Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Zastosowanie jednego obrazka do każdej warstwy animacji.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Zastosowanie jednego obrazka do każdej warstwy animacji.  (Przeczytany 1340 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Gauzis
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Gauzis


Zobacz profil
« : 28.10.2013, 13:25:02 »

Witam, mam pewien problem, gdyż mam utworzoną animację (nieco ponad 600 klatek - dokładnie 619) do której chciałem dołożyć napis na wszystkich widocznych klatkach, jednak będzie to napis nie trwały, bardzo możliwe iż będę go zmieniał jeszcze wielokrotnie.
(Więc opcja osobnej warstwy byłaby cudowna, sam sposób na dwa pliki i tworzenie nowej za każdym razem by poscalać tą warstwę z pozostałymi również by mi zaoszczędził dużo czasu.
Jest możliwe zrobienie tego z poziomu GIMP'a w którym wszystko wykonywałem innym sposobem niż duplikowanie napisu 600 razy i scalanie w dół?
Słyszałem coś o grupowaniu folderami, jednak mimo kombinowania nic nie wymyśliłem.

Przy okazji drugie pytanie, czy jest możliwe zrobienie w gimp'ie dwóch animacji równoległych niezależnych od siebie na jednym obrazie?
« Ostatnia zmiana: 31.10.2013, 09:15:41 wysłane przez be@ » Zapisane

Jeśli maszyna lub program nie potrafi czegoś wykonać, tu wkracza człowiek, miernoty wyginą, błyskotliwi dotrwają do końca by osiągnąć zamierzony efekt.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 28.10.2013, 13:44:43 »

Do nakładania napisu na wszystkie warstwy animacji służy skrypt: Overlay background. Jeśli jednak chcesz mieć napis wciąż na osobnej warstwie aby móc go edytować, to już niestety będziesz musiał zrobić sobie grupy warstw: dla każdej klatki osobna grupa a w niej warstwa z napisem.
Zrobienie dwóch niezależnych animacji na jednym obrazie jest możliwe, trzeba tylko dopasować ilość klatek. Zobacz ten temat: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,55793.0.html
Zapisane
Gauzis
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 3
Galeria Użytkownika

Gauzis


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 28.10.2013, 14:21:56 »

Czyli jednak czegoś brakowało w GIMP'ie, wielkie dzięki. Teraz bez trudu będę mógł sobie zmieniać ów napis.
Co do animacji, przez niezależne miałem na myśli przykład dwóch orbit które pokonują różne drogi z tą samą prędkością, na tym przykładzie w niezależnej chodzi o to aby te stworzyć raz, a przecinałyby się przypuśćmy raz na 100 ileś okrążeń w tym samym czasie, przez nałożenie takjakby jednego animowanego obiektu na drugi, zamiast tworzenie na podstawie tych dwóch animacji 10 tyś. klatek by coś podobnego miało miejsce Język.
Rozwiązanie które zostało mi podesłane przedstawia się bardziej do animacji które tylko na niezależne wyglądają. Niemniej jednak, byłem jedynie ciekaw co do animacji tego typu w GIMP'ie, są lepsze programy do tego, nawet sony vegas jest dobrym przykładem jeśli w animacji (APNG) zadba się o kanał alfa, bez problemu można to zapętlić wielokrotnie aby później zapisać w GIF'ie.
« Ostatnia zmiana: 28.10.2013, 14:48:17 wysłane przez Gauzis » Zapisane

Jeśli maszyna lub program nie potrafi czegoś wykonać, tu wkracza człowiek, miernoty wyginą, błyskotliwi dotrwają do końca by osiągnąć zamierzony efekt.
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Zastosowanie jednego obrazka do każdej warstwy animacji.
Skocz do: