Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [Roz] Tworzenie patternów na potrzeby stron WWW
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [Roz] Tworzenie patternów na potrzeby stron WWW  (Przeczytany 2246 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Lenro
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika

Lenro


Zobacz profil
« : 07.08.2012, 09:30:14 »

Witam,
jest to mój debiut na tym forum dlatego proszę o cierpliwość . Zajmuje się tworzeniem stron internetowych i pomagam sobie GIMP'em. Ostatnio natrafiłem na pewien problem. Mianowicie chciałbym stworzyć pattern który wyglądałby tak jak na załączonym obrazku, czyli coś w stylu materiału dżinsowego, takie chaotyczne kreski ułożone w nierównych odległościach od siebie, prawie się na siebie nakładające.


Czy do tego celu mam użyć konkretnego filtra czy mam się bawić pędzlem? A może istnieje już taki brush?

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Pozdr. K.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 07.08.2012, 10:19:14 »

Nie wiem czy wiesz, ale tag [ROZ] przed tytułem oznacza, że problem jest już rozwiązany i nie potrzebujesz więcej pomocy.
 Co do tego wzoru, to już gdzieś o tym było. Spróbuję poszukać.
@Edit:
Znalazłam: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,55394.0.html - efekt nie jest identyczny, ale zawsze można użyć innych kolorów, pokombinować itd. Pomocny może być także ten tutorial: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,37607.0.html. I pamiętaj, że deseń musi być bezszwowy, jeśli ma być powielany.
« Ostatnia zmiana: 07.08.2012, 11:33:11 wysłane przez bea » Zapisane
Lenro
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika

Lenro


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 08.08.2012, 08:16:37 »

Dziękuję, to na pewno mi pomoże. Jesteś wielka!
« Ostatnia zmiana: 09.08.2012, 20:45:42 wysłane przez Terrqge » Zapisane
Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 09.08.2012, 23:26:09 »

Cytat: bea
... I pamiętaj, że deseń musi być bezszwowy, jeśli ma być powielany.
No właśnie a jak używam te desenie w gimpie to one się zawsze powielają i nie wychodzą takie ładne, da sie jakoś to zmienić ?
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 09.08.2012, 23:34:58 »

No właśnie a jak używam te desenie w gimpie to one się zawsze powielają i nie wychodzą takie ładne, da sie jakoś to zmienić ?
Prawdopodobnie musisz sobie znaleźć albo zrobić lepsze desenie. Poza tym musiałbyś podać przykład, bo nie jestem pewna co dokładnie oznacza "nie wychodzą takie ładne"...
Zapisane
Pshem
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 177
Galeria Użytkownika


GIMP 2.10.8


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 10.08.2012, 00:44:09 »

najwidoczniej tak ma być po prostu to się powiela, że deseń nie składa sięz jednego dużego, tylko z kilkudziesięciu kwadracików powielonych, czasem to powstaje ładna mozaika, albo jakich element, ale czasem nie wygląda to dobrze. No ale jak piszesz, trzeba poszukać ładniejszych
Zapisane

Mam GIMP 2.10.8
Nie odpowiadam na wątki o tytule - Proszę o pomoc.
Lenro
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika

Lenro


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 02.09.2012, 09:36:26 »

chciałbym przy okazji zapytać w jaki sposób mogę osiągnąć efekt "marmuru"; chodzi mi o środkowe tło (środkowy pasek) na tym obrazku --> http://notepad-plus-plus.org/assets/img/bg1.jpg
Chyba nie jest to zaden "marmur" ale ma takie eleganckie ozdobne plamy.
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 02.09.2012, 09:39:07 »

To zdecydowanie nie jest marmur tylko jakieś pędzle typu grunge ew. nałożona i lekko zamaskowana tekstura (także grunge). Wpisz sobie w Google Images: grunge brushes albo grunge texture.
Zapisane
Lenro
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika

Lenro


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 02.09.2012, 09:53:37 »

OK.
Zrobiłem tkaninę wg tego tutoriala który podałaś, ale nei mogę osiągnąć efektu o który mi chodzi, czyli o czarne tło z białymi liniami. Gdy robie szum rgb mam różnokolorowe plamki na czarnym tle
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 02.09.2012, 09:58:05 »

Musisz poeksperymentować z różnymi ustawieniami. Tutorial miał Cię tylko naprowadzić. Spróbuj np. użyć Kolory -> Poziomy. Zamiast wiatru można użyć poziomego rozmycia a po obróceniu zduplikowanej warstwy ustawić jej tryb np. na Mnożenie czy jakiś inny.
Zapisane
Lenro
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 10
Galeria Użytkownika

Lenro


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 02.09.2012, 10:02:59 »

Faktycznie trzeba eksperymentować . To najlepsza droga do osiągania szczęścia i mądrości Uśmiech Pobawiłem się wiatrem bez szumów i poczułem się jak dziecko zamknięte w sklepie z zabawkami gdy wyszło mi coś bardzo podobnego do tego co chciałem osiągnąć
Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [Roz] Tworzenie patternów na potrzeby stron WWW
Skocz do: