Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Zaznaczenie pikseli w wybranym kolorze  (Przeczytany 6904 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
fabe
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 04.03.2015, 22:00:07 »

Witam. Czy może mi ktoś pomóc w takiej sprawie... Posiadam obrazek jpg składający się z kilku różnych kolorów. Chciałbym móc malować na każdym z tych kolorów aby nie wjeżdżać na inny, ale żeby wszystkie piksele danego koloru były zaznaczone. Różdżka tego nie zrobi a ręczne zaznaczanie każdego odcienia  piksela trwa zbyt długo. Potrafię malować na białym gdy obrazek jest czarno biały (usuwam kanał alfa) ale nie potrafię Cool zrobić tego z kilkoma kolorami.

//Hasia: Poprawiłam masę błędów oraz spację daje się po znakach interpunkcyjnych nie przed. Chyba w ogóle jesteś trochę nadgorliwy z tą spacją bo była wciskana kilkakrotnie tworząc ogromne odstępy. Staraj się bardziej przykładać do pisania po polsku.  

Dobrze,będe zwracał na to uwagę i dziękuję za pomoc.

//be@: Poprawiłam w końcu ten tytuł za Ciebie, ale następnym razem wątek z nieregulaminowym tytułem zostanie zablokowany. Tag [ROZ] dodaje się przed tytułem, a nie po nim.
« Ostatnia zmiana: 05.03.2015, 04:47:36 wysłane przez be@ » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 04.03.2015, 22:16:59 »

Kurczę, trochę nie rozumiem. Co daje Ci usunięcie kanału alfa z obrazka? To przecież niczego nie zaznacza. Jeśli różdżka Ci nie odpowiada, to może zaznaczanie według koloru Zaznaczenie wg koloru W opcjach możesz zwiększyć lub zmniejszyć tolerancję, czyli zakres tonalny dla zaznaczonego koloru. Albo jeśli interesowałoby cię od razu usunięcie danego koloru, to możesz użyć opcji Kolory->Zamień kolor w alfę i wskazać kolor, który chcesz usunąć(domyślny jest biały).
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 04.03.2015, 22:18:02 »

Możesz zaznaczyć narzędziem do zaznaczania wg koloru Zaznaczenie wg koloru, tylko musisz sobie ustawić odpowiednio poziom progowania w opcjach tego narzędzia. Im większa wartość progowania, tym więcej odcieni danego koloru zostanie objętych zaznaczeniem.
Gdzieś jeszcze ktoś podawał skrypt, który dzieli obrazek na warstwy z poszczególnymi kolorami. Zaraz poszukam.
Zapisane
fabe
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 04.03.2015, 22:20:21 »

O własnie "trik dzielący obrazek na warstwy z poszczególnymi kolorami Uśmiech to chyba może być to ...
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 04.03.2015, 22:21:25 »

Ostrzeżenie
Przeczytaj: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,62496.0.html pkt.3

Znalazłam: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,64838.msg294239.html#msg294239
Zapisane
fabe
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 04.03.2015, 22:22:11 »

Hmm własnie próbuje zmien kolor w alfę Uśmiech Chyba o to włanie mi chodziło a ja napisałem usunąłem alfe hehe:) zaraz napisze czy wyszło .
Zapisane
fabe
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 4
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 04.03.2015, 22:27:53 »

działa zaznaczenie według koloru Uśmiech dziekuje bardzo za pomoc !!!!!
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Zaznaczenie pikseli w wybranym kolorze
Skocz do: