Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] svg do cdr  (Przeczytany 5479 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
erik
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 1
Galeria Użytkownika

erik


Zobacz profil
« : 27.07.2012, 08:49:47 »

Witam,
muszę przekonwertować svg do cdr, bo tak zażyczyła sobie tego drukarnia (nie obsługują .svg), niestety przy próbie wrzucenia pliku do corela rozjeżdża się w każdym możliwym kierunku, wygląda jak sieczka mimo że wektor nie jest jakiś skomplikowany. Ktoś być może wie jak w prosty sposób zmienić ten plik? Ewentualnie podobno może być nieskompresowany pdf, ale nie wiem jak to zrobić.

« Ostatnia zmiana: 18.06.2013, 20:10:44 wysłane przez bea » Zapisane
kon
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 468
Galeria Użytkownika


Zwei -Stein


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 27.07.2012, 21:52:56 »

Jak ci jest jeszcze potrzebna......?

Plik-zapisz jako....Zapisz jako typ...wybierasz: Portable Document Formula /pdf/ Pokazuje ci sie formatka: /wpisujesz wybrana rozdzielczosc/i naciskasz: OK
Zapisane
Klaudiusz
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 209
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 29.07.2012, 07:33:59 »

Cytuj
rozjeżdża się w każdym możliwym kierunku

I tak chyba będzie ponieważ rysunek robiony w innym programie (inne filtry). Ale tak jak pisałeś, zrobić pdf. Tu jest jeden myk - otóż obrazek musi być umieszczony w "wielkości strony" (w tym prostokącie który masz w inku na starcie lub dopasować rysunek). Drukarnie preferują kolorystykę CMYK.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=Tq0XBKiE3lE" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Tq0XBKiE3lE</a>

Niemniej jednak trzeba poeksperymentować z tłem. Nie pamiętam czy pdf tworzy się bez tła.

* svg_pdf.pdf (1.02 KB - pobrany 174 razy.)
« Ostatnia zmiana: 29.07.2012, 08:27:38 wysłane przez Semerchet » Zapisane
Dominus
Użytkownik

Reputacja: 1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 79
Galeria Użytkownika


Inkscape Freak


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 15.08.2012, 15:20:08 »

To jest za każdym razem ten sam problem. Można próbować z PDFem i faktycznie potrafi wyjść, chociaż niestety nie zawsze. Najlepszą (niestety) póki co metodą okazało się u mnie otwarcie SVG w Illustratorze, następnie zapisanie go tam na cdr (albo ai) i import w corelu. Głupie to, ale lepszej metody nie znalazłem.
Zapisane

inkscape-tutorial.pl
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: [ROZ] svg do cdr
Skocz do: