Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Usunięcie pieczątki  (Przeczytany 6489 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
akforce
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

akforce


Zobacz profil
« : 13.03.2015, 12:55:49 »

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum, a to mój pierwszy post, aż mi głupio, że na wstępie zwracam się do Was z prośbą, ale niestety nie mam innego wyjścia. Jako, że jestem zupełnym nowicjuszem, ale ambitnym, i nie chcę żeby ktoś "odwalał" za mnie jakąś pracę, dlatego proszę o poradę (najlepiej w krok po kroku) jak zabrać się do mojego problemu - muszę usunąć z grafiki pieczątkę, tak żeby został sam podpis. Jestem początkującym ekspertem z zakresu pisma maszynowego, ręcznego i pieczątek, a to moje jedno z pierwszych zleceń. Teoretycznie mógłbym tego nie robić i zbadać materiał dowodowy bez edycji, jednak chciałbym podejść do sprawy bardziej profesjonalnie. Jak wcześniej wspomniałem, chciałbym się nauczyć robić to samodzielnie, dlatego bardzo proszę o wskazówki, niestety goni mnie termin, więc im szybciej ktoś z Was mi pomoże tym lepiej dla mnie. Załączam plik obrazujący pieczątkę z podpisem, z góry dziękuję za pomoc !!!


* 4C82D02D.jpg (1091.52 KB, 4661x3279 - wyświetlony 533 razy.)
« Ostatnia zmiana: 20.03.2015, 13:24:30 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 13.03.2015, 13:01:17 »

Ostrzeżenie
Przeczytaj: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,62496.0.html pkt.3

Ponieważ podpis jest w tym samym kolorze co pieczątka, to automatycznie nic się tutaj zrobić nie da. Pozostaje ręczna dłubanina. Najlepiej użyć maski warstwy i wymaskować ten podpis przeciągając po nim (na masce) miękkim pędzlem z dostosowaną do grubości linii średnicą.
Był niedawno podobny temat: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,64994.0.html
Zapisane
akforce
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

akforce


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 13.03.2015, 13:46:31 »

W takim razie jak usunąć z tej pieczątki, gdzie podpis został nakreślony niebieską pastą długopisową, czyli inną niż kolor pieczątki ?

http://zapodaj.net/f48cee2d2ab9b.jpg.html
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 13.03.2015, 13:57:02 »

Tutaj wystarczy zmienić czarny kolor w przezroczystość: Kolory -> Zmiana koloru na alfę (ustawiasz czarny). Następnie dodajesz sobie nową, białą warstwę poniżej warstwy z podpisem, łączysz warstwy i uzupełniasz brakujące fragmenty podpisu tak, jak opisano w wątku, do którego wcześniej podałam odnośnik. Na koniec można przyciemnić podpis używając krzywych kolorów lub poziomów.
Jeśli coś jest niezrozumiałe, to napisz, których konkretnie fragmentów nie rozumiesz.
Zapisane
akforce
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

akforce


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 13.03.2015, 14:05:31 »

Następnie dodajesz sobie nową, białą warstwę poniżej warstwy z podpisem, łączysz warstwy i uzupełniasz brakujące fragmenty podpisu tak, jak opisano w wątku, do którego wcześniej podałam odnośnik.

w zasadzie to jest dla mnie nie jasne, dodałem warstwę nową białą (ale nie poniżej podpsiu bo nie wiem jak) i cały obraz zrobił się biały. Jeśli masz chwilkę to prosiłbym Cię o napisanie tego tak jak ze zmianą koloru na alfę, wtedy będzie to dla mnie łatwiejsze, dziękuję Ci za czas i chęci !
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 13.03.2015, 14:09:15 »

A masz w ogóle otwarte okno warstw? Jak nie masz, to: Okna -> Dokowalne okna dialogowe -> Warstwy. Kolejność warstw zmieniasz właśnie w tym oknie. Możesz tę warstwę złapać i przeciągnąć albo kliknąć w ikonę zielonej strzałki u dołu okienka.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońGIMP - pomoc (Moderator: be@)Wątek: [ROZ] Usunięcie pieczątki
Skocz do: