Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 3 [4] 5
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Script-Fu Composer  (Przeczytany 37164 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : 16.04.2014, 21:38:58 »

Na razie żadnego skryptu za pomocą tego Composer'a nie utworzyłam, bo nie potrafię, skoro nawet podpisy nad okienkami są obcięte i nie wiadomo co tam wpisać (zresztą i tak nie wiem, czy bym wiedziała, bo nie znam języka skryptowego), dlatego skryptu załączyć nie mogę.
Język mam ustawiony na polski, ale po wrzuceniu najnowszej wersji wtyczki, w katalogu help po prostu nie ma pliku pl (w poprzedniej był). Paczkę pobrałam z Twojego bloga.
Nadal uważam, że najlepszym rozwiązaniem byłby tutorial. Nie musi być jakiś rozwlekły i opisujący wszystkie funkcje i narzędzia. Wystarczyłoby pokazać tworzenie przykładowego skryptu.
Zapisane
Jarema
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : 16.04.2014, 22:17:50 »

Będzie łopato logicznie.
  • Uruchom Gimpa - jak to się robi nie muszę chyba tłumaczyć
  • Kliknij lewy przyciskiem myszy na słowie Edycja na pasku pod tekstem "Edytor obrazów Gimp"
  • Kliknij w ten sam sposób co powyżej słowo Preferencje
  • Kliknij małą ikonkę plusa przed słowem Katalogi
  • Używają paska przewijania, będące po prawej stronie słowa "Katalogi" przewiń do słowa Skrypty
  • Po kliknięciu na słowo Skrypty, spisz na kartkę widoczne po prawej pozycje.
  • Znajdź poprzez Windows Explorer, lub inny program którego używasz kolejno katalogi z kartki
  • Szukaj plik zawierający w nazwie, lub wewnątrz siebie tekst layer-scale
  • Umieść plik na forum - jak to się robi to pewnie wiesz, bowiem dużo dłuży staż tutaj niż ja

:: Napisz czy taki sposób gadania jest dla ciebie wystarczająco wymowny. Mam tak pisać pliki pomocy. Dobrze
:: Przeczytaj z zrozumieniem mój przed ostatni wpis. OK

Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : 16.04.2014, 22:27:37 »

Aż tak głupia nie jestem, bez przesady. Gdzie są katalogi ze skryptami GIMP-a wiem na pamięć, nie muszę sprawdzać w preferencjach. Sądziłam, że chodzi Ci o skrypt utworzony za pomocą Twojej wtyczki, bo przecież domyślne skrypty GIMP-a są u Ciebie takie same, więc niby po co miałabym tutaj załączać swój?
Poza tym i tak nie ma tam skryptu o takiej lub podobnej nazwie. Jak nie wierzysz, to mogę dać screena z tych katalogów albo se poszukaj u Ciebie, wszak także musisz posiadać tę opcję w GIMP-ie.
Dodam, że wyszukiwanie mam ustawione tak, aby szukało również w zawartości plików, nie wiem jednak czy się to do końca sprawdza, a nie będę przecież edytować każdego skryptu po kolei aby sprawdzić, czy wewnątrz zawiera takie słowa.
« Ostatnia zmiana: 16.04.2014, 22:38:37 wysłane przez be@ » Zapisane
Jarema
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : 16.04.2014, 22:47:57 »



Chodzi mnie o to iż to co masz u siebie powinno wyglądać mniej więcej tak
Cytat z pierwszej karty pomocy Co ?! Do czego służy ?!
Cytuj
Trzymając kursor mysz na polu tekstowym lub innym obiekcie przez kilka sekund poniżej tego symbolu [?] zobaczysz istotne informacje na temat przeznaczenia oraz wymaganego formatu wprowadzanej przez Ciebie wartości.

Co się tyczy zaś plików pomoc. Używam notacji trzyliterowej, tj. POL, ENG DEU
Aby to wytłumaczyć sowicie konieczna jest znajomość podstaw HTML, JavaScript, zastosowania plug_in_web_browser porzez python-fu.
Tak więc wystarczy iż w katalogu help uruchomisz plik run-pol.html i reszta zrobi się sama. Tak mała magia.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : 16.04.2014, 22:53:38 »

Świetnie, ale naprawdę potrafiłabym się domyślić, że POL również może oznaczać polską wersję pomocy, jednak takowego pliku także tam nie ma Język
A co do trzymania kursora, to nawet miałam napisać, że najechanie kursorem na pole również nie powoduje wyświetlenia żadnej podpowiedzi. Mogę se tak trzymać ten kursor nawet do jutra i nic, żadnego objawienia, Panie Przemądrzały Mrugnięcie
Zapisane
Jarema
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : 16.04.2014, 23:08:24 »

To nie co robisz nie tak jak powinnaś. Rozpakowywałem pod Windows i Linux wiele razy do pustego katalogu. I były wszystkie pliki. Zapytaj może innych zaangażowanych w temat, jak ono to robią iż im działa. OK
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : 16.04.2014, 23:16:58 »

Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to że pobrałam niewłaściwą paczkę. Pobierałam z Twojego bloga, bo tutaj ani na plugin registry nic nie dodałeś.
Jakbyś załączył tutaj albo podał link bezpośrednio do pliku, to by nie było nieporozumień.

@Edit:
Faktycznie, pobrałam złą paczkę. Nie wiem jakim cudem. Teraz podpowiedzi działają, ale nadal nie ma możliwości skalowania w procentach, a wpisywanie wysokości i szerokości jest bez sensu.
Zapisane
Jarema
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : 16.04.2014, 23:23:46 »

Właśnie dlatego utworzyłem http://scriptfu-composer.blogspot.com/ aby zachować jednolitość treści, i zainteresowany użytkownik pamietał tylko jeden adres pod który ma się udać aby pobrać aktualną wersję zawsze z ostatniego posta. Dla mnie to wydaje się naturalne.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : 16.04.2014, 23:51:25 »

Ale podałeś tutaj także link do http://registry.gimp.org, więc myślałam, że tam również będziesz aktualizować. Możliwe, że pobrałam najpierw z plugin registry, a później z bloga i wypakowałam niewłaściwą paczkę. Mimo wszystko byłoby wygodniej, gdybyś po aktualizacji podawał tu przynajmniej link do pliku.
Zabieram się za testowanie.

@Edit:
Co do pliku pomocy, to w sekcji: Węzeł główny & Połączenia dodatkowe punkt 4 oznacza status bloku, jednak nie napisałeś, co konkretnie który symbol tego statusu oznacza (strzałka, czerwona kropka i kwadracik).
@Edit2:
Próbowałam połączyć skalowanie warstwy z maską wyostrzającą, ale wyskoczyły same błędy:



W ogóle nie rozumiem dlaczego w ustawieniach tej maski wyostrzającej w Composer był rozmiar i krycie, skoro normalnie filtr ten ma w ustawieniach: promień, rozmiar i próg.
Poza tym wciąż nie mogę rozkminić tego łączenia węzłów. Musiałam się naklikać z 10 razy zanim mi się je udało połączyć i nadal nie wiem jak to zrobiłam, bo raz jak kliknę na początek i koniec to się połączy, a 8 razy nie.
Moim zdaniem dla przeciętnego, nie umiejącego pisać skryptów użytkownika ten plugin, to na razie czarna magia. Z pewnością w tej chwili nijak się to ma do nagrywania akcji w PS czy tworzenia własnych sekwencji przekształceń w XnView.
« Ostatnia zmiana: 17.04.2014, 03:31:42 wysłane przez be@ » Zapisane
kon
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 468
Galeria Użytkownika


Zwei -Stein


Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : 17.04.2014, 14:02:45 »

be@,MareroQ-macie u mnie ekstra premie za prace w uciazliwych warunkach.Zainteresowalem rodzine tym tematem i po uwaznej lektorze komisja orzekla-Gosciu nie jest glupi,"TE Typy Tak Maja"
Moj wniosek:Jezeli jego pomysl bedzie chodzil jak Compressor w MathMap to sobie zainstaluje.
Cierpliwosci i powodzenia w testowaniu. Wilber
Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : 17.04.2014, 15:34:35 »

Prawdopodobnie intencja Autora jest inna niż moje (Nasze ?)oczekiwania.

Ponieważ ma być Mniam...

Mni(em)am 1. Lokalizujesz (bardzo dziwnie) pluginu w menu Pomoc (Help) - wg mnie plugin i utworzone skrypty powinny znajdować się w Filtry/Kompozytor
Mni(em)am 2. Teraz nawet próba połączenia dwóch scipt-fu kończy się błędem (z powodu znanego chyba tylko autorowi) - a to działało w starszej wersji.
Mni(em)am 3. To pytanie dla mnie będzie najważniej - czy masz zamiar odpowiadać konkretnie na nasze pytania? (a Twoje milczenie będzie oznaczać iż należy czekać na wersję finalną).

Wesołych Świąt




* Bad Coposer.png (120.89 KB, 822x720 - wyświetlony 316 razy.)
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : 17.04.2014, 16:34:44 »

Przyznam, że mi też ta lokalizacja w menu Pomoc wydaje się niezbyt poręczna i również byłabym za tym, aby umieścić
Composer w menu Filtry.
Pytanie do MareroQ: czy też masz jakieś problemy z łączeniem węzłów? Może trzeba klikać na ten początek i koniec w jakiś specjalny sposób? Bo ja po prostu klikam aż do skutku, ale nigdy nie udaje się to za pierwszym razem i nie wiem dlaczego.
Zapisane
Jarema
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : 05.05.2014, 10:18:11 »

Aktualnie pracuje nad nowym interfejsem. Zamierzam też zmienić sposób łączenia bloków, oraz ich podawania na przestrzeń roboczą.
Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : 05.05.2014, 18:14:55 »

WP Jarema - dlaczego jesteś tak oszczędny w opisach nad Wielką Koncepcją ?
Jeżeli czytasz fora zagraniczne - to według Nich to się nigdy nie uda (http://www.gimpchat.com/viewtopic.php?f=8&t=8844&start=0#p114572)
A ja uważam inaczej - to jest najbardziej profesjonalne podejście do tego zagadnienia.
Kiedy udostępnisz NOWĄ WERSJĘ ?

ps. Bardzo spóźniona (przepraszam - już chyba nieistotna) odpowiedź dla Bea - chociaż próbowałem znaleźć jakąś regułę - ale jej nie znalazłem -  możliwość połączenia węzłów w starej wersji była bardzo przypadkowa.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPluginy i Script-FuWątek: Script-Fu Composer
Skocz do: