Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Minimalistyczne, estetyczne logo  (Przeczytany 16293 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Cannado
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

Cannado


Zobacz profil
« : 14.09.2013, 13:32:55 »

Dlaczego proste jednokolorowe grafiki (np. logo TVN, Nivea, te kwadraciki z Windowsa 8) wyglądają tak ładnie?

Kiedy ja próbuję zrobić coś takiego (prostego) nie ma takiego efektu...
Czym to jest spowodowane?

//be@: Poprawiłam tytuł. Przeczytaj regulamin!

« Ostatnia zmiana: 16.09.2013, 01:59:39 wysłane przez be@ » Zapisane
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 14.09.2013, 13:36:54 »

A możesz pokazać jakieś swoje prace, będzie łatwiej powiedzieć, czemu ci to nie wychodzi Uśmiech.
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
uKreskowane
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 223
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 14.09.2013, 16:49:47 »

Teraz taka moda na to Uśmiech
Co do Twoich prac to do tego również trzeba doświadczenia Mrugnięcie
Zapisane



ghoot
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: ghoot@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 282
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 14.09.2013, 17:26:08 »

Operowanie na małej liczbie kolorów jest trudniejsze niż na wielu. Musisz wiedzieć już na początku, jaki efekt chcesz osiągnąć. Popatrz na kilka przykłądów grafik z ograniczoną paletą kolorów, były z pewnością dokładnie planowane.
http://siliconangle.com/files/2013/02/redhat-logo-cloud.jpeg
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/5/55/Barack_Obama_Hope_poster.jpg/399px-Barack_Obama_Hope_poster.jpg
https://wiki.videolan.org/images/Debian-logo.jpg
http://williamjmorenor.fedorapeople.org/Pictures/ArtWork/funciona-con.fedora.svg
Zapisane
Cannado
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

Cannado


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 14.09.2013, 21:18:11 »

Załóżmy, że chciałbym podrobić logo TVN w GIMPie...
Na pewno nic by z tego nie wyszło  Uśmiech 2

To taki przykład Język
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 14.09.2013, 23:08:41 »

Dopóki nie wstawisz obrazka, to nikt Ci nie będzie potrafił pomóc, bo nie wiemy co robisz źle. W dziale Tutoriale masz np. tutek na Logo telewizji n, możesz sobie przerobić.
W ogóle, to nie wiem, czy zamierzasz dyskutować o tym, jak wyglądają różne logo i które są najładniejsze, czy raczej oczekujesz jakiejś pomocy przy nauce tworzenia czegoś takiego. Jeśli to drugie, to powinieneś napisać w innym dziale i zmienić tytuł. Tak więc się zdecyduj, bo nie wiem, czy przenosić temat.
Zapisane
Cannado
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

Cannado


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 15.09.2013, 16:49:50 »

Zrobiłem sobie logo N. Wygląda nawet nieźle...
To już chyba druga moja praca nad logo (i chyba 5 praca graficzna w ogóle, na kompie)
http://www.gimpuj.info/index.php/topic,4665.140.html
Co myślicie?


A niżej w załącznikach bohater tematu. Czyli "dlaczego to wygląda kiepsko"? Język
Masakra! Zrobiłem na szybko przed chwilą. Ale ten oryginalny wcale nie wygląda lepiej.


* przyklad napisu.png (2.05 KB, 200x200 - wyświetlony 495 razy.)
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 15.09.2013, 17:15:26 »

Brak pomysłu i kompozycji. W ogóle nieprzemyślane. Jakości wykonania też kiepska, ale pisałeś, że na szybko. Jakby projektowanie logo było takie proste, to nie płacono by tak dużo za dobre projekty.
Zapisane

uKreskowane
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 223
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 15.09.2013, 17:58:33 »

To najpierw to co najbardziej rzuca się w oczy:
- nie używaj pełnych kolorów. Mieszaj np. niebieski z czerwonym itp.
- skoro font jest kanciasty oto nie zaokrąglaj kreski (?)
- nie używaj 2 tak bardzo różniących się od siebie font-ów
- ta krecha jest za gruba. Skoro nic inne nie jest skośne to czemu ona ma być? Zobacz jeszcze czy nie lepiej by wyszła po całej długości
- przeglądam z telefonu, ale moja opera mini pod tym względem nigdy mnie nie zawiodła - straszna pikseloza jest
I jeszcze taka mała rada - strzelam, że robiłeś to logo w GIMP-ie. Profesjonalne logo wykonuje się w programach do obróbki grafiki wektorowej jak np. Inkscape. Nie dlatego, że wychodzą lepsze czy gorsze, ale dlatego, że grafikę wektorową można dowolnie skalować bez utraty jakości Uśmiech
Zapisane



Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 15.09.2013, 19:41:10 »

To najpierw to co najbardziej rzuca się w oczy:
- nie używaj pełnych kolorów. Mieszaj np. niebieski z czerwonym itp.
- skoro font jest kanciasty oto nie zaokrąglaj kreski (?)
- nie używaj 2 tak bardzo różniących się od siebie font-ów
- ta krecha jest za gruba. Skoro nic inne nie jest skośne to czemu ona ma być? Zobacz jeszcze czy nie lepiej by wyszła po całej długości
- przeglądam z telefonu, ale moja opera mini pod tym względem nigdy mnie nie zawiodła - straszna pikseloza jest
I jeszcze taka mała rada - strzelam, że robiłeś to logo w GIMP-ie. Profesjonalne logo wykonuje się w programach do obróbki grafiki wektorowej jak np. Inkscape. Nie dlatego, że wychodzą lepsze czy gorsze, ale dlatego, że grafikę wektorową można dowolnie skalować bez utraty jakości Uśmiech

Pozwolę sobie skorygować parę rzeczy:
a) Kolor powinien się identyfikować z logiem, monokolor też jest dobry, zwłaszcza jeśli chodzi o przedstawienie samego kształtu. Kilka kolorów pozwala zagłębić się w detale loga (jeżeli takowe są). Pierwszy z brzegu przykład w kwestii monokoloru - Adidas, Puma, Nike (oraz wiele innych)
b) tu się nie wypowiem Duży uśmiech Kwestia preferencji Duży uśmiech
c) Dokładniej rzecz biorąc, moim zdaniem dobrze by było, jakby te fonty były z tej samej rodziny typograficznej, pierwszy z brzegu przykład - Droid Sans oraz Droid Serif. Te spoza rodziny miksować można, jak najbardziej, jednak trzeba to robić z umiarem i subtelnie.
d) e) Nie mam zdania Duży uśmiech
f) z wektorami jest dużo racji, ale nie tylko dlatego, że pozwala na skalowanie bez utraty jakości. Wiąże się z tym, że zyskujesz możliwość MATEMATYCZNEJ operacji na pracy, np wpisania w okrąg, w trójkąt i tym podobne. Manipulacja kształtem (gdy trzeba coś ściąć wg jakieś linii pod danym kątem) w tym przypadku jest niebo wygodniejsza i nieporównywalna z tym co się majstruje przy bitmapie.

To wszystko powyżej to tylko moje zdanie, nie prawda ogółu, więc nie bierzcie to zbytnio do siebie Duży uśmiech
Zapisane
Cannado
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 6
Galeria Użytkownika

Cannado


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 15.09.2013, 21:07:50 »

Dzięki za rady.

Poświęciłem niecałą minutkę na zrobienie logo TVN...
Hm... Chyba sam obaliłem swoją teorię  Uśmiech 2 Wyszło nieźle - prawie jak oryginał. I to w dwóch kolorach.
WNIOSKI:
Logo trzeba dobrze przemyśleć, aby wyglądało dobrze i przykuwało wzrok.
Myślę, że TVN z innymi kolorami wyglądałby jak mój GIMP INFO Język


Co do programów:
Incscape? To najlepszy program? Darmowy?


* logo TVN.png (12.54 KB, 500x500 - wyświetlony 599 razy.)
Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 15.09.2013, 22:05:47 »

Może nie tyle co kwestia kolorów, co po prostu w GIMP INFO chciałeś umieścić za dużo tekstu na raz w ten ciasny kwadrat. Tym bardziej, że za bardzo zapycha przestrzeń "Przykład.napisu.pl". Z tym tekstem jest o tyle też źle, że typografia fantasy naprawdę nie pasuje do tego. Zobacz jakieś ładniejsze czcionki, które stosuje się w książkach, albo w sieci popularnie zwane bezszeryfowymi.

A Logo TVNu uważam, że byłoby tak samo dobre, jak dałbyś w kolorach co Twoje GIMP INFO, tylko że się przyjęło, że tekst TVNu jest żółty, to tak jest dobrze, koniec i kropka. O tym się nie dyskutuje Mrugnięcie
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 399
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 16.09.2013, 08:51:01 »

Znalazłam bardzo ciekawy i przystępnie napisany blog, dotyczący projektowania logo: http://blog.zaprojektujmnie.pl/ Uśmiech
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjeDyskusjeWebmastering & WebdesignWątek: Minimalistyczne, estetyczne logo
Skocz do: