Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Praca, zarobki i prawa autorskie
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Praca, zarobki i prawa autorskie  (Przeczytany 1516 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
nuski
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 21
Galeria Użytkownika

nuski


Zobacz profil
« : 31.07.2013, 10:29:39 »

Koniecznie potrzebuję wykorzystać kilka obrazów, do celów zarobkowych ( np. reklama moich produktów ).
Mam kilka pytań związanych z tematem.
Ile kosztowałoby mnie, jeśli poprosiłbym któregoś z forumowiczów o stworzenie kilka obrazków ( 5 ), podobnych do fotek przedstawionych poniżej na stronie: ( głównie chodzi o fotki związane ze sztucznymi ogniami ).
http://hdw.eweb4.com/search/fireworks+wallpaper/
Mam też pytanie czy sam mógłbym dokonać takich fotek, w miarę o podobnym standardzie? Czy jest to bardzo trudne?

Czy gdybym robił sobie zdjęcia aparatem fotograficznym, czy w dużym stopniu ułatwiłbym sobie zadanie upiększenia ( ubajkowienia ) obrazu w programie Gimp, itp. ?

Jeśli ktoś z forumowiczów wykonałby to dzieło, czy będzie miał do tego jeszcze jakieś prawa autorskie? Np. co się stanie w przypadku gdy na koncercie Madonny, będzie widniała reklama z obrazem który wykonał dla mnie pewien forumowicz?

Zaznaczam że są to tylko pytania, mające na celu poszerzyć moje informacje.
« Ostatnia zmiana: 31.07.2013, 11:13:46 wysłane przez nuski » Zapisane
uKreskowane
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 223
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 31.07.2013, 10:36:10 »

link nie działa
Zapisane



Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 31.07.2013, 10:46:11 »

Cenzura forumowa musiała podmienić jakieś słowo w linku na (rezultat, wynik, obraz, praca, rysunek, itp.) Spróbuj skrócić link tutaj: http://tinyurl.com/ to powinno pomóc pozbyć się z linku problematycznego słowa.

Co do praw autorskich. Są one niezbywalne, ale można przenieść na kogoś innego wszelkie prawa majątkowe, lub udzielić licencji na używanie pracy na określonej płaszczyźnie, np jako plakaty. W odpowiednich umowach określa się to na jakich warunkach udostępniana jest praca. W przypadku przeniesienia wszelkich prawa majątkowych do obrazu, autor nie ma już prawa do roszczeń pieniężnych.
« Ostatnia zmiana: 31.07.2013, 10:57:25 wysłane przez Hasia » Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Praca, zarobki i prawa autorskie
Skocz do: