Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Widoczność czcionki na wielokolorowym obrazku
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Widoczność czcionki na wielokolorowym obrazku  (Przeczytany 1576 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Mikej
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Mikej


Zobacz profil
« : 03.11.2015, 13:44:28 »

Cześć.
Mam problem, robię sklejankę ze wspólnych zdjęć z dziewczyną. Kolorystyka zdjęć jest... różna. Od bieli po czerń. I mam problem, chciałem jej wysłać dwie wersje, jedna bez napisu i drugą z  (jakieś tam wyznanie miłości). I pytanie brzmi następująco? Da się tak ustawić napis, że sam dopasowuje kolor do tła w danym miejscu? Mam na myśli, że jak jest czarne tło pod spodem, to napis będzie biały, będzie odwrotny kolor, żeby napis był widoczny i dało się go przeczytać i równocześnie był widoczny? Czcionka http://www.dafont.com/promocyja.font
Ewentualnie ktoś doradzi, jak inaczej pokonać ten problem?
« Ostatnia zmiana: 03.11.2015, 15:18:23 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 03.11.2015, 13:46:03 »

Nie rozumiem, przecież sam możesz dowolnie zmieniać kolor napisu.
Zapisane
Mikej
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Mikej


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 03.11.2015, 13:47:20 »

Chodzi o to, że moje zdolności w edycji grafiki są dość niewielkie, doświadczenie malutkie. Kolor czcionki mogę zmieniać, ale czy mogę ustawić to, żeby miała ona wiele kolorów?

//edit : nie wszedłem też na zasadzie nie wiem to zapytam. Szukałem, ale nie mogłem znaleźć wyjaśnienia tego

Może tak:

W jednym miejscu litera jest widoczna, ale parę milimetrów dalej już nie, bo tło ma inny kolor i czcionka jest praktycznie niewidoczna
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 03.11.2015, 13:51:20 »

Możesz zmienić kolor każdej literki z osobna. Trzeba tylko zaznaczyć tę literę w okienku edytora i w tym okienku wybrać dla niej kolor. Kolor całego napisu zmieniasz w przyborniku, w opcjach narzędzia tekstowego. Z tego co mi wiadomo, nie ma możliwości, aby GIMP sam automatycznie dobierał kolor czcionki do tła, chyba że istnieje jakiś plugin, ale nie słyszałam o takim.
Filmik: https://www.youtube.com/watch?v=7q-kgMNEUDU
Zapisane
Mikej
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Mikej


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 03.11.2015, 13:54:19 »



Tak banalne... dziękuję!
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 03.11.2015, 14:54:10 »

Wg mnie taki wielokolorowy napis będzie jednak mało czytelny. Lepiej po prostu dać mu jakieś obramowanie, np. w ten sposób:





* nap.png (73.51 KB, 511x161 - wyświetlony 335 razy.)
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Widoczność czcionki na wielokolorowym obrazku
Skocz do: