Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Gallery by Snip.  (Przeczytany 2087 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
SniperZz
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 12.05.2013, 20:34:38 »

Zaprezentuje wam kilka prac do oceny *.*

Sig:
 

















Ranga/i:











UB:





Avatarky:









Co sądzicie o tych pracach? Oceńcie je, powiedzcie co zmienić, poprawić żeby wbiło mi to w nawyk.
Zapisane

Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 21.06.2013, 11:54:10 »

Nie wiem dlaczego nikt nie odpowiada w tej galerii.


Zajmuję się całkiem inną dziedziną grafiki, więc przy ocenie Twoich prac będę kierowała się jedynie moim poczuciem estetyki, ok?

Podoba mi się praca trzecia od góry. Jest całkiem fajna, tylko te rozmyte napisy brzydko wyglądają. Dolna część szóstej(bo widzę, że to jedna grafika jest) też mi się podoba, ma ładne kolory i światło.
Pierwsza sygnatura wydaje mi się nudna, dodatkowo taki deseń średnio do niej pasuje. W drugiej postać ma rozmytą twarz. Czwarta nienajgorsza Uśmiech. Piąta nie podoba mi się wcale. I ogólnie widać, że lubisz ten deseń w paski, bo to trzecia sygna, która go ma Chichot Górna część szóstej może nie jest jakaś zła, ale coś mi w niej nie pasuje, tylko nie wiem co Język

Rangi trochę słabe. Mało estetyczne, nie czytelne.

Userbar też nie za dobry. Elementy nie pasują do siebie, zdają się być wrzucone bez większego namysłu i kompozycji.

Avki, no cóż jak avki. Nie są jakieś wybitne, ale złe też nie są. Tylko w drugim nie dokładnie usunąłeś te ścięte rogi.
 

Pierwsze co moim zdaniem powinieneś poprawić to napisy. Nie wychodzą Ci. Drugie, to kompozycja i światło. Przemyślana kompozycja sprawia, że w pracy wszystko gra a światło, że praca jest ciekawa i często nadaje klimat.


Mam nadzieję, że wypowie się jeszcze ktoś bardziej znający na tego typu pracach Uśmiech
Zapisane

Incognito44
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 117
Galeria Użytkownika


leniwiec alfa


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 22.06.2013, 00:03:33 »

Pierwsze co mi się rzuca w oczy to wymiarowanie, zwłaszcza, że 1. i 2. sygna mają dużą różnicę. Przy Ezio jest duża pustka, jakieś rzucone światło by pomogło. Drugą dałbym nawet szerszą.
Kadrowanie jak dla mnie jest ok. Ironman na 4. wydaje mi się być zbyt "blisko".
Te rangi strasznie duże są, chociaż teraz rozdziałki się zmieniają (przekonałem się jak odpaliłem moje pixelarty na starym monitorze).
Userbary z tego co pamiętam są szersze i zwykle miały jakieś 18-20px wysokości.
Pierwszy avek mi się podoba. Jest prosty i jakoś ma taki linuxowy styl.
Napisy strasznie słabo na niektórych pracach widać i kompletnie się nie wpasowują. Widzę chyba próby zabawy trybem pokrywania lub podobnego. Może to dobrze wyglądać o ile ma się odpowiednio dobrany kontrast. Na sygnie nr 4 z Princem nie pasuje mi ta ich szarość. Odstają kolorystycznie od pracy. Też przydałyby się jakieś klimatyczne czcionki, bo widzę tu sporo podstawowych ;d.
Taki prosty efekt ode mnie na koniec :
Napis na zaznaczenie (PPM w oknie warstw) -> Utwórz warstwę pod napisem -> Wypełnij zaznaczenie przeciwnym kolorem do napisu, "puść" zaznaczenie, przesuń warstwę o 1px w dół i lewo LUB Powiększ zaznaczenie o 1px i dopiero wypełnij
Będzie taki prosty efekt ramki/cienia, który ja używam zbyt często. Można jeszcze połączyć obie wartwy żeby bawić się trybami.

Edit : Też myślę, że ramki (które niby odeszły do lamusa) nie byłyby złe dla tych sygn, np. pojedyńcza pionowa kreska gdzieś z boku na monotonnym tle lub cienkie czarne paski poziome na krawędziach. (Czyli w sumie to co ja mam na sygnie z wiedźmakiem xD)
Zapisane

Maziaje ₪  TapetyPixelki =D

<bardzo mądry cytat>
SniperZz
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 25.06.2013, 09:33:38 »



nowe takie bardziej pod C4D
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aGalerieGalerie 2DSygnatury (Moderatorzy: Cloud, Hasia)Wątek: Gallery by Snip.
Skocz do: