Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Kopiuj iteratywnie  (Przeczytany 4924 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« : 03.03.2015, 09:15:28 »

W przypadku potrzeby wielokrotnego skopiowania aktywnej warstwy istnieje już kilka rozwiązań.
Ponieważ znane mi rozwiązania nie spełniały moich oczekiwań (dotyczy to rozmiaru i trybu warstwy) w oparciu o pomysł (actions RWLV) i fragmenty kodu innych programistów powstało to rozwiązanie.
Jeżeli kiedykolwiek Actions RWLV http://gimpchat.com/viewtopic.php?f=9&t=11963
doczeka się finalnej wersji (na co mam tylko pomysły - lecz oprócz logiki - jeszcze nie potrafię pisać scripts - a plugins Python nie działa w wywołaniu interaktywnym) to ten drobny fragment może się komuś przyda w wersji spolszczonej.
Zainteresowanym powtarzaniem niektórych poleceń na warstwach polecam:
http://gimpchat.com/viewtopic.php?f=9&t=9446


* COPY.png (18.93 KB, 418x251 - wyświetlony 272 razy.)
* Iteracja warstw.zip (0.49 KB - pobrany 101 razy.)
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 03.03.2015, 11:07:30 »

Ideałem to by była możliwość powtarzania ostatnio użytego filtra na wszystkich warstwach (czy np. wszystkich widocznych).
Dla kopiowania iteratywnego jakoś nie mogę wymyślić zastosowania. Czy nie wystarczy po prostu kilkakrotne zduplikowanie Duplikowanie warstwy warstwy po wklejeniu?
« Ostatnia zmiana: 03.03.2015, 11:31:25 wysłane przez be@ » Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 03.03.2015, 14:55:25 »

Cześć BEA.
To Ty jesteś inspiratorką moich prób pluginu działającego powtarzalnie.
Co sądzisz o Actions RWLV ?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 03.03.2015, 16:09:41 »

Jeszcze nie zdążyłam przetestować, ale na pewno wypróbuję i napiszę Uśmiech
@Edit:
No to zainstalowałam. Myślałam, że plugin miał być po polsku, a tymczasem mam po angielsku. I szczerze mówiąc niektóre opcje są dla mnie niezrozumiałe. Chodzi o te z listy "Filter". Na pewno przydatna jest zmiana koloru na alfę czy dodanie bądź usunięcie przezroczystości wszystkich warstw. Natomiast nie mam pojęcia co ma robić opcja "MultiFilters - User Filter (Filter Factory Converter)", ale jak na to kliknę, to wyskakuje mi błąd. Nie wiem także po co jest pierwsza opcja "DO NOTHING - for Process Layers". No i nie bardzo rozumiem, po co tam G'MIC, skoro ten plugin sam w sobie posiada opcję obsługi wielu warstw. Natomiast MathMap nigdy nie używałam, więc się nie wypowiem. Ostatnia opcja "Aquarel" nie działa, wyświetla się błąd: "nie odnaleziono procedury script-fu-aquarel". Gdyby plugin obsługiwał wszystkie filtry, w taki sposób jak tę supernową czy zmianę koloru na alfę, to byłby naprawdę bardzo przydatny. Podoba mi się możliwość wyboru pomiędzy trybem automatycznym a interaktywnym. Z pewnością plugin ma potencjał i warto kontynuować pracę nad nim.
« Ostatnia zmiana: 03.03.2015, 16:26:40 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPluginy i Script-FuWątek: Kopiuj iteratywnie
Skocz do: