Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Zmiana kontrastu pierwszego planu, a tło  (Przeczytany 2545 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kajttek
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Kajttek


Zobacz profil
« : 04.02.2013, 01:18:04 »

Witam. Mam zdjęcie tego typu jak w załączniku. W gimpie czasem coś robię, ale moje umiejętności ocenił bym na podstawowe. Problem w tym ze jak widać, chciał bym zmienić kontrast pierwszego planu nie zmieniając przy tym kontrastu tła. Starałem się to zrobić przez zaznaczenie postaci i wycięcie,zmianę kontrastu, a następnie wklejenie z powrotem w zdjęcie, ale strasznie widać przy granicy wycięcie różnice jednak. Ktoś mógł by mi podpowiedzieć czy można w prosty sposób sobie z tym poradzić? Przepraszam za może banalne pytanie, ale jak mówię nie znam się na grafice, chociaż z Gimpa zdarza mi się korzystać, naprawdę fajne narzędzie. Szukałem też trochę o tym po internecie, ale ni znalazłem niestety za bardzo rozwiązania, może dlatego ze nie wiem pod jakim hasłem tego szukać.


* PICT0128.JPG (580.74 KB, 2272x1704 - wyświetlony 305 razy.)

* PICT0127.JPG (600.87 KB, 1704x2272 - wyświetlony 315 razy.)
« Ostatnia zmiana: 18.11.2014, 14:24:26 wysłane przez be@ » Zapisane
Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 04.02.2013, 08:23:53 »

Zduplikuj warstwę.
Na kopii zastosuj swoje zmiany (bez wycinania, czy zaznaczania).
Na kopii dodaj maskę warstwy (biała, bez przezroczystości) i przejdź na nią.
Zacznij zamalowywać (na masce) czarnym kolorem (ta część warstwy stanie się przezroczysta) to, co ma być niezmienione. Jeżeli popełnisz jakiś błąd, poprawisz to malując na biało. Okolice przejścia pomiędzy widokiem zmienionym a oryginalnym zamalowuj używając miękkiego pędzla (np. Circle Fuzzy).
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
Kajttek
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Kajttek


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 15.02.2013, 18:37:37 »

Dzięki za radę. Dopiero teraz miałem chwilkę by się pobawić. Wyszło coś takiego. Myślę że i tak jest ok, chociaż podejrzewam że można to zrobić o wiele lepiej Uśmiech


* amsterdam.jpg (472.46 KB, 1940x1496 - wyświetlony 292 razy.)
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Zmiana kontrastu pierwszego planu, a tło
Skocz do: