Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 3 [4] 5 6
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Pora na rozwój?  (Przeczytany 46833 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Sammael
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 37
Galeria Użytkownika

Sammael


Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : 04.06.2012, 20:39:30 »

Może w Polsce. Bo u nas SMF jest mało popularne, ale za granicą daje czadu.
phpBB też można przerobić, żeby się odróżniało, o to chodzi w autorskich stylach.
Czy uważasz, że inne fora SMF nie odróżniają się od tego? Bo ja myślę, że wręcz przeciwnie - są na siłę podobne. Zupełnie jak w phpBB.
Bo znasz zapewne fora na gotowych stylach (których nawiasem są setki), tak samo jak to forum. To również gotowy styl, który prawdopodobnie pobrało tysiące osób i nadal korzysta z niego na swoim forum.
Zapisane
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #43 : 04.06.2012, 21:31:00 »

No to powiedz nam jak tej alergii nabyłeś? Uśmiech
A tak jakoś latem... Uśmiech


Cytuj
Porównanie bezpieczeństwa? Podałem przykłady kilku milionowych forów, które o czymś świadczą... Ponadto skrypt to jedno, ale rozsądny administrator (a to jest najpopularniejszym powodem hackowania stron) to drugie.
Nie wątpie w bezpieczeństwo tych for, tak jak nie wątpiłem w bezpieczenstwo oraz przepustowość rządowych serwerów przed aferą z ACTA Uśmiech

Cytuj
O jakie funkcje ci dokładnie chodzi? Konkrety, konkrety.
Nie adminie tu, wiec patrzyłem od strony użytkownika i poza IM nić mnie tam jako zwykłego "zjadacza chleba" specjalnie nie zainteresowało (patrzyłem na to porównanie - http://www.forum-software.org/forum-comparator/phpbb3-vs-simple-machines-2 )
Cytuj
phpBBB3 nie ma żadnych wodotrysków, a kilka na prawdę świetnych funkcji (Support Toolkit - jeżeli nasze forum ma na prawdę krytyczne błędy, itp. - możemy je naprawić poprzez drugi panel administratora, SEO modyfikacje, itp.).
Wiele ciekawych funkcji jest od samej strony technicznej - logi administratorów, moderatorów, czy zwykłych użytkowników.
Po włamaniu możemy mniej więcej wykryć sprawcę.
jak już wspominałem nie adminie tu, chociaż wydaje się to być interesujące

Cytuj
Kopie bezpieczeństwa poprzez panel administratora i ich wgrywanie. Coś się stało? Coś pie*rzło, dwa kliknięcia i powrót do poprzedniego stanu.
Ponadto automatyczne kopie bazy danych - przykładowo co 24H kopia. By nie zaciukać serwera po X kopiach stare można usunąć (oczywiście jeśli nie chcesz, to nie).
CRON twoim przyjacielem

Cytuj
Tysiące modyfikacji pozwalają dostosować ponadto... praktycznie wszystko do swoich potrzeb.Zawsze można też samemu coś kopsnąć.
przypuszczam, że na SMFa tez idzie rozszerzenie napisać Mrugnięcie, a i w bazie czasem się coś gotowego znajdzie Mrugnięcie

Cytuj
Modyfikacje pokroju szybkiej edycji (nie raz musimy zmienić tylko jedną literówkę, a zwykła edycja może przysporzyć tylko frustracji).
To akurat jest b. przydatne i tu jest + Uśmiech

Cytuj
Modyfikacja stylów jest banalna. Kilka edycji w jednym pliku (odpowiedzialnym za kolorystykę) i już można mieć coś autorskiego.
Jeżeli ktoś umie poczytać "kursy HTML/CSS/PHP", to sam może napisać sobie silnik na forum Uśmiech, ale na poważnie, nie wiem, jakie są szablony do PHPBB, ale szablony MyBB w porównaniu do szablonów SMFa, to kaszka z mleczkiem Uśmiech

Pisałeś na SpamBoxie, że nie możesz się dogadać ze zwolennikami starości. Ja nie jestem zwolennikiem starości/staroci, ja jestem zwolennikiem prostoty i niezawodności (dlatego wole oskryptowanego Openboxa pod Linuxem, zamiast gigantycznego KDE, które jest niestabilne i wpieprza zasoby jak powalone, chociaż prawda jest wygodne). Uśmiech
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #44 : 04.06.2012, 21:41:44 »

Sammael - Integracja na szlaku Blog<>Tutoriale<>Forum jest w planach, czekamy aż blog przejdzie redesign, bo też jest milenium do tyłu, a pracę z tego co wiem idą do przodu coraz szybciej.

Tutoriale - na potrzeby osobnej strony zostaną wyselekcjonowane, poprawimy jakość. Starocie zostaną na forum jak są, tylko te co lepsze, pod względem wykonania, jakości merytorycznej zostaną zaktualizowane do GIMP-a 2.6 oraz 2.8. Potem ruszamy z całą serią, mamy z Cloudem pomysł na to.

Problemem jest brak rąk do pracy. Obecny skład, który ruszył to wszystko to Cloud, caje, Skwarek, Hasia, Silterss, Danyeru (pomoc przy forum), ja (cały plan), oraz ekipa z bloga, no i administrator - Ziomioslaw, który dał nam zieloną lampkę do działania w postaci odpowiednich uprawnień. Do listy można dorzucić Namae, za LiveStream. To był jej pomysł, ona to przygotowała, my to wspieramy i będziemy wspierać. Ryychuu kompletuje listę tutów spełniających w/w wymagania. Zatem userzy - dajcie coś od siebie zamiast narzekać, bo prawdę mówiąc, osobiście mi tętnica pulsuje jak czytam posty w stylu "stare forum, stare tuty, stary wygląd". No to jazda do roboty, społeczność buduje to forum, nie jednostki, do ciężkiej cholery!

Tak teraz myślę w związku z tym, to w ciągu najbliższych dni znajdę czas, to przepiszę plan zmian związanych z forum w przystępniejszej i bardziej uporządkowanej formie i wrzucę dla ogółu, może będzie więcej chętnych i ODPOWIEDZIALNYCH osób do pracy, zamiast wiecznego narzekania.

Co do staroci - jedyna staroć na forum jaką popieram to doświadczenie i ZAANGAŻOWANIE userów. Nic poza tym.
Zapisane
Sammael
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 37
Galeria Użytkownika

Sammael


Zobacz profil
« Odpowiedz #45 : 04.06.2012, 21:44:10 »

Cytuj
Nie wątpie w bezpieczeństwo tych for, tak jak nie wątpiłem w bezpieczenstwo oraz przepustowość rządowych serwerów przed aferą z ACTA Uśmiech

No już błagam cię. Bez takich porównań Język.

Cytuj
Nie adminie tu, wiec patrzyłem od strony użytkownika i poza IM nić mnie tam jako zwykłego "zjadacza chleba" specjalnie nie zainteresowało (patrzyłem na to porównanie - http://www.forum-software.org/forum-comparator/phpbb3-vs-simple-machines-2 )

Chodzi tu o same ułożenie. Faktycznie, panel UCP w phpBB3 nie powala (popatrzmy tutaj na MyBB), ale jest na pewno przejrzystszy niż w SMF. Ponadto stworzyłem jakiś czas temu modyfikacje do phpBB3 "user-frendlującą" Język trochę panel usera.
Można dostosować bardzo wiele. Na stronie którą podałeś jest dostępne demo (panel admina, panel użytkownika i moderatora) więc jak ktoś chce, niech ogląda.

Cytuj
CRON twoim przyjacielem

Chodzi mi tu o wygodę tworzenia wszystkiego przez panel administratora w forum. Jeżeli chcemy, to można nawet phpMyAdmina zaimplementować do ACP.

Cytuj
przypuszczam, że na SMFa tez idzie rozszerzenie napisać Mrugnięcie, a i w bazie czasem się coś gotowego znajdzie Mrugnięcie

Aj, nie o to mi chodziło. Nie chciałem zasugerować, że do SMF nie ma modyfikacji.

Cytuj
Jeżeli ktoś umie poczytać "kursy HTML/CSS/PHP", to sam może napisać sobie silnik na forum Uśmiech, ale na poważnie, nie wiem, jakie są szablony do PHPBB, ale szablony MyBB w porównaniu do szablonów SMFa, to kaszka z mleczkiem Uśmiech

Sam koduje style pod MyBB i phpBB i mam jakieś porównanie Uśmiech. Ten wbudowany edytor w MyBB jest... śmieszny.


Cytuj
Pisałeś na SpamBoxie, że nie możesz się dogadać ze zwolennikami starości. Ja nie jestem zwolennikiem starości/staroci, ja jestem zwolennikiem prostoty i niezawodności (dlatego wole oskryptowanego Openboxa pod Linuxem, zamiast gigantycznego KDE, które jest niestabilne i wpieprza zasoby jak powalone, chociaż prawda jest wygodne). Uśmiech

Ja w sumie też. Pisałem, że żadnych wodotrysków w tym skrypcie nie ma. Wręcz dodano... szybką odpowiedź dopiero w wersji 3.0.6 bodajże (aktualnie 3.0.10).

Nie wiem, może polską modyfikację Przema testowałeś, której nie polecam :].

@EDIT

Ajj... sorry Dobrotek, jak pisałem odpowiedź, to dopiero odpisałeś i nie zauważyłem Język.

Cytuj
No to jazda do roboty, społeczność buduje to forum, nie jednostki, do ciężkiej cholery!/quote]

Ale spokojnie. Bez cholerki się obejdzie Język. Jak pisałem - chętnie pomogę temu forum, tylko umiejętności graficznych brak... Ewentualnie mogę tłumaczyć poradniki z angielskiego.
Zapisane
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #46 : 04.06.2012, 21:58:15 »

stworzyłem jakiś czas temu modyfikacje do phpBB3 "user-frendlującą" Język trochę panel usera.
to już wiemy czemu tak nalegasz na PHPBB Duży uśmiech

A jak już tak zahaczamy o MyBB to czemu akurat PHPBB, a nie MyBB? Też ma dużo modyfikacji, wbudowaną wiki blog i jeszcze tam parę pierdół Uśmiech

A modyfikacji Przema nie ruszałem palcem, rozszerzenia mogę sobie przecież pobrać samodzielnie...
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #47 : 04.06.2012, 22:09:42 »

Sammael - spoko Mrugnięcie Nie chodzi o umiejętności graficzne, bo od tego znajdziemy odpowiednich ludzi. Chodzi o ludzi pomysłowych, chcących działać. Sam masterem w CG nie jestem, ale staram się z forum, blogiem i ogólnie z dopinaniem tego na ostatni guzik jak mogę. Z różnym efektem. Na razie chodzi o zarządzenie tym wszystkim, zorganizowanie tego i koder w każdej chwili się przyda, teraz, chociażby by  napisał porządną galerię do nowego SMF-a, a potem - do budowania stron i integracji pomiędzy nimi (bo sam na tym w żadnej mierze się nie znam). Brakuje nam też osób słownych, przekonujących.

To w sumie byłoby tyle, na razie Mrugnięcie
Zapisane
Sammael
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 37
Galeria Użytkownika

Sammael


Zobacz profil
« Odpowiedz #48 : 04.06.2012, 22:15:03 »

Co do MyBB. Zacytuje tutaj autora POLSKIEGO SKRYPTU FORUM:

Cytuj
   Uprawnienia phpBB3 trudno ugryźć, zwłaszcza gdy ktoś wyrósł na tabelkach i ptaszkach ala IPB/MyBB, jednak nie trudno zrozumieć dlaczego przypisywanie uprawnień odbywa się w taki a nie inny sposób.

Porównajcie ile uprawnień grupom ustawia się globalnie, a ile na forum. W takim IPB właściwie wszystkie uprawnienia ponad te standardowe (widzi, czyta, pisze, odpowiada, pobiera, uploaduje) trzeba ustawiać globalnie. Mam IPB 3.2 i tam ustawień "na grupę" jest... 71. I teraz wyobraźcie sobie że macie 12 grup na forum i każdej trzeba 6 uprawnień zmienić. I masz godzinę z głowy, bo zamiast zmienić te uprawnienia w jednym zestawie przekopujesz się przez sterty formularzy raz i kolejny sprawdzając te uprawnienia.

Nie twierdzę jednak że system uprawnień w phpBB3 jest idealny. Brakuje mi tutaj jakieś strony z podsumowaniem, listy for z informacją jaka grupa/użytkownik jaki ma doń dostęp przypisany. No i przy dużej liczbie for javascript który w założeniu miał ułatwiać pracę, potrafi zatkać przeglądarkę.

phpBB3 zostało napisane przez ludzi z olbrzymią wiedzą na temat projektowania aplikacji, zarządzania danymi, budowy systemów skalowalnych oraz bezpieczeństwa. W kodzie phpBB3 nie znajdziesz wynalazków pokroju eval("tutaj wygenerowany kod bo nie umielismy napisac jednego ktory dzialal by zawsze"); które potem trzeba na gorąco fiksować bo ktoś nie pomyślał że wsadzenie w eval() $_post jest dużym no-no. Nie ma też tutaj "kwiatków" w stylu "parsowanie 100% postu " albo "budujemy ACL usera" przy każdym requeście. phpBB3 to absurdalna liczba niskopoziomowych hacków i optymalizacji o których ludziom z MyBB nigdy się nie śniło a które sprawiają że skrypt ten działa lepiej, bezpieczniej i nie trzeba co 2-3 tygodnie wydawać kolejnej aktualizacji-łaty bo znowu gdzieś ktoś gdzieś nie pomyślał że skoro w jednym evalu jest nie sprawdzany $_POST, to może by sprawdzić pozostałe dla pewności.

No właśnie, "ktoś gdzieś nie pomyślał". Nim moderatorzy "wzięli się do roboty" na TAZ'ie była dyskusja między twórcą (Ryan Gordon) MyBB oraz jednym z devów phpBB (Juri Rusko)... interesująca bo człowiek zdał sobie wtedy sprawę jak niewiele wiedzy trzeba posiadać aby zrobić soft który się wybije... wystarczy tylko bezmyślnie przenosić każde rozwiązanie z softu który użytkownicy uznają za "fajny" (vB, IP.B). A później są kwiatki w stylu css.php do wyciągnięcia css stylu (bo pewnie skoro vB tak robi to tak trzeba). A jak ktoś wytknie błąd którego nie da się poprawić w jednym wydaniu (bo np. spartoliliśmy cały system) to zacznij się wykłócać że to nie błąd tylko feature i udowadniać że jest się koniem... albo po prostu zacząć wrzucać na autora zarzutów, tworząc kwiatki w stylu:

    Cytat:It's simple: If you don't measure the performance of what you claim to be measuring, then you're not measuring the performance of what you claim to be measuring.

    Measuring the way you are now is not accurately representative of purely the bulletin board you claim to be measuring.


Dla nie będących w temacie, swego czasu pojawiły się w sieci porównania wydajności kilku skryptów for. Każde forum miało taką samą bazę danych (bodajże 10 milionów postów w 1 tematów w 100 for z 1 userów). Następnie sprawdzało się ile wyświetleń indeksu, listy tematów forum oraz listy postów w forum dany skrypt potrafi maksymalnie dostarczyć nim skończą się mu dostępne zasoby. Okazało się że skalowalność w MyBB właściwie nie istniała (wyszło bokiem np. brak cachowania ACL'i albo preparsowania postów).

Jaka na to była odpowiedź twórcy MyBB? Zamiast powiedzieć "ok, jest nieciekawie ale będziemy optymalizować słabe punky" zaczął się wykłócać o to że porównywanie jednego stryptu forum do drugiego nie ma sensu i nie ma miarodajnego sposobu na zmierzenie wydajności programów pisanych w PHP... bo każdy jest napisany inaczej. I wtedy wybuchł śmiech, zrobił się flamewar i niestety moderatorzy skasowali przykłady oratorskiego talentu Gordona. Został tylko kwiatek że porównanie liczby odpowiedzi na sekundę nie jest miarodajnym pomiarem wydajności skryptów. (Nie miał być pomiarem, tylko porównaniem właśnie).

To co zostało po dyskusji można przeczytać tutaj.
http://www.theadminzone.com/forums/showthread.php?t=76704

I jeszcze jeden artykulik:
http://wojtekp.mydevil.net/mybb-vs-phpbb3/index.html

I jeszcze to:
Cytuj
Nie wątpie w bezpieczeństwo tych for, tak jak nie wątpiłem w bezpieczenstwo oraz przepustowość rządowych serwerów przed aferą z ACTA Uśmiech

To akurat twój cytat. Oficjalna strona MyBB została właśnie kilka dni temu schakowana Język.
Zapisane
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #49 : 04.06.2012, 22:31:11 »

noo to ciekawe je Chichot

A o shakowanej stronie wiem(na DP pisało Uśmiech )
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #50 : 05.06.2012, 14:54:40 »

Może w Polsce. Bo u nas SMF jest mało popularne, ale za granicą daje czadu.
phpBB też można przerobić, żeby się odróżniało, o to chodzi w autorskich stylach.
Czy uważasz, że inne fora SMF nie odróżniają się od tego? Bo ja myślę, że wręcz przeciwnie - są na siłę podobne. Zupełnie jak w phpBB.
Bo znasz zapewne fora na gotowych stylach (których nawiasem są setki), tak samo jak to forum. To również gotowy styl, który prawdopodobnie pobrało tysiące osób i nadal korzysta z niego na swoim forum.

No i właśnie SMF jako, że jest mało popularne w Polsce to jest dla nas bardziej oryginalne, ciekawe. Osobiście widziałem tylko jedną stronę z takim samym stylem jak na PFUG-u (to była jakaś strona i programie renderującym 3D, oczywiście po angielsku). Dlatego nawet jeśli mamy darmową skórkę to jest ona na tyle rzadka w Polsce, że mało komu będzie się wydawać jakby był już na tym forum Język. Po za tym można zrobić przecież własną skórkę (zajrzyj do bitwy na redesign strony głównej, tam według mnie jest jedna ciekawa praca). Myślę, że nie warto się emigrować na inny skrypt skoro ten IMHO działa świetnie i nie ma z nim żadnych większych problemów. Oczywiście myślę, że aktualizacja do wersji 2 byłaby dobrym posunięciem, choć słyszałem, że był by problem z autorskim pluginem galerii, która IMHO jest bardzo przydatnym narzędziem na takim forum. Nie wiem czemu się tak uparłeś nad tym phpBB Język
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
Sammael
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 37
Galeria Użytkownika

Sammael


Zobacz profil
« Odpowiedz #51 : 05.06.2012, 15:36:49 »

Wiesz, w sumie dla mnie to tam obojętnie. Znam dobrze ten skrypt i miło mi się w nim administratoruje i go modyfikuje.
Przecież galeria na tym forum nie jest autorska, tylko ogólnodostępna.
Problemy z galerią przy konwersji mogą być, ale ktoś napisał, że można się bez niej obejść na tym forum.
Ponadto zawsze można przejść na SMF2 i zainstalować na nim galerię bez przenosin, "czystą".
I zrobić pod adresem archiwum.gimpuj.info starą wersję - kto będzie chciał, przeniesie swoje zdjęcia do nowej galerii.
Jak dla mnie te przestarzałe designy z lat 90 od SMF są oryginalne, ale nie w pozytywnym znaczeniu tego słowa.
Ale OK. Z większością na tym forum nie wygram. Jestem raczej z nastawieniem dla nowych użytkowników, a nie wyjadaczy... ale OK. Możecie siedzieć dalej na "un-user-friendly" script :].
Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : 05.06.2012, 15:44:02 »

Jeżeli chodzi o skrypty, prawdę mówiąc userzy mają to gdzieś. Dla nich ważne jest forum, miejsce gdzie mogą się wypowiedzieć i zalać wszystkich sygnaturkami. Postowanie i cała reszta nie jest jakimś wielkim wyczynem, więc IMHO argument "un-user-friendly" script, walnął o beton z głośnym hukiem. Co innego admin-friendly script, ale skoro Ziomioslaw, jako jedyny w miarę obecny admin, dobrze się czuje z SMF-em to w zasadzie nie ma co dyskutować Mrugnięcie

Co nie zmienia faktu, że sam byłbym za najnowszym SMFem, a galeria to kwestia czasu. Podczas wyłączenia galerii można oprzeć się tymczasowo na zewnętrznych hostingach, dA, Dropbox imageshack i inne, więc dla mnie to nie jest jakiś specjalny problem Mrugnięcie
Zapisane
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #53 : 05.06.2012, 15:49:36 »

Z tego co wiem to WORM też jest specjalnie przez niego napisany na SMF, więc po co mu robić więcej kłopotów z przepisywaniem go specjalnie na inny skrypt (i tak już od niego dużo wymagamy Duży uśmiech).
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
Sammael
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 37
Galeria Użytkownika

Sammael


Zobacz profil
« Odpowiedz #54 : 05.06.2012, 23:20:44 »

Cytuj
Jeżeli chodzi o skrypty, prawdę mówiąc userzy mają to gdzieś. Dla nich ważne jest forum, miejsce gdzie mogą się wypowiedzieć i zalać wszystkich sygnaturkami. Postowanie i cała reszta nie jest jakimś wielkim wyczynem, więc IMHO argument "un-user-friendly" script, walnął o beton z głośnym hukiem. Co innego admin-friendly script, ale skoro Ziomioslaw, jako jedyny w miarę obecny admin, dobrze się czuje z SMF-em to w zasadzie nie ma co dyskutować Mrugnięcie

Zgodzę się z tobą, poniekąd. Ale forum to nie tylko pisanie postów, a samo znalezienie odpowiedniego buttona to już jest kłopot, więc nie pierdziel, że to beznadziejny argument, bo to doskonały argument.
Zapisane
Gacko
Emeryt

Reputacja: 4 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6 + GAP
Licencja: Copyright
Wiadomości: 635
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #55 : 05.06.2012, 23:41:14 »

Stary, ogarnij się. Naprawdę nie widzisz buttonów? Są tak schematycznie ustawione na 99% for jak to, że do narodzin dziecka jest potrzebna kobieta i mężczyzna. Jeżeli ktoś nie widzi, to naprawdę ma poodklejane klepki, stąd uważam, że jest to argument o kant tyłka rozbić. SMF jest tak user-friendly, że po prostu nie ma sił.

Ale co ja będę się spierał z Wami, nie znam się na tym, ja tylko się silę w webdesignie i po trochu w wektorach laugh
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Pora na rozwój?
Skocz do: