Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Autor Wątek: [ROZ] Zmiana koloru wielu zdjęć jednocześnie  (Przeczytany 4786 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Asalas77
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.4
Licencja: Copyright
Wiadomości: 36
Galeria Użytkownika


Cieply


Zobacz profil
« : 03.05.2012, 19:31:52 »

Witam, potrzebuję zmienić kolor sporej ilości obrazów na skalę szarości, ew. przebarwić na inny kolor. Jak zrobić to dla wszystkich zdjęć jednocześnie? Znalazłem jakiegoś tutka na PSa, ale nie mam teraz dostępu, więc muszę w GIMPie.
« Ostatnia zmiana: 06.05.2012, 00:09:16 wysłane przez bea » Zapisane

Ujemna reputacja ◕_◕
Żaba
Użytkownik

Reputacja: 5 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 212
Galeria Użytkownika

Żaba


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : 03.05.2012, 19:38:01 »

Spróbuj tak:
Kolory->Barwa i nasycenie. Zmieniasz suwakami abo wszystkie kolory albo wybierasz kolor, który chcesz zmienić

@Ryychuu:racja, źle przeczytałam- nie wiem dlaczego zrozumiałam, że chodzi o jeden kolor w wielu miejscach na zdjęciu Chichot
Zapisane

~Żaba

Cytat: Hasia
-Siema. Jak zrobić kanapkę z pomidorem? -Bierzesz chleb, kroisz, smarujesz masłem, kroisz pomidora i kładziesz na chlebie. -Dzięki, a jak zrobić kanapkę z ogórkiem?
Ryychuu
Użytkownik

Reputacja: -1 Offline Offline

Płeć: Mężczyzna
GIMP: 2.8
JID: thomsson@jid.dug.net.pl
Licencja: CC-BY-SA
Wiadomości: 449
Galeria Użytkownika


Ostatni ISOs


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : 03.05.2012, 19:40:20 »

Żaba chyba nie o to chodziło...
potrzebuję zmienić kolor sporej ilości obrazów na skalę szarości,

IMO do tego pewnie by trzeba było jakiś skrypt skrobnąć/znaleźć który by te fotki masowo obrabiał
Zapisane

Jeśli trzeba może pomóc przy Linuxach (coś może o tym wiedzieć)
be@
Moderator globalny

Reputacja: 49 Offline Offline

Płeć: Kobieta
GIMP: 2.8
Licencja: CC-BY
Wiadomości: 7 400
Galeria Użytkownika



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : 03.05.2012, 19:46:16 »

Możesz otworzyć w Gimpie jedno zdjęcie i zmienić tryb obrazu na odcienie szarości (Obraz -> Tryb). Następnie zaznaczasz pozostałe zdjęcia i przeciągasz na okno Gimpa. Zdjęcia zostaną dodane jako warstwy i automatycznie zmienią kolor. Jeśli ich wymiary są różne, to trzeba jeszcze kliknąć: Obraz -> Dopasuj płótno do warstw. Później wystarczy zapisać warstwy jako oddzielne obrazy używając odpowiedniego skryptu. Był jeszcze temat o wsadowym przetwarzaniu zdjęć. Zaraz poszukam skryptu i tego tematu. Poza tym do masowego przetwarzania zdjęć można użyć darmowego XnView (sama go używam).
@Edit
Tutaj temat o wsadowym przetwarzaniu fotografii w Gimpie: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,1264
A tu link do skryptu: http://www.gimpuj.info/index.php/topic,34874.0.html


« Ostatnia zmiana: 06.05.2012, 00:08:39 wysłane przez bea » Zapisane
Strony: [1]
DrukujPobierz PDF
Polskie Forum Użytkowników GIMP-aHyde zoneArchiwum[Archiwum] Pomocna dłoń - GIMPWątek: [ROZ] Zmiana koloru wielu zdjęć jednocześnie
Skocz do: