Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Zdrowy człowiek [+18]  (Przeczytany 7735 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : 14.09.2013, 09:00:40 »

A to niby czemu? Już raz się wykazałem dość racjonalnym podejściem. Poza tym, nie lubię czytać, że ktoś jest ułomny, bo nie posiada czegoś, co i tak jest przeceniane przez społeczeństwa.

Może jedynie powtórzę, nie wierzę, aby "wiara" była w życiu potrzebna, bo to co ludzie wiarą określają, nie ma tak na prawdę niczego wspólnego z żadną religią. Może skończmy te pierdoły o wierze i trzymajmy się tematu.
Zapisane
Celestus
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 144
Galeria Użytkownika


Hip Hop - nie dzieli nas a łączy !...


Zobacz profil
« Odpowiedz #15 : 16.09.2013, 09:56:01 »


Jeśli naprawdę zeszliśmy do tego rodzaju argumentacji, to wiec, że: nic nie napisałem o własnej wierze, lub nie wierze.

No nie chodziło mi tu o ciebie dokładnie tylko stwierdzenie  "To że nie wierzysz w Boga, nie oznacza że jego nie ma"  Fakt, powinienem od razu umieścić w cudzysłowie , bo chodziło mi ogólnie o takie stwierdzenie,a nie odnoszenie się do konkretnego ludzia Mrugnięcie

Cytuj
No i jak potrafisz, to udowodnij, że owy istnieje.
Na tym właśnie polega wiara ;P Nie widzę, ale wierzę, że jest Mrugnięcie
"Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli» " J 29

Uśmiech



Mógłbyś sprecyzować np jak poznasz takiego człowieka?

Mógłbym ;P.  Jest to taki człowiek który zna poczucie siebie i swojej wartości. Jest asertywny i nie jest podatny na sugestie, co pozwala mu zachować pewną "równowagę wewnętrzną" co jest w pewnym sensie stanem zdrowego umysłu.   Dziś ludzie są narażeni na wszelkiego rodzaju manipulacje i sugestie, czy to na ulicy, w szkole w pracy czy w mediach.  Politycy wmawiają swoje racje, w mediach promuje się określony styl życia, gazety promują określone trendy, reklamy mówią nam "Kup to" "zrób tamto" itp. Człowiek o zdrowym rozsądku to taki który ma swoje racje i poglądy w których stabilnie stoi i nie jest podatny na sugestie otoczenia. To człowiek który robi swoje zamiast iść za tłumem. Mrugnięcie To chyba tyle.
Zapisane


Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : 16.09.2013, 17:48:23 »

Cytuj
Szkoda tylko, że jeśli ktoś powie, że dla niego wiara jest w byciu w pełni zdrowym człowiekiem ważna lub najważniejsza, to od razu pojawia się takie napięcie, jakiego by nie było, gdyby ktoś powiedział, że na przykład, aby być zdrowym człowiekiem potrzebowałby flaszkę piwa, czy fajki.

Bo nikt zdrowy nie będzie gadał takich głupot:) przecież wiadomo, że nic dobrego nie ma z picia czy palenia. Z piciem piwa, czy wina, w małych ilościach, jeszcze można żyć, ale z paleniem to jest już problem. Nawet jak nie dostaniesz raka, to już kondycja nie ta...

Dlaczego ludzie nie umieją przejść obojętnie obok deklaracji wiary? Powodów jest wiele, ale w mojej opinii sprowadzają się do tego, że to właśnie osoby przemieniane przez Jezusa jakoś nie potrafią kryć oburzenia, że kogoś innego przemienia ktoś inny, a jeszcze ktoś świetnie radzi sobie bez tego rodzaju deklaracji (i przemian).

@Celestus: oj, widać, że nigdy nie dane Ci było gadać o wierze z osobami bardziej obytymi w filozofii, zmietli by Cię. Wiara bez dowodów prowadzi jedynie do złego. No i nie wspominając, że religie nie poprzestają na czystej wierze. Ale nie będę się rozpisywał, dość zszedłem z tematu.
Zapisane
Celestus
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 144
Galeria Użytkownika


Hip Hop - nie dzieli nas a łączy !...


Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : 17.09.2013, 12:03:12 »

@Celestus: oj, widać, że nigdy nie dane Ci było gadać o wierze z osobami bardziej obytymi w filozofii, zmietli by Cię. Wiara bez dowodów prowadzi jedynie do złego. No i nie wspominając, że religie nie poprzestają na czystej wierze. Ale nie będę się rozpisywał, dość zszedłem z tematu.

No nie wiem skąd wysnuwasz takie wnioski Ziomio, ale raczej często dane mi jest spędzać czas ze studentami filozofii i teologii, jak równie często rozmawiać z nimi na tematy związane z wiarą. Mrugnięcie. A co do dowodów na istnienie Boga jest ich pełno chociażby w przykładach cudów, objawień, życiorysach świętych etc. Zresztą jeden najprostszy a najbardziej popularny przykład ma miejsce podczas każdej mszy św. Zapraszam, możesz sprawdzić Mrugnięcie

Zresztą, temat był o "zdrowym człowieku" i o tym co mu potrzebne do tego żeby być zdrowym wg nas. Jedni uznali że kawa inni że wiara a inni, że używanie GIMP-a (rzecz jasna bezsprzecznie się zgadzam Mrugnięcie ). A z tego co widzę dyskusja zaczęła schodzić na tematy podważania i udowadniania, że to czy tamto jest lub nie jest potrzebne. Myślę że gdyby każdy przed taką wypowiedzią dodał  "IMHO" może mniej było by napięcia Mrugnięcie

A tak co do "pieklenia się" w tym temacie, zarzucę klasykiem: "MIŚ" Klient w krawacie jest mniej awanturujący się..  zamiast "[+18] Trzeba było dać "Tylko w krawatach" Duży uśmiech
Zapisane


Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : 17.09.2013, 21:33:25 »

Celestus nie odpuścisz tematu co nie? No dobra...

Chyba więcej tego czasu spędzasz, ze studentami teologii, bo te dowody na istnienie Boga, coś marnawe są. Cuda dla przykładu w ogóle nie mają poparcia w nauce, objawienia podobnie, życiorysy świętych to efekt "marketingu"Język, zresztą, nie zauważyłeś takiego ciekawego paradoksu? Nie wymagasz dowód na swoją wiarę, a jednocześnie utrzymujesz, że jest ich od groma.

Dlaczego tak mnie rozdrażniło wymienienie wiary, już pisałem. Może i zareagowałem za ostro, ale zdania nie zmienię.
To jak, wracamy do tematu, czy nie?
Zapisane
Celestus
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 144
Galeria Użytkownika


Hip Hop - nie dzieli nas a łączy !...


Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : 17.09.2013, 23:55:16 »

No dobra dobra, bo będziemy się tak argumentować w nieskończoność a i tak jeden drugiemu racji ani błędu nie udowodni Mrugnięcie. Ja wiem swoje, ty swoje i wszyscy zadowoleni Duży uśmiech.

Zapisane


Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : 18.09.2013, 19:22:44 »

Umiejętność współżycia z innymi jest chyba cechą bardzo konieczną do zdrowego i długiego życia:)
Zapisane
Strony: 1 [2]  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Zdrowy człowiek [+18]
Skocz do: