Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] GIMP 2.8.14 - brak odpowiedzi, wyłączanie się programu
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] GIMP 2.8.14 - brak odpowiedzi, wyłączanie się programu  (Przeczytany 3302 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
T!K3R
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 18.08.2015, 11:48:35 »

Gimp często uruchamia się dopiero po 2-3 minutach przy czym na gorze paska jest napisane (brak odpowiedzi). Do tego gdy wybieram Plik->nowy->ok i rozciagne ramke gimpa(nie obrazu) wyłącza on sie i wyskakuje ramka : Zamknij program
Szukaj rozwiązania w trybie online. Gdy rozciagam ramke gdy jeszcze nie stworzyłem nowego obrazu wszystko jest ok.
Wersja gimp: 2.8.14
Windows Vista 32 bity.
Ukryta treść: zrzuty ekranu (kliknij aby pokazać/schować)

//be@: Poprawiłam tytuł na bardziej treściwy
« Ostatnia zmiana: 31.08.2015, 11:34:16 wysłane przez be@ » Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 19.08.2015, 19:29:19 »

Te zrzuty właściwie są zbędne. Ja mogę jedynie polecić dokładną reinstalację. Po odinstalowaniu GIMP-a trzeba bardzo dokładnie usunąć wszystkie pliki i foldery go dotyczące, zarówno te w katalogu instalacyjnym jak i w folderze użytkownika. Przeczyścić rejestr np. CCleanerem lub podobnym, zrestartować system i wtedy zainstalować GIMP-a ponownie. Jeśli to nie pomoże, to wtedy spróbowałabym wersji portable, jakiejś kompilacji z wbudowanymi dodatkami albo 2.6. Zdarzało się już, że zainstalowanie wersji 2.6 naprawiało problem i można było następnie zainstalować najnowszą wersję. Czasami takie problemy występują, jeśli GIMP został zainstalowany na innej partycji niż systemowa. Być może problemem jest sam system. Niewiele osób używa Visty. Może brakuje jakiegoś Service Pack'a? A może przyczyną jest jakiś inny działający program, który koliduje z GIMP-em? Nie wiem, co tam masz jednocześnie nawłączane, ale warto się temu przyjrzeć.
« Ostatnia zmiana: 19.08.2015, 21:13:28 wysłane przez be@ » Zapisane
T!K3R
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 26.08.2015, 13:00:24 »

Nic nie pomogło, ale da się to znieść :] dzięki za odpowiedz.
Zapisane

MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 27.08.2015, 17:42:16 »

Ja również jestem użytkownikiem Visty 32 bit (chyba najgorszej wersji dla Win).
Wszystkie wersje Gimp (od 2.4 do 2.9) "zmusiłem" do poprawnego działania (5 działających wersji na jednym dysku).
Jeżeli masz jeszcze trochę cierpliwości to możemy spróbować innych metod niż podała Be@.
Na początek:
- załącz zrzut ekranu komunikatu błędu po rozwinięciu "Pokaż szczegóły probemu"
- spróbuj zainstalować Gimp pobrany z tej strony:
http://www.partha.com/articles/installation.html
Jeżeli nawet ta wersja będzie źle działać - to w następnych krokach będziemy szukać rozwiązania błędu w systemie.
« Ostatnia zmiana: 28.08.2015, 05:09:56 wysłane przez MareroQ » Zapisane
T!K3R
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 8
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 28.08.2015, 13:25:01 »

Problem już znikł. Już sam nwm co zrobiłem ale działa poprawnie Cool
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] GIMP 2.8.14 - brak odpowiedzi, wyłączanie się programu
Skocz do: