Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Płynne, stopniowe zanikanie napisu - animacja?
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Płynne, stopniowe zanikanie napisu - animacja?  (Przeczytany 7741 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
!Fire!
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 28
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« : 29.05.2012, 19:15:22 »

Witam.Staram się zrobić userbar,aczkolwiek coś nie idzie mi zrobienie płynnej animacji tekstu...sygnaturka jak narazie wymaga oczywiście sporo poprawek,aczkolwiek jestem skupiony na napisie...tak więc animacja wygląda tak:
http://tinypic.pl/uqbmbajar75t
 Zły
(proszę nie brać pod uwagę pojawiającego się loga Assassin'S Creed ani też renderu postaci,bo to nie miało być animowane,ale jakoś tak wyszło...tak więc zwróćcie głównie uwagę na "Nothing is true..."

Według sposobu znalezionego na internecie powieliłem warstwę napisu kilka razy,a potem stopniowo ustawiałem krycie
0%
10%
20%
30%
40%
50%
60%

(póki co tyle...)

i wyszło tak jak wyszło po zapisie w formacie gif...Próbowałem również znaleźć GAPa,który z tego co pamiętam dawniej przydał mi się przy pewnej animacji,ale niestety go nie znalazłem(przynajmniej nie w wersji PL,którą jakoś łatwiej mi się obsługuje)

Tak więc jak zrobić animację w stylu tej:
http://imageshack.us/photo/my-images/521/181964xy8.gif/

?Tzn aby całość nie straciła na jakości(prócz napisu i render oraz logo) i aby animacja wyszła płynnie?
Oraz ewentualnie jeśli ktoś posiada,to proszę o link do Polskiej(o ile taka istnieje...) wersji GAPa
Z góry dzięki za pomoc  Uśmiech 2

P.S macie jakieś propozycje jakie ciemne a jednocześnie ładnie komponujące się tło mogę dodać?Bo nie mam pojęcia co z tłem...
« Ostatnia zmiana: 09.08.2012, 13:03:36 wysłane przez bea » Zapisane

ghoot
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: ghoot@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 282
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 29.05.2012, 19:24:33 »

Co do stopniowego pojawiania się napisu, to połącz każdą klatkę napisu z klatką tła. Jeśli masz dużo klatek, przyda Ci się skrypt combine background, sprawdź ten temat jeśli jesteś zainteresowany.
GAP-a możesz znaleźć w downloadzie na forum. W tym temacie znajdziesz spolszczenie. Jeśli chodzi o kiepską jakość animacji, może ona być spowodowana albo małą rozdzielczością, albo po prostu format gif ogranicza kolory. Możesz poczytać o formacie apng w poradniku Zbymy
Zapisane
!Fire!
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 28
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 29.05.2012, 20:07:43 »

Dzięki za pomoc,chociaż niestety nie wiele mi pomogło  Chichot Tzn główny problem to teraz pewnie GAP,ponieważ spolszczenie nie zadziałało po podmianie plików...i szczerze aż niezbyt wiele rozumiem z angielskiej wersji GAPa Uśmiech Ale w każdym razie poradnik Zbymy oraz ten skrypt całkiem mi pomogły Mrugnięcie Niestety animacja dalej nie wychodzi... Buzia na kłódkę
Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 29.05.2012, 20:35:40 »

A z czym teraz masz konkretnie problem, bo jak rozumiem napis jest już OK? Może zajrzyj do działu: Tutoriale -> Animacje. Bardzo możliwe, że znajdziesz tam tutorial na efekt, który chcesz osiągnąć.
Zapisane
!Fire!
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 28
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : 31.05.2012, 20:34:52 »

Właśnie problem jest z napisem Uśmiech Tzn animacja dalej wygląda tak,że napis po prostu pojawia się na 1 klatce,zamiast stopniowo się pojawiać,to od 1 do 6 klatki wygląda tak samo,tzn nie dość,że nie jest rozmyty to w dodatku krycie wygląda tak jakby na każdej było ustawione na 100%...a więc wygląda dokładnie tak samo jak na pierwszym screenie,tylko oczywiście postać i logo się nie pojawiają,bo są na każdej klatce,aczkolwiek napis wygląda dokładnie tak samo
Zapisane

ghoot
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: ghoot@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 282
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : 31.05.2012, 20:48:05 »

Może jeszcze raz:
Lime Point stwórz warstwę tekstową i napisz coś, np. "bla bla"
Lime Point zduplikuj ją tyle razy, ile klatek będzie miała animacja, np. 10 razy
Lime Point zduplikuj również tło, aby warstw z tłem było tyle, ile warstw z napisem
Lime Point ustaw kolejność warstw w ten sposób:
tekst 1
tło 1
tekst 2
tło 2
itd..
Lime Point zmień krycie warstw tekstowych w ten sposób:
tekst 1 - 10%
tło 1
tekst 2 - 20%
tło 2
itd...
Lime Point połącz każdą warstwę tekstową z warstwą tła, klikając PPM i wybierając połącz w dół
Lime Point Filtry -> animuj aby zobaczyć efekt Uśmiech
Zapisane
!Fire!
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 28
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : 31.05.2012, 20:50:10 »

Właśnie tak robiłem od samego początku,i wyszło tak jak już pisałem...
Zapisane

POGO
Użytkownik

Reputacja: 7 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 541
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : 31.05.2012, 20:50:19 »

Był podobny problem tu http://www.gimpuj.info/index.php/topic,55461.msg262091.html#msg262091
Zapisane

!Fire!
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 28
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : 03.06.2012, 10:48:35 »

Nie wiem kto zmienił tag na rozwiązane,ale problem dalej jest...co więcej,nie jest to w końcu forum o PSie,ale jako dodatkowy bonus do problemu dodam,że w Ps problem jest taki sam O.o Ani w gimpie,ani w PS nie mogę wykonać płynnej animacji,ponieważ po wykonaniu tych kroków z kryciem i podglądzie w gimpie za pomocą "odtwórz" animacja wygląda tak,jakby każda warstwa miała krycie 100%  Co? A prócz tego w podglądzie napis zmienia swoją jakoś z rozmytego na pixelowaty...próbowałem użyć sposobu z formatem apng no ale wyskakuje jakiś błąd,że podane rozszerzenie nie pasuje do wybranego pliku...

Ma ktoś jakąś sugestię co z tym się dzieje?
Zapisane

ghoot
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8 + GAP
JID: ghoot@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 282
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : 03.06.2012, 11:53:43 »

Podeślij mi xcf na PW

@Edit
Widać nie robiłeś ściśle według zaleceń. Musisz stworzyć warstwę tła, i połączyć ją z tekstową i innymi renderami itp! Warstwa = klatka animacji, więc na każdej warstwie musi być tło, napis i rendery. Poza tym GIF nie obsługuje przeźroczystości. W załączniku xcf jak to powinno wyglądać. Stworzyłem tło i połączyłem z każdym tekstem i każdym renderem. Przezroczystość polega na tym, że warstwa tła jest częściowo widoczna...


//bea: Nie wprowadzaj w błąd. Format GIF jak najbardziej obsługuje przezroczystość. Nie obsługuje za to półprzezroczystości...

* sygna.xcf (536.03 KB - pobrany 178 razy.)
« Ostatnia zmiana: 03.06.2012, 16:24:20 wysłane przez bea » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Płynne, stopniowe zanikanie napisu - animacja?
Skocz do: