Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Zdrowy człowiek [+18]  (Przeczytany 7736 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 13.09.2013, 10:19:41 »

Dzięki czemu wg Was człowiek jest zdrowy na ciele i umyśle? Wszelkie skojarzenia miłe widziane, czy to erotyczne czy też najbardziej absurdalne ale i też normalne Duży uśmiech Liczę na dyskusje i ewentualne pomysły z, tym związane Duży uśmiech
Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 13.09.2013, 10:31:16 »

Ja w pierwszej kolejności pomyślałam o kawie Uśmiech Ale tak bardziej poważniej, to jeszcze
wiara, która dla niektórych jest lekiem na wszystko. Ważny też jest odpoczynek jak i zdrowa, spełniająca Cię praca, no i stabilizacja materialna.
Zapisane

Żaba
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 212
Galeria Użytkownika

Żaba


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 13.09.2013, 16:24:13 »

A mi zdrowy człowiek kojarzy się z kimś kto nie jest chory np. nie ma grypy czy innego ustrojstwa. W drugiej kolejności na hasło "zdrowy człowiek" przed oczami staje mi żywa wersja człowieka witruwiańskiego. Zdrowy czyli bez żadnych, brzydko mówiąc, "wad wrodzonych" takich jak brak ręki, nogi obrażenia po wypadku. Zdrowie kojarzy mi się więc głównie ze zdrowiem fizycznym.

Polemizowalabym z dodaniem wiary- owszem system wartości jest ważny ale nie musi on być zawsze utożsamiany z wiarą. Po pierwsze:istnieją osoby porządne, z kręgosłupem moralnym, które nie wierzą w żadnego boga, oraz są osoby deklarujące głęboką wiarę, zachowujące się jednocześnie niezgodnie z jej zasadami (czy też jakimikolwiek zasadami moralnymi). Dlatego wydaje mi się że zamiast określenia wiara lepiej użyć na przykład słowa moralność.

Nie chcę być źle zrozumiana-  nie mam zamiaru nikogo atakować czy negować Waszego zdania (bo moją racja jest mojsza)- mam tylko trochę wątpliwości, ale to tylko skojarzenia i każdy może mieć przecież inne.

A dobra kawa nie jest zła ;-)
Zapisane

~Żaba

Cytat: Hasia
-Siema. Jak zrobić kanapkę z pomidorem? -Bierzesz chleb, kroisz, smarujesz masłem, kroisz pomidora i kładziesz na chlebie. -Dzięki, a jak zrobić kanapkę z ogórkiem?
Cloud
√ ι ק

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 403
Galeria Użytkownika


Hardcore Storyteller


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 13.09.2013, 17:06:47 »

Dobre pytanie Duży uśmiech
Myślę, że na pierwszym miejscu postawiłbym na dość oczywisty zdrowy tryb życia. Oczywiście jest to dość ogólne pojęcie i mam na myśli jakie kolwiek formy aktywności fizycznej. Pobiegać godzinkę dziennie, pojeździć na rowerze albo pograć z kumplami (kumpelami-dla feministek ;d) w gałę. Na pewno żywienie się w fast foodach nie jest zdrowe dla ciała, zaś używki dla umysłu. Więc abstynencja też jest jakąś formą zdrowego trybu życia.
No i numer dwa to chyba osoba, która jest nam bliska. Niektórzy deklarują się, że tej bliskości nie potrzebują, ale ile można tak samemu wytrzymać? Duży uśmiech Myślę, że to też utrzymuje nas przy zdrowych zmysłach i dodatkowo wymaga większej aktywności (seksualnej hehe) czyli tak jak pisałem wyżej.
Zapisane

Już nie przyjmuję zleceń wszelakich Skwaszony
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 13.09.2013, 18:21:39 »

Dużo ruchu, ludzie uprawiający sporty, biegi i tak dalej (amatorsko zupełnie wystarczy), mają zdecydowanie mniej problemów ze zdrowiem i w sypialni.
Czemu właściwie dałeś do +18?

No i trzeba używać GIMP-a! Koniecznie.

Edit by Dobrotek: +18 dałem na wszelki wypadek, gdyby pokazały się treści erotyczne i związane chociażby z ciężkim tematem jakim jest wiara, więc uogólniłem to do tego, by spodziewać się treści dla osób dojrzałych umysłowo
« Ostatnia zmiana: 14.09.2013, 00:23:05 wysłane przez Dobrotek » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 13.09.2013, 19:02:00 »

Żbuś, kochana jak najbardziej masz rację że moralność wcale nie musi chodzić w parze z deklaracją o pobożności. Dobrotek prosił o wymienienie rzeczy, które pozwalają zachować ludziom zdrowie i wymieniłam wiarę, ponieważ znam ludzi, którzy naprawdę żyją tak aby nie szkodzić ani fizycznie ani psychicznie sobie i innym, bo właśnie takie życie cieszy Boga. I tak mocno wierzą w Niego, że dzięki modlitwie i wielkiej wiary pokładanej w Bogu, radzą sobie z ciężkimi chwilami w życiu, i to właśnie taka wiara pomaga utrzymać zdrowie. Myślę, że sama moralność nie dałaby tym ludziom takiej siły i hartu ducha. I właśnie o taką wiarę mi chodzi, a nie zaliczanie każdej mszy i żegnanie się na widok gejów.
Dodatkowo Dobrotek chciał aby były to odpowiedzi raczej spontaniczne, bez głębszych przemyśleń. Rzucił pytanie na SB, ale były tam takie tłumy, że założył temat tutaj, aby więcej osób mogło się wypowiedzieć.
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 13.09.2013, 19:27:13 »

Cytuj
moralność wcale nie musi chodzić w parze z deklaracją o pobożności

Nie chodzi wcale.

Cytuj
ponieważ znam ludzi, którzy naprawdę żyją tak aby nie szkodzić ani fizycznie ani psychicznie sobie i innym, bo właśnie takie życie cieszy Boga

Takie rzeczy można uzyskać bez Boga i żadnej wiary.

Cytuj
Myślę, że sama moralność nie dałaby tym ludziom takiej siły i hartu ducha

To nie jest zadanie moralności, moralność to zdolność odróżniania tego co jest dobre, od tego co jest złe. Siła i hart ducha cechuje po prostu człowieka. Nie to nic wspólnego z jego światopoglądem, jeśli on(a) tak twierdzi.

Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #7 : 13.09.2013, 19:59:45 »

Ej, no weźcie. Ja napisałam tylko, że wiara pomaga ludziom zachować zdrowie, dalej rozwinęłam tylko w jaki sposób i dlaczego, a wy tu zaczynacie negować to czy wiara w Boga jest konieczna czy nie. A do moralności odwołałam się jedynie dlatego, że zastąpienie słowa wiara słowem moralność(tak jak zaproponowała Żabcia) nie zawsze się sprawdza.

Ja rozumiem podważanie istnienia Boga, czy innej siły wyższej, ale to nie jest dyskusja o tym, co można osiągnąć bez Boga. I nie bronię tu wcale chrześcijaństwa, tylko wymieniłam przykład tego, że dla niektórych to właśnie wiara jest pomocna w utrzymaniu zdrowia na duchu i ciele.

Cytuj
Takie rzeczy można uzyskać bez Boga i żadnej wiary.

I to jest oczywiste, że można to osiągnąć bez wiary w jakiegokolwiek boga, ale wierzyć w coś trzeba. Bo siła ducha zawsze wiąże się w wiarą w coś, i wcale nie musi być to wiara w Boga, w Allaha czy w Krisznę, ale np w siebie i swoje możliwości.
Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 13.09.2013, 20:02:36 »

Cytuj
ale wierzyć w coś trzeba. Bo siła ducha zawsze wiąże się w wiarą w coś, (...) ale np w siebie i swoje możliwości.

Z tym też się nie zgodzę.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 13.09.2013, 21:47:22 »

A ja się zgodzę z Hasią. Także znam ludzi, którzy np. stracili najbliższych w jakimś wypadku i tylko silna wiara pozwoliła im to przetrwać. Poza tym tak jak Hasia uważam, że większość ludzi w coś wierzy, nawet jeśli nie zdają sobie z tego sprawy. Wierzą w Boga, naukę, lepszą przyszłość, we własne możliwości, miłość, w ludzi (wsparcie krewnych i przyjaciół), pieniądze...
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 13.09.2013, 21:54:17 »

Możemy się tak wymieniać, kto jakich ludzi zna, ale tyle jest religii na świecie i większość wzajemnie wyklucza, a mimo wszystkie rzekomo coś tam człowiekowi dają. To samo zresztą, co uzyskują ludzie, którzy żadnej wiary nie wyznają. Stąd uważam, że wiara to tylko określenie na coś i tak jest w człowieku. Może wola przetrwania, może jego konieczność (np. dla rodziny), ale na pewno nie żadna wiara, choćby nie wiem co jeden kapłan z drugim twierdził.

Wiara w naukę, pieniądze, czy przyjaciół raczej wiele nie pomaga z wielką stratą. Nie, to coś innego.
Zapisane
Celestus
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 9 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 144
Galeria Użytkownika


Hip Hop - nie dzieli nas a łączy !...


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : 13.09.2013, 21:57:10 »

To że nie wierzysz w Boga, nie oznacza że jego nie ma Mrugnięcie

A zdrowy człowiek to taki który potrafi w dzisiejszym społeczeństwie zachować zimna krew i nie oszaleć w natłoku "wszystkiego" Uśmiech
Zapisane


Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : 13.09.2013, 23:09:50 »

To że nie wierzysz w Boga, nie oznacza że jego nie ma Mrugnięcie

Jeśli naprawdę zeszliśmy do tego rodzaju argumentacji, to wiec, że: nic nie napisałem o własnej wierze, lub nie wierze. No i jak potrafisz, to udowodnij, że owy istnieje.
Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : 14.09.2013, 00:26:21 »

To że nie wierzysz w Boga, nie oznacza że jego nie ma Mrugnięcie

A zdrowy człowiek to taki który potrafi w dzisiejszym społeczeństwie zachować zimna krew i nie oszaleć w natłoku "wszystkiego" Uśmiech

Mógłbyś sprecyzować np jak poznasz takiego człowieka?

@Ziomiosław: Kogo jak kogo, ale nie spodziewałbym się po Tobie krucjaty religijnej i flame'u nt istnienia Boga (a nie o to chodzi) Mrugnięcie Podobnie jak Hasia uważam, że wiara w dowolnej postaci może być wyznacznikiem siły umysłowej, która pozwala przeżyć cięższe chwile, czyli takie, gdzie wysiłek fizyczny jest niemalże marginalny.
Zapisane
Strony: [1] 2  Wszystkie
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Zdrowy człowiek [+18]
Skocz do: