Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: deseń - efekt z kamienia szlachetnego  (Przeczytany 4566 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
flamee
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 20
Galeria Użytkownika

flamee


Zobacz profil
« : 22.03.2015, 15:05:40 »

Witajcie, znowu zgłaszam się z prośbą o pomoc:
potrzebuję uzyskać efekt taki, aby mój kształt wyglądał jak jubilerska robota, tzn tak jakby był wykonany z kamienia szlachetnego, a konkretnie z diamentu albo topazu.


* topaz.jpg (101.6 KB, 399x301 - wyświetlony 276 razy.)
Zapisane
flamee
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 20
Galeria Użytkownika

flamee


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 22.03.2015, 15:10:31 »

jeszcze kształt


* Beznazwy-1.png (27.06 KB, 308x463 - wyświetlony 290 razy.)
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 22.03.2015, 15:17:10 »

Jeśli chodzi o sam kształt, to utworzysz go ścieżkami Ścieżki, natomiast jeśli chodzi o wypełnienie tego kształtu, to już nie będzie takie proste, przynajmniej w pierwszym przypadku. W zasadzie łatwiej chyba byłoby to osiągnąć w programie wektorowym. Trzeba po prostu każdy trójkącik z osobna narysować i wypełnić kolorem lub gradientem. Zobacz temat: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,65287.msg295883.html#msg295883 - tam masz opisane w jaki sposób użyć ścieżek do tworzenia trójkątów w różnych odcieniach.
W przypadku wypełnienia tego drugiego kształtu, to wystarczy przeciągnąć odpowiednio dobranym gradientem liniowym lub promienistym. Jak utworzyć własny gradient, opisano tutaj: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,63949.0.html.
W sieci znajdziesz tutoriale na diamenty, ale raczej do programów wektorowych i 3D. Wystarczy wpisać w Google: diamond tutorial, np.: http://www.astutegraphics.com/how-to-create-the-star-of-africa-diamond-using-adobe-illustrator-and-astute-graphics-plugins/ (na tej zasadzie można stworzyć taki diament w darmowym Inkscape). W GIMP byłoby bardzo niewygodnie tworzyć coś takiego.
« Ostatnia zmiana: 22.03.2015, 15:29:52 wysłane przez be@ » Zapisane
flamee
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 20
Galeria Użytkownika

flamee


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 22.03.2015, 16:23:17 »

pierwsze zdjęcie - kamienia - to mój wzór kolorystyczny.
Drugi obrazek - to mój kształt - mam go narysowanego jako wektor.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 22.03.2015, 16:26:15 »

No i? Bo teraz, to już nie wiem, co chcesz zrobić. Wypełnić ten drugi kształt kolorami z pierwszego? Chcesz w niego wpisać te trójkąciki?
Zapisane
flamee
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 20
Galeria Użytkownika

flamee


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 22.03.2015, 16:41:37 »

chcę aby mój kształt z drugiego obrazka wyglądął jaby był oszlifowanym kamieniem w kolorach takich jak na zdjęciu pierwszym.

świetny efekt pokazano pod wspomnianym linkiem: http://www.astutegraphics.com/how-to-create-the-star-of-africa-diamond-using-adobe-illustrator-and-astute-graphics-plugins/

problemem jest tylko mój "wygięty" kształt. Zastanawiam się w jaki sposób rozrysować linie wewnątrz kształtu, tak aby efekt był realistyczny
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 22.03.2015, 16:49:42 »

No to już bardziej pytanie do jubilera, jak oszlifować taki kształt. Ja Ci tego nie powiem, sam musisz kombinować z ułożeniem trójkątów, sześciokątów itp. Przejrzyj sobie strony z biżuterią, kamieniami szlachetnymi itp. Może znajdziesz coś podobnego.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: deseń - efekt z kamienia szlachetnego
Skocz do: