Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: KONKURS  (Przeczytany 3271 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Sheep
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika


.


Zobacz profil
« : 19.07.2007, 12:07:40 »

Czy i kiedy administracja ogłosi duży konkurs ? Próbowałem się tego dowiedzieć na Irc'u ale z marnym skutkiem Język Więc może tutaj ktoś mi odpowie ?

Moje propozycje:

- Pierwsza to praca o podobnych wymiarach do tej: http://fc04.deviantart.com/fs17/f/2007/200/e/2/Space_Odyssey_by_Lucas1337.png
Utrudnienie ? Administracja daje jeden duży stock (tak jak w pracy powyżej jest to wyspa Alcatraz) + każdy użytkownik mógłby sobie dobrać np. 3 - 4 własne stocki/rendery i stworzyć własne dzieło. Wymiary takiej pracy ? Zależy od stock danego przez administracje (wtedy mamy szerokość), a wysokość to załóżmy maks. 2000 px.

- Druga propozycja to tapeta, temat jakiś tam, wszystkie techniki dozwolone, rozmiar 800x600 lub 1024x768.

- Trzecia propozycja, kolorowanka tak jak było to ostatnio.
Zapisane

- stary, lubisz miziać się po policzku bułką od chizburgera z MCdonalda? Uśmiech 2[Lsr.]
- ?? [Sheep]

Zapraszam do ankiety [click]
Phoenix
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
JID: pho3nix@jabber.org
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 856
Galeria Użytkownika


twoja stara gra w guitar hero kierownicą


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 19.07.2007, 12:22:27 »

Albo konkurs na layouta? Jak myślicie?
Zapisane



Cawz
Użytkownik

Reputacja: 10 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 121
Galeria Użytkownika


Wesoły GIMPer :)


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 19.07.2007, 12:37:57 »

Moim zdaniem najlepsza propozucja to :
- tapeta
- i to poniżej Uśmiech
 




- Pierwsza to praca o podobnych wymiarach do tej: http://fc04.deviantart.com/fs17/f/2007/200/e/2/Space_Odyssey_by_Lucas1337.png
Utrudnienie ? Administracja daje jeden duży stock (tak jak w pracy powyżej jest to wyspa Alcatraz) + każdy użytkownik mógłby sobie dobrać np. 3 - 4 własne stocki/rendery i stworzyć własne dzieło. Wymiary takiej pracy ? Zależy od stock danego przez administracje (wtedy mamy szerokość), a wysokość to załóżmy maks. 2000 px.

Zapisane

Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Online Online

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 19.07.2007, 13:12:39 »

Konkurs na tapetę był, ale nikomu się nie chciało oddawać prac.
Nigdzie w regulaminie nie pisze, że administracja ma obowiązek zakładać duże konkursy.

Jak będzie rozsądny powód, to się ogłosi.
Zapisane
Sheep
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.2
Licencja: Copyright
Wiadomości: 584
Galeria Użytkownika


.


Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 19.07.2007, 13:28:14 »

Konkurs na tapetę był, ale nikomu się nie chciało oddawać prac.
Nigdzie w regulaminie nie pisze, że administracja ma obowiązek zakładać duże konkursy.

Jak będzie rozsądny powód, to się ogłosi.

?le mnie zrozumiałeś, albo ja źle napisałem. Nie miałem na myśli że administracja MUSI to zrobić, tylko "rzuciłem" taką propozycję. Po prostu (pisze w swoim imieniu) brakuje tutaj na forum większych wyzwań jak np. takie konkursy. Naprawdę byłby to pożytek dla forum gdyby co jakiś czas administracja ogłaszała takie oto konkursy i zrobiono by oddzielny dział (coś w stylu indeksu tutoriali) pod nazwą, np. Galeria Chwały i wpisywano tam nazwę użytkownika + praca która wygrała.

Zapewne zaraz któryś moderator napisze, że można zrobić coś podobnego w bitwach użytkowników. Ale czy oto chodzi, żeby na forum ciągle robiono coś stylem undergroundowym (po cichu) ? Na innych forach (nie mówię, że to musi być tutaj bo na innych forach to jest) jest to "wielkie" wydarzenie i sprawdzenie umiejętności KAŻDEGO grafika.

Proszę o przemyślenie tego "projektu", jak widzisz Ziomiosław jest już 3 chętnych, jak Laserdance wróci na 100% poprze ten projekt, Pevel też poparł na IRC'u.
Zapisane

- stary, lubisz miziać się po policzku bułką od chizburgera z MCdonalda? Uśmiech 2[Lsr.]
- ?? [Sheep]

Zapraszam do ankiety [click]
Calii
√ ι ק

Reputacja: 21 Offline Offline

GIMP: 2.10 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 092
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 23.07.2007, 12:49:27 »

Na ircu kilka dni temu pisalam, ze pierwsza idea najbardziej przypadla mi do gustu. Jest to bardzo ciekawy styl tworzenia prac i mozna stworzyc minigalerie z przedstawieniem takiego uzycia GIMPa.

Prosze zwrocic uwage na nastepujace podpunkty:
- jesli administracja mialaby narzucic [na prosbe uczestnikow] wybrany obraz i mielibysmy tym konkursem promowac GIMPa, lub jesli ktos zaproponuje uczestnikom dana "podstawe"/"fragment do wykorzystania" to od A do Z materialy powinny byc OS, czyli na przyklad zdjecia/obrazki/materialy powinny byc Royalty Free, uczestnicy powinni unikac czegokolwiek z Copyrightem Uśmiech i\; narzedzia jakimi sie beda poslugiwac (pedzle, desenie, etc) takze z akredytacja dla ich autorow.
Tym sposobem konkurs urosnie moim zdaniem do pewnej rangi prestizu, gdyz nie bedzie mozna "na chybil trafil" sciagac materialow z netu, prace musza byc szczegolowo opracowane.
- mozna sprobowac Kolaboracji, ale jesli to bedzie pierwszy etap konkursu i jego pierwsza edycja to moze najpierw solistow zachecic.
- zanim rzucimy sie na tworzenie galerii i dzialow dodatkowych na form wypadaloby zebrac gotowe prace, wczesniej nie ma potrzeby


-- jutro bede w domu i powinnam miec 2-3 dni wolne, bede chciala dotychczasowe zaleglosci zadrobic, skonczyc pare spraw jakich sie podjelam i bede mogla cos pomoc w organizacji lub moze bym sie podjela takiej pracy... ale jestem chyba za malo obeznana z GIMPem nadal--

Pozdrawiam
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: KONKURS
Skocz do: