Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Cieniowana ramka na przezroczystym tle  (Przeczytany 4543 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
m@rio
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

m@rio


Zobacz profil
« : 12.02.2015, 19:06:27 »

Witam!

Mamy z dzieciakami trochę trywialny problem i nie wiemy nawet pod jakim kątem przeszukać forum,żeby znaleźć rozwiązanie lub jakiś opis,moje pytanie brzmi jak uzyskać taki efekt ramki jak na foto ?




dzięki za podpowiedz

//be@: Poprawiłam tytuł
« Ostatnia zmiana: 27.02.2015, 09:48:36 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 12.02.2015, 19:08:52 »

http://www.gimpuj.info/index.php/topic,682.0.html - tylko tutaj dodatkowo na białej ramce jest kliknięte w narożnikach miękkim, czarnym pędzlem.
Zapisane
m@rio
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

m@rio


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 12.02.2015, 19:21:55 »

dzieki za podpowiedz

Tylko ja chce bez zdjęcia wiec klikam --> Wypełnienie --> Kolor tła --> przezroczysta ?

pozdrawiam
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 12.02.2015, 19:23:55 »

Na Twoim przykładzie jest ciemnoszare tło. Jak chcesz na przezroczystym, to przy tworzeniu nowego obrazu zaznacz, że ma być przezroczysty. Jak już będziesz mieć białą ramkę na przezroczystym tle, to przed kliknięciem tym czarnym pędzlem, zablokuj sobie przezroczystość warstwy z ramką w oknie warstw (ikona szachownicy na górze okna).
Zapisane
m@rio
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

m@rio


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 12.02.2015, 19:34:01 »

Tak moja wina żle zrobiłem fote teraz jest ok ramka jest przezroczysta i tak ma wyglądać Uśmiech

ps. poprawiłem fate w pierwszym poście



pozdrawiam
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 12.02.2015, 20:38:18 »

Teraz to wygląda zupełnie inaczej. Będę musiała sprawdzić, jak dokładnie uzyskać efekt takiego wycieniowania, ale to musisz trochę zaczekać, bo w tej chwili jestem zajęta czymś innym.
W każdym razie spróbuj zrobić czarną ramkę i na środku każdego boku kliknąć miękkim, białym pędzlem o mocno eliptycznym kształcie (proporcje pędzla zmienisz w opcjach narzędzia).

@Edit:
Z mojego kombinowania wynika, że jednak najlepiej użyć zaznaczenia eliptycznego i dwuliniowego gradientu: kolor biały na przezroczystość. Zaznaczasz jeden bok ramki (trzeba sobie powiększyć widok) i przeciągasz gradientem od środka do narożnika. Później można jeszcze poprawić rozmyciem Gaussa (głównie poziomym).
http://i.minus.com/i97c8E9easUy9.png - wygląd zaznaczenia przy widoku powiększonym do 200%.
W zasadzie efekt zależy od wielkości i ułożenia zaznaczenia.
Może ktoś zna wygodniejszy sposób, mi na razie nic innego nie przychodzi do głowy.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Cieniowana ramka na przezroczystym tle
Skocz do: