Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: Tutorial: Tworzenie tekstur do programu 3ds Max
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Tutorial: Tworzenie tekstur do programu 3ds Max  (Przeczytany 2153 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
o_marcin
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

o_marcin


Zobacz profil
« : 17.02.2015, 01:49:20 »

Witam,
od niedawna zajmuję się tworzeniem grafiki trójwymiarowej w programie 3Ds Max. No i natrafiłem na problem, związany ze stworzeniem własnej bezszwowej tekstury. Wykonałem więc w GIMPie bezszwową teksturę gontu, ze zrobionego przeze mnie zdjęcia, oraz wykonałem normal map za pomocą pobranego pluginu o nazwie... normalmap. Niestety efekt mnie nie zadowala, w szczególności w porównaniu z teksturą gontu z normal map'ą, którą znalazłem w internecie. Natomiast celem tutorialu miałyby być techniki, dzięki którym uzyskałbym lepszy efekt trójwymiarowości (mój gont po renderingu wydaję się płaski). Nie wiem czy problem z moją teksturą polega na złym wykonaniu normal map, a może na czymś innym. Po prostu nie mam doświadczenia i przydałby mi się tutorial w tym kierunku Uśmiech
W załącznikach przesyłam moje tekstury + tekstury z internetu do porównania + render dachu z obydwoma gontami. Zmniejszyłem rozmiar załączników tak, abym mógł je dodać.
Przydadzą się każde wskazówki
Pozdrawiam


* gont z internetu.jpg (367.35 KB, 1280x720 - wyświetlony 299 razy.)

* moj gont.jpg (350.05 KB, 1280x720 - wyświetlony 315 razy.)

* moj normal map.jpg (1699.88 KB, 1098x1152 - wyświetlony 327 razy.)

* moja tekstura.jpg (1821.07 KB, 1535x1608 - wyświetlony 352 razy.)

* normal map z internetu.jpg (1199.34 KB, 1152x922 - wyświetlony 321 razy.)

* tekstura z internetu.jpg (1250.4 KB, 1152x922 - wyświetlony 366 razy.)
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: Tutorial: Tworzenie tekstur do programu 3ds Max
Skocz do: