Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Wklejanie obiektu do zdjęcia.  (Przeczytany 3040 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Aga b
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Aga b


Zobacz profil
« : 10.11.2012, 21:15:57 »

Witam.
Przeszukałam forum ale nie znalazłam (a może przeoczyłam) jakiejkolwiek wskazówki odnośnie mojego "problemu". Tak jak w temacie - potrzebuję wkleić obiekt do zdjęcia w gimpie a dokładnie... Chcemy z narzeczonym zrobić coś na rodzaj zaproszenia na ślub, żeby móc wysłać to do osób, do których nie damy rady dotrzeć osobiście. Mamy tło i na wzorze tego papieru chcielibyśmy umieścić zdjęcie obrączek. Interesują nas dwa zagadnienia: 1) jak w ogóle nanieść te obrączki na nasz papier, w dowolnym rogu i jeśli to nam się uda, 2) jak zrobić "sztuczkę" żeby biała przestrzeń pośrodku obrączek była wypełniona deseniem papieru? Będę bardzo wdzięczna za jakikolwiek link, bo wszystko co znalazłam (na yt też) odnosi się do wycinania obiektów, a nie dodawania ich do "Zdjęcia".
« Ostatnia zmiana: 15.03.2013, 15:42:16 wysłane przez bea » Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 10.11.2012, 21:27:52 »

Po prostu otwierasz w GIMP-ie to papierowe tło i przeciągasz na okno programu obrazek z obrączkami. Możesz również otworzyć go jako nową warstwę (Plik -> Otwórz jako warstwy). W razie potrzeby skalujesz Skalowanie i przesuwasz Przesuwanie na właściwe miejsce czyli np. w ten narożnik. Aby było widać fakturę papieru zmieniasz tryb warstwy z obrączkami np. na Mnożenie. Jeśli faktura ma być widoczna tylko na fragmencie obrazka, to możesz wygumować ją na warstwie z papierem w miejscach, w których nie powinna występować.
Zapisane
Aga b
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

Aga b


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 10.11.2012, 21:48:33 »

Dziękuję za wskazówkę. Ale żaden ze sposobów nie rozwiązuje mojego problemu w 100% z racji tego, że obrączki umieszcza centralnie pośrodku tła, na napisanym przez nas tekście. Nawet jeśli od razu przeciągam zdjęcie w któryś róg, to i tak ląduje po środku, bez możliwości przemieszczenia go w któryś z rogów...
Jeju, przepraszam, teraz się zorientowałam że pierw muszę kliknąć wskazaną przez Ciebie ikonę, myślałam że one pojawią mi się w okolicy zdjęcia obrączek... Przepraszam i dziękuję Uśmiech to teraz spróbuję wypełnić to białe miejsce,... Dziękuje bardzo!!!
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Wklejanie obiektu do zdjęcia.
Skocz do: