Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Jak uzyskać efekt rombów/deltoidów ?  (Przeczytany 3869 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
TheMichu
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

TheMichu


Zobacz profil
« : 04.07.2012, 14:38:21 »

Witam !
Jestem tutaj nowy i na sam początek chciałem przeprosić gdybym wstawił temat do złego działu.

Mam do was pytanie, otóż spodobała mi się pewna fototapeta (link podam później) i chciałbym mieć taką na swojej ścianie. Więc moje pytanie brzmi jak zrobić taki efekt rombów/deltoidów które mają różne kolory i są nakładane na siebie tworząc nowe kolory, i jak uzyskać podobne kolory. Wygląda to tak: http://pracowniapurple.files.wordpress.com/2012/03/sypialnia1.jpg
Prosiłbym o tutka który będzie prosty jak budowa cepa Chichot ponieważ jestem początkujący i za bardzo nie znam się na malowaniu, a szczególnie w gimpie Chichot  

Dzięki za wszystkie odpowiedzi których mi udzielicie Uśmiech
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 04.07.2012, 15:00:51 »

Są to różnokolorowe, różnej szerokości i przebiegające w różnych kierunkach pasy umieszczone na kilku warstwach w różnych trybach, np. warstwa 1: tryb Zwykły, paski ukośne żółte i niebieskie, warstwa 2: tryb Mnożenie, paski poziome różowe i fioletowe, warstwa 3: tryb Pokrywanie, paski pionowe zielone, żółte i pomarańczowe itd. itp. Jak zrobić same paski masz opisane tutaj: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,56904.0.html. W załączniku poglądowy xcf.

* Bez nazwy.xcf.bz2 (148.64 KB - pobrany 109 razy.)
« Ostatnia zmiana: 04.07.2012, 15:33:23 wysłane przez bea » Zapisane
TheMichu
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

TheMichu


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 04.07.2012, 18:45:35 »

A tam przypadkiem nie ma na "podłoże" czarnych,szarych i białych pasów a dopiero na tym są romby/deltoidy w różnych kolorach ?
Zapisane
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 04.07.2012, 23:08:52 »

Podałam tylko ogólną metodę, nie starałam się dokładnie odwzorować pokazanego przez Ciebie przykładu. Kolor i wielkość rombów zależy od koloru, szerokości i ułożenia pasów oraz od użytych trybów mieszania warstw. Można uzyskać bardzo różne efekty kolorystyczne i różne kształty. Wszystko zależy od Twojej inwencji. Ja użyłam dużej ilości kolorów, ale Ty możesz sobie część pasów zrobić w odcieniach szarości i użyć zupełnie innych trybów, np. Różnica czy Połączenie ziarna. Możesz również zrobić sobie kilka kolorowych rombów i nałożyć je na pasy w odcieniach szarości. Kształt rombu uzyskasz za pomocą zaznaczenia odręcznego Lasso albo poprzez obrót Narzędzie do obracania zaznaczenia prostokątnego Zaznaczenie prostokątne. Wydaje mi się jednak, że jest to raczej kombinacja samych pasów. Trzeba próbować z różnymi trybami i kolorami...
« Ostatnia zmiana: 05.07.2012, 00:17:22 wysłane przez bea » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aTutorialePropozycje i prośby o tutorialeProśby o tutoriale (Moderator: davlasq)Wątek: Jak uzyskać efekt rombów/deltoidów ?
Skocz do: