Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońOgólne - pomocWątek: [ROZ] Jak sprawić by fotomontaż był 'stonowany'
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak sprawić by fotomontaż był 'stonowany'  (Przeczytany 3045 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Nacja
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Nacja


Zobacz profil
« : 22.12.2015, 13:57:37 »

Witam, próbowałem zmienić niebo w tym obrazku i wyszło mi to tak:

Jednak czegoś brakuje, czegoś co sprawia że zdjęcie będzie jednolite (nawet nie chodzi mi o brak konsekwencji w postaci normalnego nieba w drzwiach), to samo natężenie światła, ta sama paleta kolorów.
« Ostatnia zmiana: 25.04.2016, 05:08:14 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 22.12.2015, 14:05:27 »

Przede wszystkim rzuca mi się w oczy jakiś dziwny, czarny cień wzdłuż górnych konturów budynku. Poza tym niebo w jednym miejscu jest bardzo jasne. Obejrzyj sobie w grafice google fotki, na których budynki są widoczne na tle rozświetlonego nieba, np. coś takiego:
https://www.google.pl/search?tbm=isch&q=castle+sunset
Wtedy może załapiesz, co jest nie tak Mrugnięcie
Zapisane
Nacja
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika

Nacja


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 22.12.2015, 14:17:41 »

trochę zaczynam łapać co jest nie tak

Jak mogę uzyskać takie kolory na mojej fotce? Jak je odrobine przyciemnic w miejscach gdzie piasek odbija światło?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 22.12.2015, 14:20:28 »

Najlepiej chyba użyć krzywych kolorów lub mieszania warstw. Przede wszystkim jednak usuń tę czarną poświatę, bo inaczej to i tak nie będzie dobrze wyglądać.
I jeszcze jedno, widać, że górne krawędzie budynku są źle wycięte z tła. Szczególnie rzuca się w oczy krzywo wycięta góra na tym najbliższym narożniku.
Poza tym coś tam jest też namieszane ze światłem. To podwórko jest chyba zbyt mocno oświetlone.
« Ostatnia zmiana: 23.12.2015, 07:56:28 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońOgólne - pomocWątek: [ROZ] Jak sprawić by fotomontaż był 'stonowany'
Skocz do: