Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońOgólne - pomocWątek: Logo - zbyt trudne w odbiorze. Co zmienić, żeby niczego nie zepsuć.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Logo - zbyt trudne w odbiorze. Co zmienić, żeby niczego nie zepsuć.  (Przeczytany 5192 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Celestus
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 144
Galeria Użytkownika


Hip Hop - nie dzieli nas a łączy !...


Zobacz profil
« : 22.07.2015, 13:24:46 »

Cześć Gimpowicze!

Przyszedł moment w mojej pracy grafika, gdzie po 2 latach pracy i skończeniu ostatniego projektu logo dla klienta stwierdziłem, że trzeba zadbać o siebie. Popatrzyłem na swoje obecne logo (z którego mało już kożystam, a to dlatego że pamięta czasy hohoho a może i dawniej i jest po prostu słabe jak na obecne wymagania). Zacząłem projektować od nowa swoje logo.

Logotyp w obecnej wersji mam w awatarze. Podpis i czcionka się zmieniły, ale sygnet zostawał ten sam. Jaszczurka w kółeczku. Jako że praktycznie nikt oprócz mnie nie kumał że Celestus to rodzaj jaszczurki (czy podobnego gada), stwierdziłem że trzeba odejść od tego motywu.

Wymyśliłem więc ot takie coś:




I znowu fail, bo żadna z osób której to pokazywałem nie odczytała literek "C" i "D" ukrytych w spirali.

Spróbowałem też zrobić je w 2 kolorach



Ale dalej cieżko z jego rozgryzieniem.

Przed chwilą dosłownie pomyślałem, czy nie zrezygnować jednak ze spirali na rzecz podobnego kształtu. Nie wiem jednak czy wygląda to jakoś lepiej czy gorzej i czy C i D jest do wyłapania bez wnikliwej analizy.



Piszę to na forum, ponieważ samemu ciężko jest zobaczyć swoje błędy, a nie mam żadnego grafika wśród znajomych Uśmiech
Jeśli ktoś z was ma jakieś pomysły czy sugestie, to proszę o pomoc i rady.
Zapisane


Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 430
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 22.07.2015, 14:22:15 »

Ja bym obstawał przy tej spiralce (faktycznie nie widać tego C i D - ale czy to potrzebne?). Najlepsze są chyba te jedno kolorowe (czarne).
Zapisane
Celestus
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 144
Galeria Użytkownika


Hip Hop - nie dzieli nas a łączy !...


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 22.07.2015, 14:26:52 »

Z tym, że jeżeli to logo nie będzie miało żadnej podprogowej treści to będzie zbyt proste nawet jeśli ładne. A tak jak potencjalny klient zauważy że facet potrafi wpleść sprytnie (no narazie nie potrafi) typografię w takie logo, to bardziej pomyśli że warto z jego usług skożystać.
Zapisane


MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 22.07.2015, 17:33:10 »

Dlaczego Twoje logo ma być oparte tylko o koło?
Jeżeli chcesz coś pokazać klientom rozszerz ofertę o inne figury ...
Zapisane
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 22.07.2015, 17:55:03 »

Mi się akurat żadna spirala nie podoba. Dopiero to ostatnie wydaje się spoko. Aczkolwiek nie podobają mi się tu kolory, nie wiem czy to chodzi o gradient czy o same barwy. No i sygnet nie jest wycentrowany tak jak napisy, źle to wygląda.

Co do ukrycia "C" i "D" to nie muszą być chyba widoczne na pierwszy rzut oka. Strzałkę w logo FedEx-u mało kto dostrzega Język.

Jest jeszcze sprawa tego, że logo kojarzy się bardziej z digital-paintingiem, a chyba tym się nie zajmujesz (popraw mnie jeśli się mylę Mrugnięcie).
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
Celestus
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 144
Galeria Użytkownika


Hip Hop - nie dzieli nas a łączy !...


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 22.07.2015, 18:35:16 »

No nie mylisz się Skwaru. Dałem pędzel, bo kojarzy się ogólnie z grafiką. Przynajmniej mi. A ciężko mi znaleść jakiś symbol grafiki wektorowej i webdesignu Mrugnięcie. Musiałbym zrobić samą typografię, czyli znowu zacząć wszystko od nowa (a wcale nie mówię że tego nie rozważę)
Zapisane


be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 22.07.2015, 20:38:50 »

Hmm, ja od razu zauważyłam C i D w tej spirali, chociaż rzadko mi się zdarza zauważać takie rzeczy. Tak jak pisał Skwarek, jest mnóstwo dobrych, uznanych logotypów, gdzie mało kto dostrzega ukryte symbole. Jak kiedyś sprawdzałam, to większości nie  zauważyłam. W końcu przekaz podprogowy, to właśnie taki, że nie zauważa się czegoś świadomie i od razu.
 Może pędzel zamień na ołówek? Też kojarzy się z grafiką, a jednocześnie z rysunkiem technicznym, więc wydaje się trochę bliżej tego co robisz (w końcu layouty wymagają dokładnego wymiarowania, ustawiania elementów itp.). Inny symbol, jaki przychodzi mi do głowy, to jakaś paleta kolorów, np. coś w tym stylu: http://blog.echoenduring.com/wp-content/uploads/2009/09/solucoes-graficas.jpg. Możesz także pomyśleć nad symbolami związanymi z kreatywnością.
A w ogóle, to mi się stare logo podoba, jest intrygujące.
Zapisane
Kulok
√ ι ק

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 777
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 22.07.2015, 21:48:26 »

Popieram Be@.
http://www.adweek.com/files/imagecache/node-blog/40-logos-with-hidden-messages.jpg
Zapisane
Celestus
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 144
Galeria Użytkownika


Hip Hop - nie dzieli nas a łączy !...


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 23.07.2015, 13:10:18 »

Dzięki za dobre rady. Bea, Skwarek, Kulok - fajnie nakreśliliście mi to, że to drugie do nie musi zaraz bić po oczach.
Co do odpowiedzi pana Admina - jeśli chodzi o monochrmoatyczne, to będzie to raczej częściej używana przeze mnie wersja, aczkolwiek warto mieć jakąś wersję podstawową, zwłaszcza jeśli wezmę sobie radę którą mi napisała Bea (tą z kolorami CMYK) do serca. (Pierwsza wersja logo ma niby kolory CMYK, ale te oprócz czarnego są w gradientach, więc są raczej mało zauważalne)
pomobinuję z ołówkiem i CMYK-iem. Biorąc pod uwagę że dużo zajmuję się projektowaniem materiałów poligraficznych więc to też będzie dobry element logo.

Pracę na konkurs wakacyjny opieczętuję mam nadzieję nowym znakiem Uśmiech A po wakacynych odwiedzinach na PFUG-u zobaczymy jaki będzie miało to logo odbiór wśród laików Mrugnięcie
Zapisane


Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońOgólne - pomocWątek: Logo - zbyt trudne w odbiorze. Co zmienić, żeby niczego nie zepsuć.
Skocz do: