Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Gimp Gmic w openSUSE12.2  (Przeczytany 5465 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
delmariano
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 24
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 14.01.2013, 09:31:08 »

Witam,

Mam problem z instalacją dodatku Gmic w Gimpie na openSUSE. Znalazłem jak to zrobić na inne platformy Linuksowe, ale na openSUSE nie. Czy istnieje jakaś możliwość dodania Gmic do Gimpa w openSUSE?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: 19.01.2013, 21:49:16 wysłane przez delmariano » Zapisane
Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #1 : 14.01.2013, 13:00:05 »

Jak nie znajdziesz repo to zostaje kompilacja.
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
Myrevin
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 38
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 15.01.2013, 10:44:57 »

Wpisz sobie w google: "gmic rpm". Coś znajdzie.
« Ostatnia zmiana: 15.01.2013, 11:31:32 wysłane przez Myrevin » Zapisane
Myrevin
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 38
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 16.01.2013, 00:55:11 »

Hmm.. nie jest to broń Boże jakaś próba oceny, czy osądzania systemów, czy dystrybucji Linuxa.. Suse w rankingach ilości userów na pewno nie jest prowadzącą.. Nie chcę jej dyskredytować, czy reklamować jakąś inną, ale.. No muszę to napisać apt (czyli te oparte na Debianie) lub dpkg to bajka.. jak się pozna. Ubuntu na tym się opiera, czy np mint, który mam obecnie zainstalowany. Podejrzewam, IMHO, że komercjalizacja Suse, spowodowała małą jego/jej popularność. Oczywiście problemom najlepiej stawić czoło niż ich unikać, ale tutaj chodzi o potencjalną pomoc, Suseł.. nie ma za dużo użytkowników.. stąd mała ilość osób, która jest gotowa ci pomóc. Przepraszam jeśli to wygląda na jakąś reklamę..   nie takie miałem intencje.  

Edit
Generalizując, Linux się tak dynamicznie rozwija, że coraz mniej osób za tym nadąża. Chichot
Zapisane
delmariano
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 24
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 16.01.2013, 19:42:41 »

Szczerze powiedziawszy, to odpowiada mi środowisko KDE, a takie jest natywnym w openSUSE. Instalowałem Minta 14 KDE, ale jakoś tak niespecjalnie działał. Wieszał się, działał niestabilnie i to po mimo wykonanych aktualizacji. Dlatego zdecydowałem się na openSUSE. Na początku wydawał się dopracowany i stabilny, w sumie to do tej pory nic negatywnego nie mogę o nim powiedzieć. Do użytku codziennego jest jak najbardziej ok. Ale zaczyna mnie trochę drażnić, ze oprogramowanie nie jest aktualne w repozytoriach tego systemu. Takie programy jak Gimp, Blender czy Inkscape, mają nieaktualne wersje, a takiego KeePass2 w ogóle brak. Dlatego zaczynam rozglądać się za innym systemem, więc jeśli macie jakieś typy, to jestem otwarty.

A wracając do wątku, owszem znajduje paczki .RPM Gmic ale po ściągnięciu nie za bardzo wiem co dalej z nimi zrobić. W openSUSE jest taka opcja Instalator Apper, w teorii ma ona pomóc w instalacji paczek .RPM. W praktyce, pokazuje, że zainstalowano Gmic, a wtyczki w Gimpie nie widać. 
Zapisane
Myrevin
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 38
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 16.01.2013, 21:28:11 »

http://wiki.suse.pl/wiki/index.php/Komenda_rpm
Te komendy wpisujesz w konsoli.
Nie widzi ci Gmica bo te rpm,y to na ogół stare paczki, zapewne, tak się domyślam, nie kompatybilne z tą wersją Gimpa.
Możesz jeszcze spróbować z programem alien i konwertować np deba na rpm. Paczki Debiana powinny mieć aktualniejszą wersję gmica.
A w katalogu z pluginami coś się pojawiło po instalacji?   
Zapisane
delmariano
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 24
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 16.01.2013, 23:14:26 »

Niestety nie. Ale jestem coraz bliższy zainstalowania Ubuntu. Z nim nigdy problemów nie miałem, jak był zainstalowany. Mint 14 w KDE trochę stabilnością nie grzeszy.

A widzę że openSUSE trochę cofnięty jest programowo.
Zapisane
Myrevin
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 38
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 17.01.2013, 14:44:12 »

Jeżeli gmic jest do Gimpa, np 2.6, to katalog pluginów będzie w innym miejscu niż 2.8, ale nie warto tego ,szukać. Nie będzie działać pod 2.8,jeżeli dobrze pamiętam.
W Ubuntu będzie tylko sudo apt-get install gmic
Mrugnięcie
Tu masz binarne pliki Gmica, nie wiedziałem jaka architektura u ciebie więc jest 32 i 64bity. Po rozpakowaniu po prostu kopiujesz lub przenosisz do katalogu z pluginami w katalogu domowym. U mnie tak poszło, uprzednio odinstalowałem tego z pakietów.
http://przeklej.net/down/567386987549432636236964578478988676070c429351c5bce8ceaee.html
« Ostatnia zmiana: 18.01.2013, 16:10:02 wysłane przez Myrevin » Zapisane
delmariano
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 24
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 19.01.2013, 21:48:30 »

Udało mi się rozwiązać problem z Gmicem. Pomocny był kolega z forum openSUSE.

Problem rozwiązało:
1. Ściągnięcie wtyczki ze strony http://downloads.sourceforge.net/gmic/gmic_gimp_linux32.zip
2. Po pobraniu wypakowanie teg archiwum zip do katalogu ~/.gimp-2.8/plug-ins/
3. Dodanie przez YaST Zarządzanie oprogramowaniem pliku 'libpng12-0'.

Swoją drogą, dziwi mnie, że w repo SUSA nie ma tej wtyczki. Trzeba było ręcznie dodawać.
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Gimp Gmic w openSUSE12.2
Skocz do: