Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Dodanie nowego desenia  (Przeczytany 3170 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
przemo5020
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

przemo5020


Zobacz profil
« : 01.06.2012, 11:08:06 »

Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mogę dodać nowy deseć coś na styl gronostaja:

Stworzyłem własne logo i chce je powielić tak jak to robi się z deseniami. W jaki to robi się sposób? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: 18.06.2013, 20:04:44 wysłane przez bea » Zapisane
Klaudiusz
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 209
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 01.06.2012, 18:02:37 »

@przemo5020 w tym tutku masz trochę omówione klonowanie. Więcej znajdziesz na stronie @Dominusa.
Zapisane
przemo5020
Nowicjusz

Reputacja: 0 Offline Offline

Wiadomości: 2
Galeria Użytkownika

przemo5020


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 01.06.2012, 20:32:30 »

@przemo5020 w tym tutku masz trochę omówione klonowanie. Więcej znajdziesz na stronie @Dominusa.
Mógłbyś zapodać mi link? Jestem świeży i jeszcze się nie ogarnąłem za bardzo nie wiem gdzie właśnie tego i pod jaką nazwą szukać.
Zapisane
Klaudiusz
Użytkownik

Reputacja: 3 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.10
Licencja: Copyright
Wiadomości: 209
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 02.06.2012, 05:46:12 »

http://inkscape-tutorial.pl/tutorial9.html

@Dominus przy pomocy klonowania stworzył słoneczko. Tylko ty nie używaj takich ustawień. Znajdziesz to w zakładce edycja->klonuj->utwórz układ klonów. W załączniku masz zrzut okienka. Musisz sobie ustawię ilość klonów w kolumnie i wierszu. Jak nie będziesz mógł sobie z tym poradzić to podrzuć to logo to ci powielę. Semerchet


* klon.jpg (119.39 KB, 424x498 - wyświetlony 359 razy.)
Zapisane
E-Nigma
Użytkownik

Reputacja: 2 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 1.*
Licencja: Copyright
Wiadomości: 180
Galeria Użytkownika



Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #4 : 03.06.2012, 19:11:04 »

Przygotowujesz obiekt, który chcesz zmienić na deseń, zaznaczasz go, z menu wybierasz Obiekt->Deseń->Obiekty na deseń, rysujesz swój obiekt do wypełnienia, w palecie wypełnienie i kontur (Shift+Ctrl+F) wybierasz zakładkę  wypełnienie i tam są przyciski, pierwszy jest z x-sem co oznacza brak wypełnienia, ty musisz wybrać piąty (desenie) i wybrać deseń, który utworzyłeś (powinien wskoczyć automatycznie, ale u mnie się tak nie stało więc piszę na wszelki wypadek). Niestety przycinane desenie w Inkscap-ie mają jedną wadę, widać taką delikatną linię przycinania, a zresztą w załączniku umieściłem tego gronostaja w wersji rastrowej i wektorowej to sam zobaczysz.

* deseń gronostaja.svg (19.22 KB - pobrany 142 razy.)
Zapisane

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aOgólne dyskusjePomocna dłońInkscape - pomocWątek: [ROZ] Dodanie nowego desenia
Skocz do: