Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [Poprawa]Kwiatek 3D  (Przeczytany 3993 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Hasia
Moderator globalny

Reputacja: 39 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 495
Galeria Użytkownika


Czasami nie jestem sobą


Zobacz profil WWW
« : 22.01.2013, 12:08:27 »

Kwiatek 3D
Tutorial

Opracowanie: Kifer71 Poprawa: Hasia
Poziom trudności: łatwy





Tutorial podpatrzony w necie. Łatwy do wykonania.

Tutorial napisany w wersji GIMP 2.8.2 W innych wersjach nazwy narzędzi i pojęć mogą się różnić.



Lime Point Zaczynamy

Lime Point 1. Tworzymy nowy obraz Plik->Nowy... o wymiarach 300x300 pikseli i przeźroczystym tle. Wybieramy narzędzie Zaznaczenie prostokątne Zaznaczenie prostokątne [R] i zaznaczamy nieduży fragment dolnej części obrazu.



Lime Point 2. Narzędzie Wypełnienie Wypełnienie kubełkiem [Shift B] ustawiamy na wypełnianie deseniem i całe zaznaczenie, wybieramy deseń "Java" i wypełniamy zaznaczenie.



Lime Point 3. Następnie przechodzimy do Kolory->Barwienie. Ustawiamy: Barwa 150, Nasycenie 100, Jasność 15.



Lime Point 4. Tworzymy nową przeźroczystą warstwę i nazywamy ją Płatki. Teraz narzędziem Ścieżki  Ścieżki [B] tworzymy kształt naszego płatka. Pamiętaj o domknięciu ścieżki. Wciskamy Enter. Możecie utworzyć trochę prostszy płatek używając  Zaznaczenie eliptyczne [R].



Lime Point 5. Zaznaczenie wypełniamy dowolnym gradientem Gradient [L]. Teraz przycinamy warstwę Warstwa->Automatycznie przytnij warstwę. Narzędziem Przesuwanie Przesuwanie przesuwamy warstwę z płatkiem do lewej krawędzi obrazu. Pozbywamy się zaznaczenia Zaznaczenie->Brak. Duplikujemy  Duplikowanie warstwy warstwę. Kopię ustawiamy tak aby płatek był dokładnie obok pierwszego. Powtarzamy czynność aż dojdziemy do prawej krawędzi obrazu. Ja dodatkowo narzędziem Odbicie Odbicie poodwracałam niektóre płatki. Ostatni i pierwszy płatek powinny stykać się z brzegiem obrazu. Wyłączamy widoczność warstwy z deseniem i w oknie warstw klikamy PPM i z wyświetlonego menu wybieramy Połącz widoczne warstwy. Teraz mamy wszystkie płatki na jednej warstwie.



Lime Point 6.Włączamy widoczność warstwy z deseniem i klikając PPM w warstwę z płatkami wybieramy Połącz w dół.



Lime Point 6. Następnie przechodzimy do Filtry->Odwzorowania->Odwzorowanie obiektu. W zakładce Opcje ustawiamy: Obiekt docelowy Sfera, zaznaczamy Przeźroczyste tło i Wygładzanie. W zakładce Światło wybierz Światło punktowe i ustawiamy X-0,50 Y-0,50 Z-2,00. W zakładce Ułożenie: Położenie X-0,50000 Y-0,50000 Z-0,00000, Obrót możemy ustawić wedle upodobania, zależy jak będziecie chcieli żeby wasz kwiatek był odwrócony. Ja ustawiłam na X-50,8 Y-60 Z-9,2.



Kwiatek jest gotowy.Możecie dodać tło i co tylko będziecie chcieli.
Oto mój kwiatek:



Lime Point Koniec



Udanych kwiatków życzę Uśmiech



Prosty efekt kwiatka 3D.
« Ostatnia zmiana: 23.01.2013, 18:35:34 wysłane przez davlasq » Zapisane

davlasq
Moderator

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 23.01.2013, 18:36:10 »

Poprawiłem błędy, które zalazłem. Leci do gotowych.
Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : 27.01.2013, 23:44:20 »

Podmieniono w indeksie.
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeGotowe tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: [Poprawa]Kwiatek 3D
Skocz do: