzo nie chciałam. Podejrzewam, że w przypadku kiedy instalator nie wyświetla możliwości wyboru miejsca dla zainstalowania, to wykrywa automatycznie katalogi poprzedniej wersji. Oczywiście, to tylko moje przypuszczenia, i nie sprawdzę tego też, bo teraz używam tylko wersji GIMP Painter.
Zapisane

Fantasta
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 13.01.2016, 10:27:00 »

No więc przede wszystkim wciąż nie doczekuję się potwierdzenia, że takiej możliwości wyboru w pw. wersji, brak a to jest kluczowe więc mam nadzieję, że się doczekam, po drugie nie wiem z czym tak naprawdę mamy tu do czynienia, to ja zasugerowałem bug, ale czy to rzeczywiście jest błąd czy też może coś innego nie wiem bo pierwszy raz to w GIMP-ie spotykam, wątpię osobiście że to jest błąd świadomy, raczej jest to celowo pominięty krok z niewiadomych mi przyczyn bo zawsze w ten sposób aktualizowałem program, a teraz już nie mogę.

Podaną stronkę oczywiście już wcześniej widziałem, ale przyznam że nadal jestem zdezorientowany co i gdzie dokładnie powinienem zgłaszać gdyż jeszcze tego nie miałem okazji robić.

Z tego co kojarzę, instalacja GIMP-a na innej partycji niż systemowa bywała nierzadko przyczyną problemów, możliwe więc, że twórcy GIMP-a rozmyślnie usunęli ten wybór.
U mnie żadnych takowych problemów nigdy nie było.
Portable wezmę, ale dopiero wówczas gdy wyczerpią się wszystkie inne możliwości.
I tak na pewno chcę mieć GIMP-a na innej partycji, nie wiem co za problem z tym.

Z tego co pamiętam, to GIMP 2.8 nadpisywał swoje poprzednie wersje. Kiedy pierwszy raz go instalowałam to usunął mi 2.6, czego bardzo nie chciałam. Podejrzewam, że w przypadku kiedy instalator nie wyświetla możliwości wyboru miejsca dla zainstalowania, to wykrywa automatycznie katalogi poprzedniej wersji. Oczywiście, to tylko moje przypuszczenia, i nie sprawdzę tego też, bo teraz używam tylko wersji GIMP Painter.
O tak - potwierdzam to na 100%, że zawsze nadpisywał.
Nie wiem czy wykrywa raczej wątpię to wybór domyślny. Też nie jestem wróżbitą, wolę pewniki.   wilber2
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 13.01.2016, 10:30:17 »

Jeśli jest tak, jak przypuszcza Hasia i masz obecną wersję na innej partycji niż systemowa, to możliwe, że najnowszy GIMP również się tam zainstaluje. Próbowałeś w ogóle doprowadzić tę instalację do końca?
Zapisane
Fantasta
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 13.01.2016, 10:35:15 »

Jeśli jest tak, jak przypuszcza Hasia i masz obecną wersję na innej partycji niż systemowa, to możliwe, że najnowszy GIMP również się tam zainstaluje. Próbowałeś w ogóle doprowadzić tę instalację do końca?
No nie bo jak już napisałem wróżką nie jestem, a nie chcę mieć dwóch wersji programu. Uśmiech
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 13.01.2016, 10:37:33 »

A jaki to problem później jedną odinstalować? To my mamy za Ciebie sprawdzać?
Zapisane
Strony: [1] 2 3  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Aktualizacja GIMP-a do wersji 2.8.16 a wybór partycji?
Skocz do: