Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 [3] 4 5
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Script-Fu Composer  (Przeczytany 37163 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 30.03.2014, 00:14:06 »

To nie była ocena Twojej osoby, tylko sposobu pisania, który utrudnia czasem zrozumienie. Mieszkasz za granicą?
Czy mam sposobność zostania Beta-Testerem to właśnie nie wiem, dlatego spytałam, czy jako zwykły użytkownik będę sobie w stanie z tym poradzić, ale coś mi się zdaje, że jednak nie, więc chyba zaczekam, aż ów skrypt/plugin (nie wiem w końcu co to konkretnie jest Język) będzie gotowy Uśmiech
@Edit:
Jednak się skusiłam i zainstalowałam. Skrypt (czy co to tam jest) pojawił się w menu Pomoc: https://dl.dropboxusercontent.com/u/27473063/Gimpuj/G1/zrzut01948.png. Po kliknięciu otworzyło się okno wyboru języka, wybrałam polski i zamknęłam, bo pisało, że trzeba zrestartować, aby zatwierdzić wybór. Teraz kiedy znów klikam w Script-Fu Composer, to zupełnie nic się nie dzieje. Po restarcie GIMP-a to samo Smutny
Co do pliku pomocy, to z poziomu GIMP-a (po wciśnięciu F1) u mnie się nie otwiera. Musiałam go otworzyć bezpośrednio z folderu: _scfiles -> help jednak trudno mi stwierdzić, czy jest opisany przystępnym językiem, kiedy nie mogłam w ogóle wypróbować tego skryptu, a nie jestem miłośniczką czytania suchych instrukcji...
Moja wersja GIMP-a: 2.8.6 na Windows 7 x64.
Zapisane
Jarema
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 30.03.2014, 21:11:31 »

Wykonaj Okna => Dokowalne okna dialogowe => Konsola błędów przed ponownym uruchomieniem wtyczki. Dzięki. Na dole ma przycisk który zapisuje zawartość konsoli do pliku. Umieszczenie go pomoże w produkcji nowej wersji. Dzięki.
DDobrze by było wiedzieć czy katalog number oraz groups zostały utworzone !?.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : 30.03.2014, 21:29:29 »

Wczoraj już usunęłam wtyczkę, bo myślałam, że nic z tego nie będzie, więc dziś zainstalowałam ponownie. Po zmianie języka i kolejnym uruchomieniu zauważyłam, że coś się tam wczytuje, ostatecznie zatrzymało się na:


(ikonka bicon_15 jest w folderze)

Katalog numbers został utworzony ale katalogu groups nie znalazłam.

Ponieważ nic się już dalej nie działo, to zrestartowałam GIMP-a i tak jak napisałeś, otworzyłam najpierw konsolę błędów, a następnie uruchomiłam wtyczkę, a raczej próbowałam ją uruchomić, bo tak jak poprzednio, brak jakiejkolwiek reakcji. Konsola w ogóle nic nie pokazuje, a kiedy mimo to kliknęłam w zapisz, to zapisał się pusty plik.

Jeszcze raz przeinstalowałam wtyczkę i tym razem otworzyłam konsolę tuż po zmianie języka i dopiero uruchomiłam wtyczkę (znów coś się tam zapisywało i zatrzymało się w tym samym miejscu, co poprzednio) ale konsola nic nie pokazała.

Sprawdziłam w końcu z językiem angielskim i jest dokładnie to samo. Tym razem uruchomiłam konsolę jeszcze przed wyborem języka, ale i tak nic nie pokazuje.
« Ostatnia zmiana: 30.03.2014, 21:47:12 wysłane przez be@ » Zapisane
Jarema
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : 30.03.2014, 22:02:05 »

Dziękuje. Mam jeszcze jedną prośbę:
  • usuń cały katalog _scfiles - jeżeli istnieje
  • usuń cały katalog _gc - jeżeli instalowałaś poprzednie wersje
  • usuń sc_tool.py
  • usuń sc-connections.json w C:\Program Files\GIMP 2\32\share\locale - jeżeli istnieje
  • dopiero teraz pobierz wersję 0.4.1-alpha
  • powtórz operacje z ostatniego postu
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : 30.03.2014, 22:09:44 »

Ooo, teraz działa.
Tylko te skrypty mają nazwy angielskie, a w menu GIMP-a mam po polsku i trochę to niewygodne.
Podręcznik pomocy otwiera się teraz z poziomu otwartego okna wtyczki.
Nie mogę tam znaleźć skalowania warstwy...
Myślę, że bardzo przydatny byłby jakiś tutorial, który pokazuje użycie tego pluginu do stworzenia własnego skryptu.
Konsola błędów coś w końcu pokazała, daję w załączniku.

* composer.txt (0.21 KB - pobrany 170 razy.)
« Ostatnia zmiana: 30.03.2014, 22:34:01 wysłane przez be@ » Zapisane
Jarema
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : 30.03.2014, 22:41:39 »

Samouczek jak krok po kroku tworzy się własny skrypt - będzie dostępny dla wersji końcowej. Bowiem nie znam Niemieckiego i Rosyjskiego. Chciałbym, aby był dostępny dla wszystkich a tłumaczenie kosztuje.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : 30.03.2014, 23:34:23 »

Znalazłam to skalowanie warstwy, ale nie widzę tam możliwości wpisania parametrów w procentach. Jest tylko szerokość i wysokość Smutny A konkretnie, to zależy mi na takim skrypcie:
krok 1. Wyostrz
krok 2. Skaluj warstwę o 90%
krok 3. Skaluj warstwę o 90%
krok 4. Maska wyostrzająca z wybranymi parametrami
krok 5. Skaluj warstwę o 90%
krok 6. Skaluj warstwę o 90%
Ciekawe, czy w ogóle da się coś takiego skombinować za pomocą tej wtyczki.
A jeszcze lepiej, jakby się dało ustawić to skalowanie po 90% do momentu, aż warstwa osiągnie określone wymiary, ale to już pewnie zbyt skomplikowane.

PS
Trochę kijowo, że brak scrollbara i trzeba strzałkami przewijać, bo rolka myszy mi przewija za mocno (chyba dlatego przegapiłam wcześniej to skalowanie).
« Ostatnia zmiana: 31.03.2014, 06:57:15 wysłane przez be@ » Zapisane
Jarema
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : 15.04.2014, 18:44:41 »

 Cool Dodałem nowe pliki  laugh
Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : 15.04.2014, 20:45:09 »

Pobrałem i zainstalowałem (bezproblemowo) wersję Composer-0.4.2-alpha i nowy Tutorials.
Chociaż nie jestem całkowicie początkującym użytkownikiem GIMP-a to po pierwszym przeczytaniu Twojego podręcznika - samouczek-podstawy.pdf jestem dalej zagubiony (ale będę dalej testował program metodą prób i błędów).
Jednak mam prośbę - czy możesz dodać oprócz Tutorials for penultimate edition - jakiś film instruktażowy na YouTube ?
Zapisane
kon
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 468
Galeria Użytkownika


Zwei -Stein


Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : 15.04.2014, 21:07:21 »


Chociaż nie jestem całkowicie początkującym użytkownikiem GIMP-a to po pierwszym przeczytaniu Twojego podręcznika - samouczek-podstawy.pdf jestem dalej zagubiony (ale będę dalej testował program metodą prób i błędów).
Bardzo liczymy na Ciebie.
Zapisane
Jarema
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : 15.04.2014, 22:31:55 »

Liczę na obfity opis z testów. Mniam...
Oraz proszę, napisz Co ciebie urzekło w samouczku mym. Myślałem iż pisze przystępnie. Ale to pewnie nie mój poziom.

Zawsze Oddany
Zapisane
MareroQ
Użytkownik

Reputacja: 13 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika

MareroQ


Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : 16.04.2014, 19:55:15 »

Co mnie urzeka w Twoich "plikach pomocy" - to możliwość ich wywołania z poziomu pluginu i świetna grafika (ale co do treści opisowej tak już nie jest ).
Masz swoją wizję stworzenia czegoś nowego (bardzo oczekiwanego) - niestety - według mnie jesteś zbyt oszczędny w opisach .... i w odpowiedziach na zadane pytania.
Piszesz: "Ale to pewnie nie mój poziom" - więc pomóż nam "dorosnąć" przynajmniej do Twojego ! Step by Step.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : 16.04.2014, 20:09:22 »

Podobnie jak MareroQ odnoszę wrażenie, że przeciętni użytkownicy nie będą w stanie się w tym połapać, a i też mało komu będzie się chciało rozkminiać te opisy. Gdybyś dał przykład, krok po kroku, z pewnością byłoby to największą zachętą do testowania.
W dodatku teraz plik pomocy mam tylko po angielsku, więc sobie nie poczytam.
A i jeszcze jedno:



Jak widać coś wcięło końcową część opisów (rozciąganie okienka nic nie zmienia).
Zapisane
Jarema
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 42
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : 16.04.2014, 21:15:17 »

Widzę dużo luk ostatnio w podejściu moim do tworzonego czegoś nowego (bardzo oczekiwanego).
Tak więc mam dwie gorące prośby:
 
  • Przesłanie przez forum to skryptu layer-scale, abym go obaczył.
  • Sądzę iż wielką radość byście uczynili mnie i innym zainteresowanym, gdyby ktoś odważył się wziąć samouczek "tak jak jest" i napisał co mu brakuje.
Chciałem wziąć się za tworzenie innych, ale pisane w podobnym tonie, były by nie przydatne, tym którym powinny być.

Bodajże od wersji 0.3 język plików pomocy jest dostosowany do wybranego w ustawieniach wtyczki. Więc masz drogi dwie:
  • Zmienić na j. polski
  • ręcznie "odpalić" pomoc z katalogu _scfiles / help plik run-pol.html

Inaczej jest to błąd który pominąłem. Przepraszam

PRZYPOMNIENIE: Pamiętajcie, aby się wypowiadać zawsze po pobraniu aktualnej wersji tejże wtyczki.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aDodatkiPluginy i Script-FuWątek: Script-Fu Composer
Skocz do: