Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: 1 2 [3] 4 5 6
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: Pora na rozwój?  (Przeczytany 46815 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : 03.06.2012, 21:55:11 »

Mi się phpBB3 kompletnie nie podoba, nie wystarczy aktualizacja smf?
Zapisane

Sammael
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 37
Galeria Użytkownika

Sammael


Zobacz profil
« Odpowiedz #29 : 03.06.2012, 22:13:02 »

Cytuj
Mi się phpBB3 kompletnie nie podoba, nie wystarczy aktualizacja smf?

Potrafisz to jakoś zaargumentować czy rzucasz po prostu słowa na wiatr? Uśmiech

Czego ja oczekuję?
- nowoczesności i przejrzystego designu
- odświeżone poradniki i więcej, lepszych tutków
- połączenie bloga, narzędzi i forum... w całość.
Zamiast "Polskie forum użytkowników GIMPa" będzie "Polskie centrum użytkowników GIMPa".

Jeżeli to zostanie wykonane mogę pomóc przy promocji serwisu. Użytkowników GIMP-a jest sporo, więc nie będzie ciężko. Tylko trzeba się wziąć.

Przygotuje również przykładowy wygląd phpBB3 forum o GIMPie, tak żeby pokazać możliwości tego skryptu. Chociaż... layouty to nie moja specjalność, ale może tu i tam pogrzebie i skupie się głównie na kodzie.

Pozdrawiam,
Sammael
Zapisane
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : 03.06.2012, 22:35:38 »

Cytuj
- odświeżone poradniki i więcej, lepszych tutków

Ha, no to do roboty. Tak to można sobie tylko mówić, to nie jest takie łatwe jak Ci się wydaje.

Zapisane

be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 401
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : 03.06.2012, 22:58:37 »

- połączenie bloga, narzędzi i forum... w całość.
To akurat mi również wydaje się dobrym pomysłem. Jeśli wszystko będzie w jednym miejscu, to może przyciągnie większą liczbę użytkowników.
Zapisane
Sammael
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 37
Galeria Użytkownika

Sammael


Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : 04.06.2012, 15:33:07 »

Cytuj
Ha, no to do roboty. Tak to można sobie tylko mówić, to nie jest takie łatwe jak Ci się wydaje.

Czy ty mnie uważasz za idiotę? Wskaż mi fragment mojego postu, gdzie napisałem że to łatwe zadanie.
Ponadto zręcznie wymigujesz się od pytania, które ci zadałem.
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : 04.06.2012, 18:07:58 »

Cytuj
Ha, no to do roboty. Tak to można sobie tylko mówić, to nie jest takie łatwe jak Ci się wydaje.

Czy ty mnie uważasz za idiotę? Wskaż mi fragment mojego postu, gdzie napisałem że to łatwe zadanie.
Ponadto zręcznie wymigujesz się od pytania, które ci zadałem.

Ekhe, ekhe... spokojnie panowie.

A tak swoją drogą: Sammael, konwertowałeś kiedyś takie fora?
Zapisane
Sammael
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 37
Galeria Użytkownika

Sammael


Zobacz profil
« Odpowiedz #34 : 04.06.2012, 18:40:21 »

Cytuj
Ekhe, ekhe... spokojnie panowie.

No ja nie chce się tutaj kłócić i robić sobie wrogów, ale jak mnie ktoś prowokuje ciężko mi przejść obojętnie.

Cytuj
A tak swoją drogą: Sammael, konwertowałeś kiedyś takie fora?

Konwertowałem. Może nie jeśli chodzi o SMF, ale zbytnio to konwersja na różnorakie skrypty niczym się nie różni.
Ponadto nic nie szkodzi, zawsze stoi backup bazy danych i plików, więc nawet jak coś się nie powiedzie można przywrócić forum do poprzedniego stanu.
Dodatkowa informacja jest taka, że konwersję najpierw się przeprowadza na komputerze lokalnym i sprawdza, czy wszystko jest wporząsiu.
Zapisane
Ziomioslaw
Administrator

Reputacja: 46 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
JID: ziomioslaw@jabber.org
Licencja: Copyright
Wiadomości: 7 432
Galeria Użytkownika


Cyklista Apokalipsy


Zobacz profil
« Odpowiedz #35 : 04.06.2012, 19:11:36 »

Cytuj
A tak swoją drogą: Sammael, konwertowałeś kiedyś takie fora?

Konwertowałem. Może nie jeśli chodzi o SMF, ale zbytnio to konwersja na różnorakie skrypty niczym się nie różni.
Ponadto nic nie szkodzi, zawsze stoi backup bazy danych i plików, więc nawet jak coś się nie powiedzie można przywrócić forum do poprzedniego stanu.
Dodatkowa informacja jest taka, że konwersję najpierw się przeprowadza na komputerze lokalnym i sprawdza, czy wszystko jest wporząsiu.

Tak, liczyłem bardziej na konkrety techniczne, ale spoko i tak raczej patrzę łaskawym na SMF2. Mimo wszystko.
Zapisane
Sammael
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 37
Galeria Użytkownika

Sammael


Zobacz profil
« Odpowiedz #36 : 04.06.2012, 19:30:26 »

Na zachętę podam kolejne forum oparte o phpBB3 Uśmiech.
Chyba znacie tę grę, bo tu na forum wspólnie gracie.
Battle for Wesnot - forums.wesnoth.org

Cytuj
liczyłem bardziej na konkrety techniczne
O jakie konkrety techniczne ci chodzi? Uruchamiasz konwerter, testujesz przez długi czas, czy wszystko jest OK i tyle.
Czasem występują różne błędy, np. nieprzekonwertowane załączniki, krzaki w polskich znakach, itp.

Cytuj
ale spoko i tak raczej patrzę łaskawym na SMF2

Z tym też powinienem dać radę. Zresztą pewnie nie tylko ja... Przeskok z wersji SMF1 na SMF2 nie powinien być ciężki.

Cytuj
Mimo wszystko.

Mimo Wszystko to fundacja Anny Dymnej... Uśmiech Zastanów się jeszcze. Ja wiem, że ciężko rozstać się ze skryptem, z którego korzystało się przez długie lata, ale kiedyś musi być ten skok. SMF nie jest... aktualne.
Chociaż jednak jak ktoś chce może coś mniej-więcej fajnego z tego zrobić (dzinerstudio.com).
Ja bym ci radził pobrać phpBB3, potestować, itp.
Zwłaszcza, że phpBB3 między innymi nadaje się bardziej na większe fora, dzięki zacnemu systemowi uprawnień, który na prawdę jest "powerfull".

Jeszcze na koniec recenzja phpBB3:
http://www.dobreprogramy.pl/phpBB,Program,Online,23188.html
Zapisane
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : 04.06.2012, 19:40:08 »

A według mnie lepiej zostawać przy naszym starym poczciwym SMF (ewentualnie zaktualizować). Dla mnie jako zwykłego użyszkodnika SMF1 jest bardzo przejrzyste, łatwo się połapać. Nie widzę zbyt wielu wad tego systemu. phpBB3 jest zbyt oklepane (C'mon, jesteśmy hipsterowym forum Duży uśmiech). Uważam, że najważniejsze to jakiś redesign skórki oraz większa integracja forum z blogiem. Oczywiście to tylko moje skromne zdanie Uśmiech 2.
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
Terrqge
Emeryt

Reputacja: 17 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.6
Licencja: Copyright
Wiadomości: 1 353
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #38 : 04.06.2012, 19:43:53 »

Nie zrozum mnie źle, ale zdanie "Czego ja oczekuję? -odświeżone poradniki i więcej, lepszych tutków" brzmi nieco jak jakieś wymaganie, jak gdyby to Ci się należało. Takie wymaganie nie wystarczy, trzeba ludzi motywować, zapewniać im jakieś korzyści a nie tylko czekać aż wszyscy ruszą tyłek a ja będę się patrzyć.
Zapisane

Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : 04.06.2012, 20:02:26 »

A ja jakoś mimo wszystko nie widzę jakichś superowych rzeczy w tym phpBB i chyba mam alergie na ten silnik Uśmiech, ja bym chciał zobaczyć jakieś porównanie bezpieczeństwa, bo w sumie niczego mi w SMFie nie brakuje Mrugnięcie, a z twoich linków wynika, że SMF nie ma tylko kilku funkcji jakie ma phpBB i zazwyczaj to są funkcje które pewnie by się tu nie przyjęły Mrugnięcie
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
Sammael
Użytkownik

Reputacja: 0 Offline Offline

GIMP: 2.8
Licencja: CC-NC-BY-SA
Wiadomości: 37
Galeria Użytkownika

Sammael


Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : 04.06.2012, 20:20:51 »

Wyjaśnijmy tu sobie kilka rzeczy, OK?

Cytuj
Nie zrozum mnie źle, ale zdanie "Czego ja oczekuję? -odświeżone poradniki i więcej, lepszych tutków" brzmi nieco jak jakieś wymaganie, jak gdyby to Ci się należało. Takie wymaganie nie wystarczy, trzeba ludzi motywować, zapewniać im jakieś korzyści a nie tylko czekać aż wszyscy ruszą tyłek a ja będę się patrzyć.

Zapytano użytkowników, czego oczekują, no to napisałem. Sam poradniki mogę najwyżej tłumaczyć, bo poznaje dopiero podstawy GIMP-a.

Cytuj
A według mnie lepiej zostawać przy naszym starym poczciwym SMF (ewentualnie zaktualizować). Dla mnie jako zwykłego użyszkodnika SMF1 jest bardzo przejrzyste, łatwo się połapać. Nie widzę zbyt wielu wad tego systemu. phpBB3 jest zbyt oklepane (C'mon, jesteśmy hipsterowym forum Duży uśmiech). Uważam, że najważniejsze to jakiś redesign skórki oraz większa integracja forum z blogiem. Oczywiście to tylko moje skromne zdanie Uśmiech 2.

Przejrzyste? To... "coś"? Może tak, bo siedzisz tu już ładne parę lat. Dla mnie (chociaż wcześniej sam korzystałem z SMF, więc mam jako takie porównanie) tu nie ma nic przejrzystego, wręcz nie przemyślanie jest wszystko ułożone.

Hipsterowe? Czy uważasz, że forum najpopularniejszego na świecie systemu zarządzania treścią (portale internetowe, sklepy internetowe, vortale, blogi, itp.) jest hipsterowe?

Cytuj
A ja jakoś mimo wszystko nie widzę jakichś superowych rzeczy w tym phpBB i chyba mam alergie na ten silnik Uśmiech, ja bym chciał zobaczyć jakieś porównanie bezpieczeństwa, bo w sumie niczego mi w SMFie nie brakuje Mrugnięcie, a z twoich linków wynika, że SMF nie ma tylko kilku funkcji jakie ma phpBB i zazwyczaj to są funkcje które pewnie by się tu nie przyjęły Mrugnięcie

No to powiedz nam jak tej alergii nabyłeś? Uśmiech
Porównanie bezpieczeństwa? Podałem przykłady kilku milionowych forów, które o czymś świadczą... Ponadto skrypt to jedno, ale rozsądny administrator (a to jest najpopularniejszym powodem hackowania stron) to drugie.
O jakie funkcje ci dokładnie chodzi? Konkrety, konkrety.
phpBBB3 nie ma żadnych wodotrysków, a kilka na prawdę świetnych funkcji (Support Toolkit - jeżeli nasze forum ma na prawdę krytyczne błędy, itp. - możemy je naprawić poprzez drugi panel administratora, SEO modyfikacje, itp.).
Wiele ciekawych funkcji jest od samej strony technicznej - logi administratorów, moderatorów, czy zwykłych użytkowników.
Po włamaniu możemy mniej więcej wykryć sprawcę.
Kopie bezpieczeństwa poprzez panel administratora i ich wgrywanie. Coś się stało? Coś pie*rzło, dwa kliknięcia i powrót do poprzedniego stanu.
Ponadto automatyczne kopie bazy danych - przykładowo co 24H kopia. By nie zaciukać serwera po X kopiach stare można usunąć (oczywiście jeśli nie chcesz, to nie).
Tysiące modyfikacji pozwalają dostosować ponadto... praktycznie wszystko do swoich potrzeb.
Zawsze można też samemu coś kopsnąć.
Modyfikacje pokroju szybkiej edycji (nie raz musimy zmienić tylko jedną literówkę, a zwykła edycja może przysporzyć tylko frustracji).
Modyfikacja stylów jest banalna. Kilka edycji w jednym pliku (odpowiedzialnym za kolorystykę) i już można mieć coś autorskiego.
Mam wymieniać dalej? Podajcie jakieś argumenty, będą i kontrargumenty.
Zapisane
Skwarek
√ ι ק

Reputacja: 14 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: skwara96@aqq.eu
Licencja: Copyright
Wiadomości: 755
Galeria Użytkownika


Hello... it's me.


Zobacz profil
« Odpowiedz #41 : 04.06.2012, 20:34:37 »

Może to dlatego, że już długo korzystam z SMF na tym forum, ale dla mnie właśnie jest bardziej przejrzyste niż phpBB. A z tym, że jesteśmy hipsterowym forum chodziło mi, że właśnie nasz skrypt jest czymś co nas odróżnia od innych for. Myślę, że jakoś się wyróżniamy, na tle miliona kopi for opartych na phpBB.
Zapisane

DAJ MI LAMĘ :]
GIMP

"Dude, suckin' at something is the first step towards being sorta good at something."
Strony: 1 2 [3] 4 5 6
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aRootSprawy techniczneWątek: Pora na rozwój?
Skocz do: