Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak usunąć kolor?  (Przeczytany 5333 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
daniel0daniel
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 14
Galeria Użytkownika

daniel0daniel


Zobacz profil
« : 07.08.2014, 18:07:43 »

Siema robi sobie tło i chce wyciąć czarny kolor tak aby był przeźroczysty, tylko że gdy wycinam to na napisie zostaje lekkie czarne obramowanie bo było tam zaznaczenie jak i to usunąć,a drugie pyt jak zrobić takie ucięte na białym obramowaniu mam obramowanie ale chciałem zrobić na ss pokaże

Tak chce jak jest zaznaczone na czerwono


A oto moje jak to zrobić tak samo jak up
Ukryta treść (kliknij aby pokazać/schować)
« Ostatnia zmiana: 13.08.2014, 05:37:56 wysłane przez be@ » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 07.08.2014, 23:27:32 »

Bardzo chaotycznie piszesz i trudno cokolwiek z tego zrozumieć. O usuwaniu jednolitego tła było na forum już dziesiątki razy. W Twoim przypadku obrazek jest czarno-biały, więc nie musisz nic zaznaczać, tylko po prostu zmieniasz ten czarny kolor w przezroczystość: Kolory -> Zmiana koloru na alfę (musisz ustawić kolor czarny)
A tak poza tym, to po co robiłeś ten napis na czarnym tle, skoro teraz chcesz je usunąć? Nie można było od razu zrobić na przezroczystej warstwie? Czarne tło mogło sobie być na warstwie poniżej, aby wygodniej się pracowało. Wtedy na końcu wystarczyłoby wyłączyć jego widoczność albo usunąć warstwę z tłem, zamiast męczyć się z wycinaniem.
Co do kształtu obramowania, to musisz utworzyć wewnątrz zaznaczenie eliptyczne, tak aby objęło zbędne fragmenty okręgu, a następnie je wygumować lub po prostu wyczyścić zaznaczenie, jeśli obramowanie znajduje się na osobnej warstwie (innej niż napis). Poniżej zrzut, na którym dodatkowo zaznaczyłam czerwoną linią kształt zaznaczenia. Usuwasz to, co jest wewnątrz zaznaczenia.

Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jak usunąć kolor?
Skocz do: