Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jak rozpoznać czcionkę ze starego projektu XCF?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Jak rozpoznać czcionkę ze starego projektu XCF?  (Przeczytany 3886 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Tded
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 30.04.2013, 19:37:30 »

Witam.

Jakiś czas temu robiłem projekt "Karty" z danymi na stronę ASG, jest ich kilkadziesiąt na stronie i każda z tą samą czcionką lecz z innymi danymi osobowymi.



Teraz chcąc dopisać parę osób odpaliłem projekt lecz okazało się, że w systemie nie ma już czcionek jakich użyłem do projektu, dopóki nie edytuję jakiejś linijki GIMP wyświetla mi prawidłowo starą czcionkę, lecz gdy próbuje zmienić wpis, ustawia domyślną.

Czy da się odzyskać nazwę czcionki z projektu? Muszę koniecznie użyć tej samej by prace się nie odróżniały...

Za pomoc, z góry dziękuję.
Pozdrawiam Tded.


EDIT: Chyba nie ten dział, jak zły, proszę o przeniesienie.

//bea: Zmieniłam tytuł
« Ostatnia zmiana: 07.06.2013, 20:41:37 wysłane przez bea » Zapisane
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 30.04.2013, 20:06:48 »

Podłóż pod któryś napis warstwę z jednolitym tłem, najlepiej białym. Zaznacz i skopiuj widoczne, wklej jako nowy obraz i zapisz jako png lub jpg. Najlepiej aby tekst był możliwie jak najlepszej jakości i większych rozmiarów niż to co podałeś. Jak już będziesz miał obraz z tym napisem to wrzuć go na jakąś stronę wyszukującą czcionki na podstawie grafiki, np: http://www.myfonts.com/WhatTheFont/, może ci wyszuka Uśmiech
Zapisane

Tded
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 30.04.2013, 20:30:23 »

No niestety, mam projekt zachowany w rozdziałce 1600px, przeżuciłem warstwę z tekstem na białe tło, była idealnie widoczna i nic nie dopasowało, tekst strona jakoś dopasowała i ja jej pomogłem ale nic z tego nie wyszło.

Jest to dosyć skomplikowana czcionka, więc nie ma się co dziwić, jest ona z kategorii "wojskowe".
PS. Na obrazku są użyte dwie czcionki, jedna to dwa wersy na górze, a druga to dolna(zielona) część tekstu(jest bardziej czytelna).
PS2. Nie chce mi się wierzyć, że GIMP nie zapisuje informacji o nazwie czcionki, przecież musi ją rozpoznać jakoś w systemie...
Zapisane
Tded
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 9
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 30.04.2013, 20:58:05 »

Udało się, a więc, jak znaleść czcionkę w projekcie Gimp'a nie mając jej w systemie?

Otóż otwieramy projekt za pomocą Notatnika (Polecam linux'a bo Windows 12MB plik będzie wczytywał z 10 minut) i w stercie czegoś takiego:
Kod:
7 ˙ţ` 7 ˙ţ` 7 (ţ é îO  ƒqbVOPTY^YN7 - űđ` ˙˙ýĐZ + ű˙˙…˙
˙ý´ ) ţ˙˙ţ` ) ţ˙˙ţ` ) ţ˙˙ţ` ) ţ˙˙ţ` ) ţ*LL˙ţ` - ˙ţ` - ˙ţ` - ˙ţ` - ˙ţ` # + ţVYYW9 YX8 ţUYYţX 8 ţXYYţX 8 YţU 7 YţW 7 YüXYYXXţW 1 YüXY YY2 ýWU  Y8 YţX 7 Y8 YýXU 7 ůXYXXYU 5 űUVXYXXűYXYX . ůWXWQYXY Y, üXWXYYţQ * ţXYYţX * Y+ ţXYYţX * ţXYYţX * ţXYYţX + üUXXY
YţX . YţX - ýUXY YýXW , ţXY
YţX - ţXY
YXüWXU ( ţWYYýXQ ( ţWYYţX ) ţWYYţQ ' ýYXYYţW & ýUXYYţX ' ţWYYţX ' ţXYY' ţUYY' ţXYY' ţXYY' Y& ţWYY& ţWYY& Y& ţXYY! YüWYUYY üUWXYY  Y ţWYY ţXYYXY ţXYYţPYY YţXYY üWXXYYX Y" ţ3YY# ţXY
YţUY Y# Yţ Y Y! ý@UYYü @XYY! UY ţXYY! üUYXY YúXU  XYY" ý[WY YţX  ţXYY! ýVXY YţV  ţXYY ýYXYYţU  ţXYY YţU  ţXYY ţUYYţU  ţLYY+ ţZYYţW 8 ţY[[ýZX 7 ýUZ[[9 ţZ[[ţZ 8 [ţU 7 [ţW 7 [Z[ţW 1 [üY Z[[ţZ 1 ýZ[  ţZ[[8 ţZ[[ţZ 7 ţZ[[ţZ 7 ţZ[[ýZ[ 7 Zű[ZYU 5 űUZZ[ZZűYZ[Z . ůW[ZQYZ[[ţY + üXYZ

Szukamy czegoś co wygląda tak:

Kod:
foreground=\"#334b0a\">W<span letter_spacing=\"-1024\">⁠</span>z<span letter_spacing=\"-1024\">⁠</span>.<span letter_spacing=\"-1024\">⁠</span> <span letter_spacing=\"-1024\">⁠</span>9<span letter_spacing=\"-1024\">⁠</span>3</span></span></markup>")
(font "XXII DIRTY-ARMY")
(font-size 18.000000)
(font-size-unit pixels)
(antialias yes)

Albo używamy opcji "Szukaj" i wpisujemy "font" (z ang. "czcionka") - polecam tę opcję :p .

Oto co mi wyszukało: (font "XXII DIRTY-ARMY")

W googlach takiej porady nie znalazłem ale jako informatyk muszę sobie jakoś radzić :p, myślę, że się przyda.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Jak rozpoznać czcionkę ze starego projektu XCF?
Skocz do: