Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneBazarProśbyWątek: Prześwietlone zdjęcie: czy da się uratować?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Prześwietlone zdjęcie: czy da się uratować?  (Przeczytany 8527 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Andrzej
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Andrzej


Zobacz profil
« : 08.03.2015, 01:17:40 »

Witam. Założyłem tutaj konto, aby zapytać znawców fotografi,gimpa Chichot czy da się coś zrobić z tym zdjęciem. Sam nie wiem, jak to się stało, że takie wyszło, może za dużo słońca (lampa nie była włączona). Zdjęcię zostało wykonane telefonem xperia neo v. Zdjęcie jest bardzo wyjątkowe, więc jeśli jakkolwiek dało by się ję poprawić gimpem bądź innym programem, żeby choć trochę lepiej widoczne były twarze byłbym bardzo wdzięczny Uśmiech
link do zdjęcia --->http://i60.tinypic.com/2irukgm.jpg

//be@: Poprawiłam tytuł na bardziej treściwy.
« Ostatnia zmiana: 08.03.2015, 08:03:45 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 08.03.2015, 08:02:19 »

No niestety, z tak prześwietlonym zdjęciem, i do tego z telefonu, to już wiele nie zdziałasz. Gdyby jeszcze było w RAW, to może coś tam więcej dałoby się uratować.
W GIMP to tyle: http://i.minus.com/ieSS9rrMP4VlK.png - nie było sensu poprawiać kolorów, bo to i tak do niczego się nie nadaje. Tam, gdzie kolor jest całkiem biały, żaden program nic nie wyczaruje.
« Ostatnia zmiana: 08.03.2015, 08:29:21 wysłane przez be@ » Zapisane
Andrzej
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Andrzej


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 08.03.2015, 13:31:45 »

Dzięki za pomoc. Trochę lepiej jest. Mógłabyś jednak poprawić te kolory, może jeszcze trochę bardziej przypominało by to normalne zdjęcie Uśmiech
Ps. A tak w ogóle to po tym zdjęciu widać z kim ono jest? Tą osobę po prawej napewno znasz Mrugnięcie
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 08.03.2015, 13:36:15 »

Nie mam pojęcia, kto jest na tym zdjęciu.
No mogę poprawić kolory, ale nie wiem, czy ma to sens, bo naprawdę niewiele tam widać. Nie wiem również, jaki był oryginalny kolor ubrań, więc musiałbyś napisać.
Zapisane
Andrzej
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Andrzej


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 08.03.2015, 13:55:02 »

Ten po prawej to Andrzej Duda Chichot http://tinypic.com/view.php?pic=2j14ui9&s=8#.VPw42vMo-G8 ma ciemny granitur, ale jak porównać z kawałkiem garnituru innej osoby po prawej stronie jest on ciemno niebieski. Natomiast u mnie widać tylko szalik, który jest czarny (na tym zdjęciu jestem ja-po lewej stronie Uśmiech
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 08.03.2015, 13:57:43 »

Uhm, super, i tak nic mi to nazwisko nie mówi...
Ten odnośnik nie działa.
Zapisane
Andrzej
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Andrzej


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 08.03.2015, 14:01:54 »

Już poprawiłem. Przecież to kandydat PIS na prezydenta Chichot
Ps. dodaje jeszcze jedno zdjęcie na którym lepiej mnie widać, moźe się przyda http://i59.tinypic.com/1zp6uyh.jpg
Zapisane
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 08.03.2015, 14:20:05 »

hehe, mój mąż zabawnie podsumował to zdjęcie Uśmiech "taa..można je uratować. Trzeba dać tylko utalentowanemu artyście".
Drogi @Andrzeju, niestety nie ma cudów i mówiąc ściśle, z braku informacji, nie da się wyciągnąć żadnej nowej informacji. Taką informacją tutaj są piksele a że są one białe...to wiele się z tego nie da wyciągnąć. Ale.... tak jak mówi mój mąż, jeśli bardzo Ci zależy na tym zdjęciu - zapłać komuś zdolnemu. Zdjęcie z tego nie wyjdzie, ale ładny obrazek - czemu nie Uśmiech
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 08.03.2015, 14:21:36 »

Poprawiłam kolory jak chciałeś: http://i.minus.com/iWicRnTaqdnCI.png. Postaci przecież nie będę domalowywać czy wklejać z innego zdjęcia, bo to bez sensu...
Zapisane
Andrzej
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 5
Galeria Użytkownika

Andrzej


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 08.03.2015, 14:39:05 »

Chciałem, żeby po zdjęciach można było lepiej rozpoznać kolory. Wielki dzięki za pomoc Uśmiech
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneBazarProśbyWątek: Prześwietlone zdjęcie: czy da się uratować?
Skocz do: