Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Skwarek chce zielonego robota, czyli pomóżcie mi wybrać telefon ;D
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Skwarek chce zielonego robota, czyli pomóżcie mi wybrać telefon ;D  (Przeczytany 4340 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« : 23.06.2012, 00:36:14 »

A więc prawdopodobnie będę brał niedługo nowy telefon. Zwykłe mi się już znudziły, więc pora na coś z androidem na pokładzie Chichot. Jednak budżet mam ograniczony (1-149zł) w mixie t-mobile 25zł/36 miesięcy. Z tego co widziałem są tylko 2 przyzwoite telefony w tej cenie:

Samsung Galaxy Y


Więc w tym telefonie podoba mi się design. Jednak ma mały wyświetlacz 3 cale 320x240px. Pamięć ram: 384 MB (gdzieś spotkałem się z tym, że jest jej 512mb, ale raczej to nie prawda). Procek: 832 MHz. Android chyba 2.3.5. Koszt 99zł

Drugi telefon to:

LG Swift L3



Tu wygląd mi się mniej podoba. Jednak wyświetlacz ma 3,2 cala przy rozdzielczości 320x240 co oznacza chyba większą pixeloze niż przy samsungu. Ram: 384 MB, procek: 800 MHz. Android chyba 2.3.6. cena 49zł.


Moje wymagania to przede wszystkim oglądanie filmów avi (najlepiej z napisami). Nie wiem jak to się ma w androidzie, czy są specjalne aplikacje na których obejrzę avi bez względu na model telefonu. Emulowanie psx też było by fajną sprawą, z tego co wiem to samsung radzi sobie z tym nieźle, a o lg nie znalazłem wzmianki Język. No i korzystanie z internetu, które wiem, że może być trudne przy tej rozdzielczości. No i oczywiście modding. Wgrywanie jakichś custom romów, najlepiej opartych na ICS. Samsung z tego co czytałem ma chyba lepsze wsparcie w tej kwestii.

Do gry wchodzi także Sony Ericsson Xperia 8, jednak słyszałem, że jest dość słaba. Jedyny jej atut to większa rozdzielczość od wyżej wymienionych modelów.

Posiadacze androidów, jak myślicie, który lepiej wybrać? Duży uśmiech
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
Wertyś
Użytkownik

Reputacja: 4 Offline Offline

GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 720
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 23.06.2012, 00:46:08 »

Ja tak na teraz nie zagłębiając się w testy wziąłbym ten pierwszy. Z rozdzielczością mogą być małe problemy bo na 320x480 na prawdę niewiele da się zrobić. Moje 480x850 (Motorola Milestone, ona ma trochę inną ale na pewno coś pomieszałem) tak średnio wystarcza na komfortowe przeglądanie internetu a prędkość już w ogóle dobija.
Zapisane
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 23.06.2012, 08:54:00 »

Jeszcze powiedzcie mi co to znaczy: "Internal 180 MB, 290 MB user available RAM". No i jak to jest z tym odtwarzaniem avi na samsungu, który fabrycznie nie obsługuje tego formatu.
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : 23.06.2012, 10:00:45 »

Jak na moje 180MB RAM-u tylko dla telefonu i 290MB dla śmieci użyszkodnika.
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
ghoot
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: ghoot@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 282
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 23.06.2012, 12:39:29 »

Bierz pierwszy. Nie dość że lepiej wygląda, to jeszcze procek szybszy. Co do softa to zawsze można wgrać jakąś modyfikację, np. Gingerbread. Film avi zawsze możesz przekonwertować, jeśli nie chcesz bawić się w oprogramowanie. Po za tym zawsze możesz powiedzieć "mam samsunga galaxy", nie dopowiadając modelu Duży uśmiech
Zapisane
Danyeru
Korektor

Reputacja: 24 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 673
Galeria Użytkownika


Honorowy Dawca Krwi


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #5 : 23.06.2012, 12:43:24 »

A robią jeszcze coś, co już nie jest Galaxy? Duży uśmiech
Zapisane

I zapłoną piekielnym ogniem Wasze serwery, gdyż zabezpieczenia ich wątłe, a podatność na buffer overflowy ogromna.
I zaprzestaną działania Wasze routery, a Wasze niewiasty nosić będą pakiety w kubłach, a tam będzie płacz, zgrzytanie zębów, 404 i request timeout.


Cytat: Terrqge
to przez INSEKT'a Danyeru jest taki straszny
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 23.06.2012, 12:53:51 »

Co do Avi - Google Play twoim przyjacielem Uśmiech (słyszałem, ze niedługo ma powstać VLC media player na andka o podobnych możliwościach co komputerowa Uśmiech )

BTW Avi to "kontener" i filmy w Aviolcu są konwertowane przez masę różnych kodeków wideo (np. MS AVI, Xvid, Divx,HuffYUV itd) oraz audio (lame, aac itd) więc odtwarzanie avi bez wielgaśnej paki kodeków to nie jest prosta sprawa Mrugnięcie

Dopisek:
A samo określenie film w AVI jest mało precyzyjne Mrugnięcie
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 23.06.2012, 12:56:28 »

A gingerbread to nie jest po prostu wersja androida, która tam już jest Duży uśmiech. Gdybym chciał się bawić w konwertowanie filmu, to oglądałbym je na moim soniaczu, ale to jest nudne zajęcie ;P. To chyba będę brał Galaktycznego. Podobno można jeszcze zwiększyć jakoś RAM i podkręcić procka Duży uśmiech.
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
davlasq
Opiekun tutoriali

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 119
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 23.06.2012, 13:24:31 »

A ja bym radził sprzedać tego SGY, dołożyć trochę i kupić Sony Ericsson Live with Walkman. SGY nowy chodzi na Allegro w cenach 350-500 zł, SE LWW możesz dostać za 500-600 zł (używane nawet poniżej 400 zł). Ew. jakbyś go brał od operatora, to 100 zł więcej byś dał. Trzeba trochę dołożyć, ale naprawdę warto. Procesor 1 Ghz (ARMv7, SGY ma ARMv6, a co za tym idzie dużo gier na nim nie działa), 512 MB RAM, 3,2" 320x480 px i aktualizacja do Androida 4.0.4 ICS. Jest to najlepszy telefon w tej cenie i różnica w porównaniu do SGY jest ogromna. Ogólnie, korzystanie ze smartfona klasy SGY to tragedia, osobiście wolałbym jakiegoś dobrego ficzerfona, np. Nokia Asha 203. Naprawdę warto kupić coś lepszego.
« Ostatnia zmiana: 23.06.2012, 13:42:29 wysłane przez dawidosddl » Zapisane

Projektujesz strony i chcesz się dowiedzieć, w jaki sposób są one realizowane? Zapraszam na mojego bloga o webdevie i nie tylko!
Rejke
Zdobywca Wilbera

Reputacja: 15 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 283
Galeria Użytkownika


Gimp GPS


Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #9 : 23.06.2012, 16:34:27 »

Szczerze mówiąc radzę nie brać żadnego z tych. Tylko się zrazisz do robota zanim go tak naprawdę poznasz...
Już stary, dwuletni Nexus One jest znacznie lepszy od tych tutaj...Serio, jeśli chcesz się cieszyć sprzętem, to nie bierz żadnego.
(mnie, jako twórcy gier na andka możesz wierzyć)
Zapisane

Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : 23.06.2012, 16:55:25 »

To teraz się porządnie zastanawiam nad Sony Ericssony Live with Walkman, tyle, że do niego brakuje mi ok. 200zł. Jeśli chcecie mi pomóc mam do sprzedania Sony Ericssona C702 bez ładowarki (można dokupić tanio na allegro) za ok.100zł. Bardzo dobry telefon jak na tą klasę telefonów Mrugnięcie.
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneHyde parkWątek: Skwarek chce zielonego robota, czyli pomóżcie mi wybrać telefon ;D
Skocz do: