Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: Poprawa kolorystyki zdjęć - zwiększenie nasycenia kanału niebieskiego
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Poprawa kolorystyki zdjęć - zwiększenie nasycenia kanału niebieskiego  (Przeczytany 2227 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
davlasq
Moderator

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 11.10.2014, 20:49:13 »

Cześć,
Natrafiłem dzisiaj na taki artykuł: http://www.spidersweb.pl/2014/10/najprostszy-sposob-poprawe-kolorystyki-zdjec.html
Jestem ciekaw, czy jest to możliwe do wykonania w GIMP-ie (wg komentarzy - tak) i jeśli tak, to w jaki sposób. Ma ktoś jakiś pomysł?
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 11.10.2014, 22:10:23 »

Składowe-> Mikser kanałów na kanale niebieskim daje coś podobnego.


* kolory kanały.png (886.55 KB, 1229x434 - wyświetlony 236 razy.)
Zapisane

davlasq
Moderator

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 12.10.2014, 11:34:40 »

Taki sam efekt można uzyskać manipulując krzywymi kanału niebieskiego, chyba nie o to chodzi.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 17.11.2014, 12:12:58 »

Kombinowałam na różne sposoby i też nie umiem w GIMP-ie osiągnąć takiego efektu, a szukałam też w G'MIC (chociaż tam nie wszystkie opcje związane z kolorami udało mi się opanować). Za to znalazłam tę opcję w Zoner Photo Studio i daje identyczny efekt też za pomocą jednego suwaka, tylko tam się to nazywa Wibracja. Szkoda, że w GIMP tego nie ma, bo faktycznie efekt jest godny uwagi. Może jednak komuś uda się wykombinować albo znaleźć jakiś plugin.
@Eedit:
http://registry.gimp.org/node/25300 - tu jest jakiś obiecująco wyglądający plugin, może ktoś przetestuje.
« Ostatnia zmiana: 17.11.2014, 16:26:39 wysłane przez be@ » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: Poprawa kolorystyki zdjęć - zwiększenie nasycenia kanału niebieskiego
Skocz do: